Klasiik

Klasiik

dodano: 2020-05-14 23:16 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Główna nawałnica rapowego mainstreamu za nami, teraz akcja rozchodzi się po wszystkich innych środowiskach i podziemnej scenie, jednak wciąż dostajemy zwrotki warte sprawdzenia - i wyjątkowe smaczki od osób nieaktywnych od lat. Dziś coś dla fanów sceny niezależnej (Mroku, EsDwa, Klasiik), jamajskich brzmień (Ras Luta, Mesajah, Mad Majk), jest też sporo ciekawostek i błyskotliwe wykonania od Krystyny Czubówny, Artura Gadowskiego (IRA), Krzysztofa Materny czy Wiktora Zborowskiego. Są też pomysłowe wjazdy DJ'ów - Taeka i Black Belt Grega, drabinka rozchodzi się również po Czechach i Słowacji.

dodano: 2015-06-23 17:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

No to dobrnęliśmy do końca młodowilczych symulacji i naszej muzycznej zabawy w Football Managera. Wy dowiedzieliście się za to dziś, że wspólny numer Wilków 4 edycji wyprodukował sam A$AP Ty Beats a już od jutra zaczniecie poznawać uczestników najnowszej odsłony akcji.

Na koniec sprawdźcie więc łączoną symulację na lata 2009-2010 (część raperów, którzy mogliby być wybrani w 2010 znalazło się w pierwszej prawdziwej edycji ad 2011, stąd taka decyzja) - tym razem podbiliśmy ich ilość do 13.

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008.

dodano: 2015-05-30 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Vibe2NES przedstawia nowy album Klasiika pt. "Tragiczny Mixtape". Album został klasycznie podzielony na dwie strony - A i B, niczym kaseta.

Klasiik o płycie: "Nazwa nie jest przypadkowa. Zarówno jest nawiązaniem do poprzedniego mikstejpu ("dopuszczający"), jak i do planowanej po nim płyty ("In Medias Res"). Tak samo jak w przypadku "dopuszczającego" i "Liceum Ogólnokształcącego", ten mixtape jest swego rodzaju zapowiedzią nadchodzącego albumu. Jednocześnie jest takim etapem przejściowym - pożegnaniem z truskulem i wejściem w obszerny świat syntezatorów, wolnych/szybkich temp, kombinacji flow, nieograniczonych możliwości tworzenia."

Tagi:
dodano: 2015-05-20 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Dzisiaj zebraliśmy dla was single zapowiadające albumy ADMa, Penxa, Harego i Emesa z Egotrue oraz luźne numery od Białasa, Trzy-Sześcia, Deysa, Jota, Reda, Klasiika i Theodora.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-04-28 13:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Vibe2NES oraz Klasiik przedstawiają drugi singiel z nadchodzącego projektu pt. "Tragiczny Mixtape". "W twojej głowie" jest numerem wyprodukowany przez Eigusa. Ponadto Vibe2NES rusza z preorderem na limitowany nakład wersji fizycznej. Płyta do nabycia w cenie 20 PLN.

Jak zapowiada raper, nazwa nie jest przypadkowa. Zarówno jest nawiązaniem do poprzedniego mixtape'u ("Dopuszczający"), jak i do planowanej następnej płyty ("In Medias Res"). Mixtape jest zatem swego rodzaju zapowiedzią nadchodzącego albumu, jednocześnie stanowi etap przejściowy - pożegnanie z truskulem i wejście w obszerny świat syntezatorów, wolnych/szybkich temp, kombinacji flow, nieograniczonych możliwości tworzenia.

Tagi:
dodano: 2015-03-18 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po okresie ciszy nowym projektem atakuje ceniony na warszawskiej podziemnej scenie Klasiik, znany z takich składów jak Freestyle Palace czy Alko Al-Kaida. Skąd nazwanie swojego nowego materiału "Tragiczny Mixtape"?

"Nazwa nie jest przypadkowa. Zarówno jest nawiązaniem do poprzedniego mikstejpu ("dopuszczający"), jak i do planowanej po nim płyty ("In Medias Res"). Tak samo jak w przypadku "dopuszczającego" i "Liceum Ogólnokształcącego", ten mixtape jest swego rodzaju zapowiedzią nadchodzącego albumu. Jednocześnie jest takim etapem przejściowym - pożegnaniem z truskulem i wejściem w obszerny świat syntezatorów, wolnych/szybkich temp, kombinacji flow, nieograniczonych możliwości tworzenia" - tłumaczy Klasiik. Dostajemy też pierwszy singiel wyprodukowany przez Morte.

video dnia
dodano: 2014-02-21 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Klasiik - Playback (life)

Dlaczego: Klasiik parę lat temu pokazał się w warszawskim podziemiu paroma ciekawymi materiałami, by wspomnieć tylko "Liceum Ogólnokształcące" i "Dopuszczający Mixtape", ostatnio jest o nim ciszej, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Obecnie jest na etapie tworzenia nowego projektu o tytule "Tragiczny Mixtape" a powyższy klip, nakręcony do podejmującego społeczno-życiową tematykę "Playback life" jest wyjściem naprzeciw ludziom zawiedzionym jego nieudanym występem w 1/8 ŻywegoRapu. "Gdzie jest twoje życie ziom? Piwo, TV, praca, dom..."

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-13 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Czas zainaugurować rok 2014 w Krótkim Strzale, a to już 10-ty odcinek. Czyje numery znajdziecie tu tym razem? Są Solar i Białas ze swoistym "Hajlajfem 2", są Dwa Sławy w remixie Laika, Neile, Benncart/Cruz, Patr00, Klasiik czy Mart z featuringiem K-Rino.

dodano: 2013-06-04 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wysyp luźnych numerów w ostatnich dniach doskonale argumentuje sensowność zbierania ich w ramach Krótkiego Strzału. Kto z Was przegapił track od Skorupa? A kto od Zioła? A kto nie słyszał kooperacji Quebonafide z Trzy-Sześciem? A kto singla młodego rapera proGReZa na bicie BobAira i z udziałem m.in. HuczuHucza? To i inne świeżynki poniżej.

wydarzenie
dodano: 2013-01-29 16:30 przez: Jacek Kowalczyk (komentarze: 6)

Sezon hip-hopowych urodzin w Stolicy jak co roku otwierany jest hucznie i na dużą skalę. Tym razem za sprawą tercetu świętujących, w skład którego wchodzą charyzmatyczny reprezentant Prosto Label, autor jednego z najgłośniejszych albumów 2012 roku - VNM (29 urodziny), hip-hopowy aktywista i znany Wam dobrze z naszych łamów popkillerowiec – Mateusz Natali a.k.a. Ematei (25 urodziny) oraz rubaszny prezenter spod znaku wysokoprocentowych używek prosto z wytwórni Alkopoligamia.com – DJ Hubson. W pojemnych wnętrzach klubu 1500m2 na przygotowanym przez nich evencie wystąpi naprawdę bombowa mieszanka...

video
dodano: 2012-11-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Pjentak Siejek Rin Zbylu - To dla tych... feat. Klasiik

Pjentak, Siejek, Rin oraz Zbylu to najnowszy "legalny" projekt trzech raperów oraz producenta. Starania artystów, zaowocowały płytą "LP", której premiera przewidziana jest na 8 grudnia 2012 roku, nakładem Proper Records. Na płycie nie zabraknie gościnnych zwrotek, takich artystów jak : Bonson, HuczuHucz, Klasiik oraz skreczy DJ-a Danka oraz DJ-a Pstyka a w ramach zapowiedzi otrzymujemy klip z udziałem Klasiika.