Kościey

Kościey

kategorie: Polska, USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-12-17 18:00 przez: Kamil Wnęk (komentarze: 7)

P.A.F.F. - którego możecie kojarzyć z takich projektów jak unitra audio, czy albumu "Fala" (oraz wielu międzynarodowych współprac) opublikował na Instagramie post ze studia, na którym możemy zobaczyć kilka zaskakujących twarzy.

dodano: 2020-05-07 23:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Wieczorny raport z frontu i kolejna porcja gorących 16-tek. Jest DJ Buhh, jest Rahim, jest Saful, Avi czy be vis, słyszymy też mocną reprezentację podziemia w osobach Koldiego, Karwana, Kościeya, Oxona czy Medarda. A do tego - Margaret, Krzysztof Gonciarz czy Artur Andrus.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-02 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Trzeba przyznać, że ten rok rozpoczyna się bardzo intensywnie - także dla fanów podziemia. Wczoraj prezentowaliśmy Wam garść singli, które dostaliśmy na zamknięcie/rozpoczęcie roku, a teraz swoje dokłada Szops publikując mocarne undergroundowe collabo...

video
dodano: 2017-12-02 12:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Otrzymaliśmy teledysk promujący EP'kę "Kto jak nie my?" wyprodukowaną przez O.S.T.R.a. EP'ka premierę miała w czerwcu, teraz można nabyć wersję fizyczną pod adresem www.kosciey.dwaem.com. Na płycie pojawia się gościnnie m.in. Tymon i Jot oraz producenci: Opiat & Panama oraz Romański.

kategorie:
dodano: 2017-06-13 01:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po krótkiej ciszy Kościey wraca ze zdwojoną siłą - wrocławski raper dostarcza nam EP wyprodukowane przez O.S.T.R.'a, gdzie gościnnie pojawiają się dwie legendy sceny z 71 - Tymon i Jot

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2017-06-11 17:30 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Dwa lata temu członek legendarnej wrocławskiej ekipy Wrooclyn Dodgers wypuścił, bądźmy szczerzy, bardzo dobrą płytę, podając na nowoczesnych i niesamowicie bujających podkładach treści mocno osadzone w tematyce lat młodości i dojrzewania. "T.W.B. ERA" numerami, takimi jak "Henryk", "Na Biesiadzie", a w szczególności "Orłem Białym" wciąż znajduje swoje miejsce na mojej playliście. Związane jest to z umiejętnością Kościeya do trafiania wersami w sedno, zachowując przy tym zdrowy dystans i poczucie humoru. I ja to kupuję, bowiem rap dorosłego faceta ma się opierać na inteligentnym podejściu do liryki. Dlaczego o tym piszę we wstępie? "Kto Jak Nie My? EP", w całości wyprodukowane przez Adama Ostrowskiego również wpisuje się w zarysowany kanon, a nawet sięga nieco dalej.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Wywiady
dodano: 2017-05-21 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W ostatnich dniach zaskoczyły nas wieści, że reprezentant Wrooclyn Dodgers Kościey przygotował całe EP na bitach O.S.T.R.'a a jakby tego było mało to zaprosił tam gościnnie dawno nie słyszanego Tymona. Jak doszło do takiej mocarnej kooperacji z legendami sceny? Kościey odpowiedział nam na to w krótkim wywiadzie...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-16 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Po krótkiej ciszy Kościey wraca ze zdwojoną siłą - wrocławski raper ogłosił dzisiaj, że jeszcze przed wakacjami otrzymamy jego EP wyprodukowane przez O.S.T.R.'a, a gościnnie pojawią się tam dwie legendy sceny z 71 - Tymon i Jot!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-06-26 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"T.W.B. Era" to dwanaście piosenek, nad którymi Kościey ciężko pracował przez ostatni rok w Grasshopper Records we Wrocławiu. Za muzyczną stronę albumu odpowiadają Udar, pMx, Romański oraz Johnny Beats. Gościnnie w dwóch numerach udzielają się Zioło oraz Mustafa z wrocławskiej grupy ADHD. Za ostateczne brzmienie albumu odpowiada Mariusz "pMx" Szczebelski ze studia Grasshopper Records. Album dostępny jest na wszystkich serwisach strimingowych typu iTunes, Spotify, Tidal, Deeser oraz oczywiście na YouTube.

