lu

lu

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2016-01-04 12:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 2)

„Sweet Home Bielsko-Biała” powstał z zamysłem opowiedzenia istotnych kwestii nt. miasta Bielsko-Biała i regionu przez czołowych reprezentantów rapu w regionie. Całość tworzą trzy połączone ze sobą numery na bitach o różnej stylistyce. Raperom zostały przydzielone dzielnice, regiony, z których pochodzą. Połączenia nowego brzmienia z klasycznymi bębnami dokonało trzech producentów, szesnastu raperów oraz czterech DJ-ów. Za stronę muzyczną odpowiadają Michos NCB, Señor Fresh, Młody/Heavy Mental. Całość nagrana oraz zmixowana w 3/4 UGDS. Za realizację projektu odpowiadają: Majty Majk, I Love BB, 3/4 UGDS, Presto Studio oraz Camcraft Studio. Wokal: Majty Majk, Staf, Pueblos, Wicher, Sonar NCB, LU, Igrekzet, Adecki, Młody/ Heavy Mental, Uszer, Cooks, Diament, JHN, Beerte, Michos NCB, Głuchy NCB.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-03-02 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Na pewno pamiętacie zakrojoną na szeroką skalę akcję spod szyldu "Wizji Lokalnej". Jak ktoś nie kojarzy, to przed przeczytaniem poniższej recenzji zapoznajcie się z odcinkiem rodem z Bielska-Białej, skąd pochodzi skład zDolne Przedmieście, a ściśle rzecz biorąc, jego członkowie - Uszer, Adk i Lu (notabene "Wizję Lokalną" z wyżej wymienionego miasta i Białegostoku stawiam w swoim rankingu na niemal podobnym poziomie, aczkolwiek z racji na lokalny patriotyzm szala zwycięstwa przechyliła się nieznacznie w stronę białostockiej). Po wydanym w 2011 roku krążku "Bomby W Membrany" z m.in. gościnnym udziałem Chady, MeriDialu i Grubsona, który osobiście przypadł mi do gustu, przyszedł czas na drugi projekt. "BWM", pokazały że w tej trójce drzemie niesamowity potencjał, jednak nie była to do końca płyta na miarę ich możliwości (które sądząc po formie zaprezentowanej chociażby na "Wizji Lokalnej" są niemałe). Jak w takim razie wypada "zDP2" na tle poprzedniczki?

kategorie: Audio, Funk, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-07 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Pamiętacie świetny, świeży i wysmakowany materiał składu Sfond Sqnksa? Roszja i Lu postawili na p-funkowe brzmienie, niepopularne w Polsce oraz błyskotliwe teksty z przymrużeniem oka, by stworzyć materiał, który nie podbił list sprzedaży, ale bez wątpienia stał się klasykiem. Teraz duet wrocławskich muzycznych oryginałów ponownie krzyżuje swoje drogi w studiu pod szyldem Sfondu... Zatykajcie nosy, otwierajcie uszy, mamy nowy singiel duetu!

kategorie: Funk, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-11 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Pamiętacie świetny, świeży i wysmakowany materiał składu Sfond Sqnksa? Roszja i Lu postawili na p-funkowe brzmienie, niepopularne w Polsce oraz błyskotliwe teksty z przymrużeniem oka, by stworzyć materiał, który nie podbił list sprzedaży, ale bez wątpienia stał się klasykiem. Teraz duet wrocławskich muzycznych oryginałów ponownie krzyżuje swoje drogi w studiu pod szyldem Sfondu... Zatykajcie nosy, otwierajcie uszy, czekajcie, bo na pewno warto. Poniżej przypominamy klasyczny singiel z albumu "Obawa przed potem" oraz wrzucamy zdjęcie, które opublikował na swoim FB Roszja aka Jarosz aka Tomasz Andersen...

recenzja
dodano: 2012-11-25 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Wyobraźcie sobie, że jest rok 2000. Polski rap wchodzi na zupełnie nowy etap. W stolicy Dolnego Śląska powoli zaczyna się rozkręcać jedna z najważniejszych wytwórni w historii polskiego rapu - Blend Records. Są to jednak początki, duża część wydawnictw pojawia się tylko na kasetach MC, ale w rok Blend wydaje płyty Ideo, Elemera czy Skalpela. Duet White House już istnieje, ale pierwszy "Kodex" ukaże się dopiero za dwa lata. Blend właśnie zdecydował się wydać reprezentującą scenę 71 składankę zatytułowaną "2071" na której zaproszono wielu artystów z Wrocławia, wśród nich wieloletnie gwiazdy sceny i postacie, które dziś pamiętają tylko nieliczni.

Produkcją materiału zajęło się dwóch gości, którzy w mojej opinii zrobili rzecz historyczną - w 2000 roku kozacko wyprodukowany hip-hop z głębokim i pulsującym brzmieniem, w genialny sposób czerpiący z jazzu i nie tylko, który nie starzeje się do dziś. L.A. pojawia się tutaj jedynie jako raper - Lasscah, Tymon otwiera zwrotkę podwójnym, a Roszja nagrywa jeden z najlepszych numerów w swojej karierze. Natomiast Magiera i Lulek (znany później jako Lu - kto jeszcze pamięta "Night Moves"?) wyprzedzają ówczesny rap o kilka dobrych długości beatmaszyny. Osobiście nie jestem zwolennikiem długich recenzji zajmujących się po kolei każdym kawałkiem, ale w tym wypadku nie mogłem zrobić inaczej. Tutaj nie warto czegokolwiek przeoczyć, słuchać na szybko czy nieuważnie, chociażby dlatego, że ten materiał jako całość buja i kładzie podwaliny pod brzmienie dolnośląskiej sceny.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2012-08-10 16:00 przez: admin (komentarze: 11)Zapraszamy do sprawdzenia kolejnej wizji lokalnej, tym razem prosto z Bielska Białej. W klipie możecie zobaczyć kilku patronowanych przez Popkillera raperów takich jak Młody, Beeres, ADK, Wicher, czy chłopaki ze Zdolnego Przedmieścia.