Młodzik

Młodzik

kategorie:
dodano: 2023-10-22 06:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Brudna i wymagająca pozycja spod szyldu Skweru dla fanów podziemnego rapu. Cruz żegna się z rapem serwując album na bitach Młodzika - część fanów porównuje ten album do "Bybzi Bybzi". "Na taki rap alternatywny warto było czekać" - pisze Marcin Flint.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2015-11-25 21:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Winylowe "Milczmen Screamdustry" nadchodzi! Docenione przez środowisko podziemne wydawnictwo klasycznego duetu MC/producent w osobach Laikike1'a oraz Młodzika ukaże się 6 grudnia nakładem PolishVinyl.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Premiery
dodano: 2014-12-21 18:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Prezentujemy pełen odsłuch projektu "Acrux" stworzonego we współpracy Junesa, Młodzika i DJa Danka. Album został wydany za pośrwednictwem labelu Vibe2NES. Gościnnie dograli się Jeżozwierz, Kidd i Laikike1.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2014-12-16 17:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Vibe2NES prezentuje przedostatni numer z płyty "Acrux" Junesa, Młodzika i DJ-a Danka. Tym razem premierowo na kanale Youtube zostało udostępnione mini-video, przygotowane przez Street Samurai, do "Ardous Huxley". Gościnnie w kawałku pojawia się LaikIke1.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-06 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Vibe2NES przedstawia pierwszy singiel z albumu pt. "Acrux" Junesa, Młodzika i DJ-a Danka. Numerem, o którym mowa, jest "Walking Dead" z gościnnym udziałem dwóch innych reprezentantów Rap Addix - Kidda oraz Jeżozwierza. Wytwórnia poinformowała także, że data premiery albumu została przesunięta na 12 grudnia.

kategorie:
dodano: 2014-12-05 16:20 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Szykuje się kolejny projekt spod szyldu Rap Addix! Albumem, o którym mowa jest wspólny krążek Junesa (rap), Młodzika (produkcja) oraz DJ-a Danka (gramofony) pod tytułem "Acrux". Na płycie usłyszymy gościnnie digana z Palmer Eldritch, który dograł gitarę, a także raperów - LaikIke1'a, Jeżozwierza oraz Kidda. Wokale zostały zrealizowane w Studio Nagrywarka, a projektem poligrafii zajął się Seba300.

dodano: 2014-11-19 16:26 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Wydawnictwo Vibe2NES z dumą przedstawia kolejny projekt spod szyldu Rap Addix! Albumem, o którym mowa jest wspólny krążek Junesa (rap), Młodzika (produkcja) oraz DJ-a Danka (gramofony) pod tytułem "Acrux". Na płycie usłyszymy gościnnie digana z Palmer Eldritch, który dograł gitarę, a także raperów - LaikIke1'a, Jeżozwierza oraz Kidda. Wokale zostały zrealizowane w Studio Nagrywarka, a projektem poligrafii zajął się Seba300. Premiera "Acrux" zapowiedziana jest na 4 grudnia, lecz zanim to nastąpi przygotowano dla słuchaczy przedsmak w postaci promomixu numerów z albumu. Jednocześnie startuje preorder wersji fizycznej. Promomix i link do preorderu znajdziecie w rozwinięciu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2012-11-02 23:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 14)

''Milczmen Screamdustry'' to twór bardzo specyficzny, wymykający się standardom dawno określonym przez wykonawców rozpoznawalnych głównie w przedszkolach i szkołach podstawowych naszego kraju. Ciężka perkusja łączy się tu z głębokim werblem. Melodyjny, aczkolwiek spartański w obyciu bas scala je klamrą inkrustowaną samplami, których nienachalna obecność pozostawia pewien niedosyt w uszach słuchacza. Teksty Laika raz są ukłonem w stronę trueschool'owych pionierów polskiego rapu (vide singiel ''Bajera''), czasem natomiast stanowią zbiór pogmatwanych metafor złożonych w logiczny ciąg, który doprowadzi bystrego słuchacza do istoty tematyki podjętej przez rapera w utworze.

Materiał trafił do Was w lutym a teraz, na koniec roku, StayTrue przygotowało reedycję, którą możecie już zamawiać w preorderze za pośrednictwem naszego sklepu!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-02-17 20:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 36)
Aż chciałoby się zakrzyknąć: to jak jest w końcu z tym Laikiem? To geniusz czy grafoman? Na przeróżnych forach i portalach internetowych (bo w końcu to tam hip-hop tętni życiem, prawda?) dyskusje na jego temat są wiecznie żywe, a zdania podzielone. Niewątpliwie wielu z was spotkało się z banalnym opisem artysty kontrowersyjnego. Mówi się wtedy, że go się albo kocha, albo nienawidzi.

Cóż, ja jestem przeciwnikiem tego stwierdzenia, bowiem brak miłości lub nienawiści wcale nie musi być oznaką obojętności. Przyznam jednak, że jeżeli ktoś zmusiłby mnie do scharakteryzowania kogokolwiek tymi właśnie słowami, to Laik z pewnością byłby jedną z pierwszych osób, które przyszłyby mi na myśl.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2011-12-24 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 36)
Fani podziemia z pewnością naczekali się na tę informację a teraz dostajemy ją prosto pod choinkę...

"Milczmen Screamdustry" nadchodzi! Długo oczekiwane podziemne wydawnictwo klasycznego duetu MC/Producent w osobach Laikike1'a oraz Młodzika ukaże się w lutym przyszłego roku nakładem oficyny Stay True Label.

recenzja
dodano: 2011-03-06 16:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 5)
Instrumentalny hip-hop w Polsce wciąż jest wyjątkowo niedocenianym gatunkiem. O ile za naszymi granicami szaleją DJ Cam, DJ Shadow, RJD2 czy Blockhead, o tyle u nas pochwalić się możemy głównie Noonem i... właśnie - nikt oprócz Mikołaja Bugajaka nie wybił się w tej konwencji. A jednak - o dziwo - nie tylko były producent Grammatika i Pezeta sprawdzał się w utworach hip-hopowych z wykluczeniem niemalże ich standardowego elementu - rapu.

Zacznijmy jednak od początku: w 2004 roku pewien producent z Jeleniej Góry postanowił przelać swoje emocje za pomocą muzyki; spektrum emocji - od radości, przez zwątpienie, załamanie, po depresję i powrót do normalnego stanu. "Zatracenie" od Młodzika zyskało wiele pozytywnych recenzji, jak i pozwoliło autorowi dzieła zawrzeć kontakt z wrocławskim labelem Qulturap (dawniej Blend Records). W końcu - od czasów solowych albumów Noona, nikt w Polsce nie był w stanie z taką perfekcją zatopić swoich uczuć w dźwiękach pochodzących ze starych płyt winylowych.