Cruz

Cruz

kategorie:
dodano: 2023-10-22 06:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Brudna i wymagająca pozycja spod szyldu Skweru dla fanów podziemnego rapu. Cruz żegna się z rapem serwując album na bitach Młodzika - część fanów porównuje ten album do "Bybzi Bybzi". "Na taki rap alternatywny warto było czekać" - pisze Marcin Flint.

Tagi:
dodano: 2016-03-28 15:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

Na drugi dzień Świąt Wielkanocnych przygotowaliśmy dla was garść nowych numerów od Gospela, Zaginionego, Adiego Nowaka, ekipy GMLL, 2stego i Kota Kulera, Grabsona, Knapsa, a także Zioła, Cruza i Kidda.

video
dodano: 2015-04-03 16:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 0)

Polski rap alternatywny od zawsze miał do zaprezentowania wiele swoich obliczy. Od kilku lat głównymi przedstawicielami tego nurtu są Młody Zgred i Cruz. W Prima Aprillis swoją premierę miał ich pierwszy wspólny numer. Mocno witch house'owy bit JSVDruma, całość w mocno punkowej stylistyce. Wielbiciele awangardy powinni czuć się usatysfakcjonowani.

dodano: 2015-01-12 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Sporo ciekawych rzeczy w ostatnich dniach - najnowszy Krótki Strzał to m.in. spontan od tercetu Leh/Kuba Knap/Hade, nowy track od 2stego, klip od Żabsona czy singiel od Egotrue z udziałem TMK aka Piekielnego...

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2014-12-03 17:30 przez: Anonim (komentarze: 8)

Zaczynasz od jednej kasety lub płyty z muzyką, by po czasie mieć rozeznanie w całym gatunku. Następnie dojrzewasz i naturalnie odpadają kolejni artyści z Twojego kręgu „lubianych”, by finalnie cenić tylko paru. W moim przypadku jednym z nich jest Cruz, z którym miałem spotkać się na wódkę, ale wtedy się nie udało – udał się za to internetowy wywiad. I to wywiad nietypowy, bo podzielony na trzy tematyczne części...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-01-13 18:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Czas zainaugurować rok 2014 w Krótkim Strzale, a to już 10-ty odcinek. Czyje numery znajdziecie tu tym razem? Są Solar i Białas ze swoistym "Hajlajfem 2", są Dwa Sławy w remixie Laika, Neile, Benncart/Cruz, Patr00, Klasiik czy Mart z featuringiem K-Rino.

dodano: 2013-05-12 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Cruz i Zaspał, autorzy dobrze przyjętych, wypuszczonych za pośrednictwem Skweru, „Sztuki Naiwnej” i „Dady”, prezentują nowy kawałek. „Czerniąbielą” to kolejna próba wyjścia poza klasyczną rapową stylistykę. Elektroniczny, oparty na szalonym, egzotycznym samplu i głębokich bębnach, podkład stanowi idealne tło do uzupełniających go, nieobliczalnych zwrotek. Całość opatrzona została animowaną okładką, jedną z pierwszych w polskim rapie. „Czerniąbielą” wstępnie zapowiada trzeci album duetu." W rozwinięciu newsa znajdziecie odsłuch kawałka.

Tagi:
dodano: 2012-12-28 19:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 7)

Prezentujemy wam album duetu mc/producent Cruz/Zaspał p.t. "Dada", którzy należą do awangardowego Skweru. Krązek to wypadkowa niebanalnych tekstów Cruza, jak i minimalistycznych podkładów Zapała. W rozwinięciu znajdziecie link do odsłuchu albumu na youtube, jak i link do pobrania materiału.

Tagi:
video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-09-20 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 8)

CruzZzZaspał Do Ludzi

Cruz i Zaspał prezentują utwór "Do Ludzi" - premierowy kawałek z wizualem własnego autorstwa. Duet, o którym stało się głośno dzięki wypuszczonemu w Skwerze krążkowi Sztuka Naiwna, nie przestaje zadziwiać. Video zrobione w technice wytnij/wklej oscyluje wokół absurdu i psychodeli. Muzyka, okraszona krytycznym tekstem, jest próbą wykorzystania sampli z polskiego rocku progresywnego z lat 70 we współczesnym, elektronicznym ujęciu.

Tagi:
dodano: 2012-03-20 19:00 przez: Krzysztof Nowak (komentarze: 3)


"Sztuka Naiwna" (mająca mieć wcześniej tytuł "Dope'amina") powstawała z różną intensywnością cztery lata, jednak wszystko wskazuje na to, że wspólny album Cruza i Zaspała ujrzy niedługo światło dzienne. Przed kilkoma dniami pojawił się singiel "Zeszyt Rymów", a po nim promomix, który Wam prezentujemy. Poniżej tracklista i wspomniany wcześniej kawałek.