Roszja

Roszja

video
dodano: 2016-10-20 11:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 1)
Siny w sina dal

Pamiętacie jeszcze legendy wrocławskiej scenę hip-hopowej z Sinym, Tymonem, Jotem i Roszją na czele? O "nagrywaniu wielkich płyt, których nikt już nie pamięta" nawijał ostatni z tych raperów na wspólnym numerze wrocławskiej sceny, promującym ekskluzywne wydanie Kodex 5 Element. Nadażyła się doskonała okazja, aby poznać jeden z tych krążków. Po 14 latach od premiery ruszył preorder winylowego wydania albumu "W siną dal" autorstwa Sinego. Z tej też okazji autor krążka postanowił udostępnić niepublikowany do tej pory teledysk do utworu "Anonimowy Wrocław", nagrany wspólnie z Tymonem.

dodano: 2015-06-16 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Wczoraj poznaliście skład na rok 2001, dziś pora na 2002, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

video
dodano: 2015-04-18 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Perki Pat to wrocławski projekt, w którego skład wchodzi dwójka weteranów tamtejszej sceny: Roszja i Jot. Znani z takich projektów jak Sfond Sqnksa, Tomasz Andersen, Neon czy Osa Da Gnoi, cierpiąc chyba na wieczne rozdwojenie jaźni lata temu rozpoczęli jeszcze jeden projekt, wspomniany Perki Pat. Z tych sesji wyciekło nieco materiału, który niestety nigdy nie został dokończony. Po latach panowie postanowili powrócić do nazwy i wznowili działania pod banderą Perki Pat. "Ropa" jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę, która jeszcze nie ma nazwy. Za produkcję odpowiada Roszja. Na mikrofonach oczywiście Roszja i Jot, a gościnnie udzielił się Ślip. Dodatkowo dostajemy teledysk do numeru "Pod pomnikiem", w którym pojawia się także Kościey.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-29 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Zapraszam do sprawdzenia singla "MFS" autorstwa mojego (Kościey) i Roszji aka Tomasz Andersen. Jest to zapowiedź naszego wspólnego projektu. W czasach gorącej dyskusji w naszym wspaniałym kraju, dotyczącej tego co jest "niuskulowe", co jest "trapowe" a co "truskulowe" zrobiliśmy numer w starym wrocławskim stylu. Przynajmniej tak nam się wydaje :) " - napisał Kościey, załączając ten oto numer.

Legenda wrocławskiej sceny i jedna z jej ciekawszych nowych twarzy łączą siły? Sprawdźcie co z tego wynikło.

Tagi:
kategorie: Audio, Funk, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-07 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Pamiętacie świetny, świeży i wysmakowany materiał składu Sfond Sqnksa? Roszja i Lu postawili na p-funkowe brzmienie, niepopularne w Polsce oraz błyskotliwe teksty z przymrużeniem oka, by stworzyć materiał, który nie podbił list sprzedaży, ale bez wątpienia stał się klasykiem. Teraz duet wrocławskich muzycznych oryginałów ponownie krzyżuje swoje drogi w studiu pod szyldem Sfondu... Zatykajcie nosy, otwierajcie uszy, mamy nowy singiel duetu!

kategorie: Funk, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-11-11 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Pamiętacie świetny, świeży i wysmakowany materiał składu Sfond Sqnksa? Roszja i Lu postawili na p-funkowe brzmienie, niepopularne w Polsce oraz błyskotliwe teksty z przymrużeniem oka, by stworzyć materiał, który nie podbił list sprzedaży, ale bez wątpienia stał się klasykiem. Teraz duet wrocławskich muzycznych oryginałów ponownie krzyżuje swoje drogi w studiu pod szyldem Sfondu... Zatykajcie nosy, otwierajcie uszy, czekajcie, bo na pewno warto. Poniżej przypominamy klasyczny singiel z albumu "Obawa przed potem" oraz wrzucamy zdjęcie, które opublikował na swoim FB Roszja aka Jarosz aka Tomasz Andersen...

recenzja
dodano: 2012-11-25 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Wyobraźcie sobie, że jest rok 2000. Polski rap wchodzi na zupełnie nowy etap. W stolicy Dolnego Śląska powoli zaczyna się rozkręcać jedna z najważniejszych wytwórni w historii polskiego rapu - Blend Records. Są to jednak początki, duża część wydawnictw pojawia się tylko na kasetach MC, ale w rok Blend wydaje płyty Ideo, Elemera czy Skalpela. Duet White House już istnieje, ale pierwszy "Kodex" ukaże się dopiero za dwa lata. Blend właśnie zdecydował się wydać reprezentującą scenę 71 składankę zatytułowaną "2071" na której zaproszono wielu artystów z Wrocławia, wśród nich wieloletnie gwiazdy sceny i postacie, które dziś pamiętają tylko nieliczni.

Produkcją materiału zajęło się dwóch gości, którzy w mojej opinii zrobili rzecz historyczną - w 2000 roku kozacko wyprodukowany hip-hop z głębokim i pulsującym brzmieniem, w genialny sposób czerpiący z jazzu i nie tylko, który nie starzeje się do dziś. L.A. pojawia się tutaj jedynie jako raper - Lasscah, Tymon otwiera zwrotkę podwójnym, a Roszja nagrywa jeden z najlepszych numerów w swojej karierze. Natomiast Magiera i Lulek (znany później jako Lu - kto jeszcze pamięta "Night Moves"?) wyprzedzają ówczesny rap o kilka dobrych długości beatmaszyny. Osobiście nie jestem zwolennikiem długich recenzji zajmujących się po kolei każdym kawałkiem, ale w tym wypadku nie mogłem zrobić inaczej. Tutaj nie warto czegokolwiek przeoczyć, słuchać na szybko czy nieuważnie, chociażby dlatego, że ten materiał jako całość buja i kładzie podwaliny pod brzmienie dolnośląskiej sceny.

dodano: 2012-10-03 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 3)

Tomasz Andersen (a.k.a. Roszja) właśnie udostępnił na swoim facebookowym fanpage'u link z możliwością darmowego pobrania jego ostatniego dzieła pt. "Wbrew Wskazówkom". 

Osoby, które jeszcze nie miały okazji usłyszeć tego znakomitego, świeżego i - niestety - niedocenionego krążka, mogą kliknąć w rozwinięcie tego newsa, by ujrzeć link z downloadem. A jeżeli album wam się spodoba (o co jestem spokojny, wystarczy tylko dać mu szansę), to zawsze można zamówić wersję fizyczną (choćby w naszym sklepie), prawda?