Wicher

Wicher

video
dodano: 2017-05-09 13:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

Już 13 maja w klubie Rudeboy Club w Bielsko–Białej odbędzie się ósma edycja Bitwy o Bielsko. Organizatorzy prezentują oficjalny teledysk promujący zbliżającą się imprezę.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-01-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

„Sweet Home Bielsko-Biała” powstał z zamysłem opowiedzenia istotnych kwestii nt. miasta Bielsko-Biała i regionu przez czołowych reprezentantów rapu w regionie. Całość tworzą trzy połączone ze sobą numery na bitach o różnej stylistyce. Raperom zostały przydzielone dzielnice, regiony, z których pochodzą. Połączenia nowego brzmienia z klasycznymi bębnami dokonało trzech producentów, szesnastu raperów oraz czterech DJ-ów. Za stronę muzyczną odpowiadają Michos NCB, Señor Fresh, Młody/Heavy Mental. Całość nagrana oraz zmixowana w 3/4 UGDS. Za realizację projektu odpowiadają: Majty Majk, I Love BB, 3/4 UGDS, Presto Studio oraz Camcraft Studio. Wokal: Majty Majk, Staf, Pueblos, Wicher, Sonar NCB, LU, Igrekzet, Adecki, Młody/ Heavy Mental, Uszer, Cooks, Diament, JHN, Beerte, Michos NCB, Głuchy NCB.

dodano: 2014-10-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

"Głębia szarości EP" to pierwszy producencki projekt Lanceta - mc/beatmakera z Jastrzębia Zdroju. Projekt zawiera 7 pozycji - wyselekcjonowanych bitów, opartych na róznego rodzaju samplach. Raperzy zaproszeni na epkę to: Kamień, Emen, Arow, Det, Emeste, Wicher oraz Diament. Za mix i mastering odpowiedzialny jest Fugol.

dodano: 2014-07-03 20:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

"Szewska Pasja" to trzeci singiel z płyty Pueblosa, której premiera zapowiedziana jest na 6 lipca 2014 roku. W "Szewskiej Pasji" usłyszymy także Wichera oraz DJ'a Mihalika. Za produkcję w utworze odpowiada Efen. Odsłuch w rozwinięciu.

video
dodano: 2014-03-04 14:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Wicher x Diament - Olimp (feat. Junes, prod. PTK) MASH-UP VIDEO

Prezentujemy teledysk w konwencji "mash-up video" p.t. "Olimp" autorstwa duetu Wicher x Diament z ich ostatniego wydawnictwa - "Róży Wiatrów". Za podkład odpowiada PTK, natomiast gościnną zwrotkę dograł Junes. Twórcą klipu jest Zet Harris.

Tagi:
video
dodano: 2014-02-24 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Vibe2NES - Vibe Tu Jest (prod. Kuoter, cuty DJ Te)

Vibe2NES oraz UrbanCity.pl prezentują teledysk do numeru "Vibe 2 Jest". Kawałek jest przywitaniem nowych członków w ekipie V2N - Ducha i Czeskiego oraz producentów PTK i Uniqa. Stanowi on również zapowiadź mixtape'u Vibe2NES. Oprócz nowych reprezentantów usłyszymy zwrotki FAV-a, Sokera, Wichra, Arskiego, Konika oraz Junesa. Za produkcję odpowiada Kuoter, a za cuty i skrecze DJ Te. Realizacją video-klipu zajęło się MVPclips.

dodano: 2013-11-28 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Duet Wicher x Diament wraz z wydawnictwem Vibe2NES postanowili udostępnić wszystkim słuchaczom, jak i zainteresowanym, do darmowego pobrania wersję instrumentalną oraz acapelle z albumu „Róża Wiatrów”. Wszelkie linki, a także informacje o nadchodzącej premierze trzeciego klipu promującego to wydawnictwo, znajdziecie w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2013-10-27 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Prezentujemy pierwszą jesienną premierę Vibe2NES, czyli album "Róża Wiatrów" duetu Wicher x Diament. Jest to koncepcyjny projekt opierający się na motywie żeglarskiej róży kompasowej, nawiązujący do wielu miejsc świata. Wśród gości zaproszonych przez duet znajdują się znakomici podziemni artyści jak: Tymin, Golin, Kazzam, czy Junes. Mixem i masteringiem płyty zajęło się 3/4UDGS. Ponadto z okazji premiery mamy dla Was także drugi teledysk, który promuje to wydawnictwo. Życzymy miłego odsłuchu płyty, jak i projekcji klipu p.t. "Cheick Kongo"!