Tagi:
video
dodano: 2014-09-14 14:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

A gdybym mógł być Supermanem jeden dzień... Sprawdźcie, jak wizję tę rozwijają Kościey i Zioło. Teledysk promuje najnowszy album Kościeya "TWB ERA" który ukaże się nakładem Dwaem Music. Gościnnie w utworze SpajderWalker pojawia się Zioło. Za muzykę odpowiada Johnny Beats. Realizacja video: Pitah Production.

Tagi:
video
dodano: 2014-06-24 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Po całkiem niezłym przyjęciu pierwszego solowego albumu "Ciekawe przypadki człowieka nizioła", Kościey nie zwalnia tempa i szykuje kolejny album - "TWB ERA". Przedstawiamy pierwszy singiel zapowiadający jego nowe wydawnictwo. Za muzyczną stronę numeru odpowiedzialny jest Udar znany z długoletniej współpracy z Andrzejem i z wieloma innymi wrocławskimi i nie tylko artystami, natomiast klip... cofa nas o jakieś dwie dekady.

Tagi:
dodano: 2014-06-08 16:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 2)
Kosciey Inna Strona

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie? 

„Andrzej to nie imię, to styl życia” – zwykło się mawiać. Jak wygląda taki styl życia? Możecie się tego dowiedzieć z wydanej w tamtym roku płyty Kościeya „Ciekawe przypadki człowieka Nizioła”. Jeśli jednak chcielibyście poznać niegdyś związanego z Wrooclyn Dodgers rapera od innej strony, nic prostszego! Wystarczy przeczytać kolejny odcinek „Innej strony”.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-04-29 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Zapraszam do sprawdzenia singla "MFS" autorstwa mojego (Kościey) i Roszji aka Tomasz Andersen. Jest to zapowiedź naszego wspólnego projektu. W czasach gorącej dyskusji w naszym wspaniałym kraju, dotyczącej tego co jest "niuskulowe", co jest "trapowe" a co "truskulowe" zrobiliśmy numer w starym wrocławskim stylu. Przynajmniej tak nam się wydaje :) " - napisał Kościey, załączając ten oto numer.

Legenda wrocławskiej sceny i jedna z jej ciekawszych nowych twarzy łączą siły? Sprawdźcie co z tego wynikło.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-03-10 20:42 przez: Backstage Wrocław (komentarze: 0)

Wjazd: 10 PLN
Data: 15.03.2014
Miejsce: Backstage Wrocław ( Kazimierza Wielkiego 1 )

 

Lineup:

ZIOŁO
KOŚCIEY
CRUZ/ZASPAŁ
BOGUŚ MAHBOOB
ENEMSKI/TEKILAZ
SIWY/LEWY
WRÓBEL/ALIEN + goście
PSZEM
GORDON/BIBEK
BAKAN
ROWLF THE DAWG
MAŁY SZU/SMEK
WIZJA LOKALNA - LUBIĘCIN

 

video
dodano: 2014-01-11 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kosciey - Jak Przez Mgłę (Official video)

"Jeśli w tej chwili czujecie się tak jak Andrzej z pierwszych kadrów w poniższym teledysku - już wiemy, że była wczoraj dobra impreza. Jeśli nic nie pamiętacie, albo pamiętacie jak przez mgłę - poznaliście co to znaczy "żyć jak Nizioł"." - pisze Dwaem Music, załączając to oto video promujące "Ciekawe Przypadki Człowieka Nizioła".

Strony