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-10-24 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 5)

Kiedy pisząc recenzję konceptualnej epki Wichera i Jimmy Kiss'a "Werniks EP" użyłem stwierdzenia, że współgospodarz "Róży Wiatrów" wzniósł się na wyżyny umiejętności rapowego rzemiosła. Nie miałem co do tego zdania racji. Wicher na spółkę z Diamentem, z którym razem dał kilka koncertów (pojedyncze tracki z ich występów można odnaleźć na youtube, uwierzcie, że jest ogień), wyżyny umiejętności osiągnęli dopiero teraz, pokazując, że w młodym ciele drzemie zdrowy duch polskiego rapu, rozwijającego się wraz z kolejnymi wydawanymi projektami. Starsi koledzy, bierzcie przykład z młodej gwardii, która ma jaja, by bez respektu deptać wam po piętach. I robić to stylowo i z pomysłem.

Tagi:
video
dodano: 2013-10-20 20:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 1)

Wicher x Diament - Czeski film (feat Asteya, prod Kazet) - Official Video

Mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwszy teledysk promujący koncepcyjną EP-kę duetu Wicher x Diament pt. "Róża Wiatrów", której premiera już 27 października. Wideo powstało do kawałka "Czeski Film", w którym za bit odpowiada Kazet, a gościnnie swojego wokalu użyczyła Asteya. Za produkcję teledysku, zrealizowanego w czeskiej Pradze, odpowiada ekipa 3/4UDGS

Tagi:
dodano: 2013-09-28 15:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 13)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

W dzisiejszym wydaniu naszego cyklu swoje odpowiedzi podrzucił nam reprezenant bielskiej sceny, współautor dobrze przyjętej EPki "Werniks", Wicher.

dodano: 2013-06-04 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Wysyp luźnych numerów w ostatnich dniach doskonale argumentuje sensowność zbierania ich w ramach Krótkiego Strzału. Kto z Was przegapił track od Skorupa? A kto od Zioła? A kto nie słyszał kooperacji Quebonafide z Trzy-Sześciem? A kto singla młodego rapera proGReZa na bicie BobAira i z udziałem m.in. HuczuHucza? To i inne świeżynki poniżej.

video
dodano: 2013-05-31 12:00 przez: Anonim (komentarze: 1)

Wicher & Jimmy Kiss - E.Munch 'Krzyk' (Official Video)

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku, który promuje płytę duetu: Wicher & Jimmy Kiss pt. 'Werniks'. Teledysk do utworu 'E.Munch - Krzyk' został nakręcony przez studio filmowe: Marcin Mazurkiewicz Studio.
Aby zamówić wersję fizyczną, pisz na adres: werniks2013@interia.pl

dodano: 2013-05-27 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Drugi odcinek Krótkiego Strzału i kolejny przelot z luźnymi numerami z ostatniego tygodnia przez rodzime podziemie i jego wszelakie odcienie. Od singla DJ'a Czarnego i Tasa z udziałem AB czy powrotu (na razie z luźnym numerem) Haja, poprzez singiel Zbyla i Guovy otwierający serię Ladies Rap czy charakterny radomski singiel Kubiego aż po porcję braggów od Quebonafide, TomBa i Cywila.

[Edit: Dołożyliśmy też "introsinglosnippetozapowiedź" nadchodzącego projektu Dejana]

dodano: 2013-04-15 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 2)

Scena hip-hopowa z Bielska-Białej rośnie w siłę, to nie ulega wątpliwości. zDolne Przedmieście, ADK, Beeres, Meridialu to zapewne nie wszyscy reprezentanci tego śląskiego miasta. Ci, którzy stamtąd pochodzą, na pewno wymienią ich więcej, jednak chciałem się skupić na konkretnym raperze, choć on sam na swoim profilu na facebook’u odcina się od określenia „raper”, bo po prostu pisze teksty, a swoich „fanów” nazywa zwyczajnie słuchaczami. Panie i Panowie, oto Wicher, który wydając swój najnowszy materiał wyprodukowany w całości przez Jimmy’ego Kiss’a p.t.”Werniks EP”, jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że jest młodym kotem, który w niedługim czasie może naprawdę zamieszać, jeśli kolejnym wydawnictwem będzie podwyższał sobie liryczną poprzeczkę.

Strony