Tomasz Andersen

Tomasz Andersen

recenzja
dodano: 2012-11-25 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 9)

Wyobraźcie sobie, że jest rok 2000. Polski rap wchodzi na zupełnie nowy etap. W stolicy Dolnego Śląska powoli zaczyna się rozkręcać jedna z najważniejszych wytwórni w historii polskiego rapu - Blend Records. Są to jednak początki, duża część wydawnictw pojawia się tylko na kasetach MC, ale w rok Blend wydaje płyty Ideo, Elemera czy Skalpela. Duet White House już istnieje, ale pierwszy "Kodex" ukaże się dopiero za dwa lata. Blend właśnie zdecydował się wydać reprezentującą scenę 71 składankę zatytułowaną "2071" na której zaproszono wielu artystów z Wrocławia, wśród nich wieloletnie gwiazdy sceny i postacie, które dziś pamiętają tylko nieliczni.

Produkcją materiału zajęło się dwóch gości, którzy w mojej opinii zrobili rzecz historyczną - w 2000 roku kozacko wyprodukowany hip-hop z głębokim i pulsującym brzmieniem, w genialny sposób czerpiący z jazzu i nie tylko, który nie starzeje się do dziś. L.A. pojawia się tutaj jedynie jako raper - Lasscah, Tymon otwiera zwrotkę podwójnym, a Roszja nagrywa jeden z najlepszych numerów w swojej karierze. Natomiast Magiera i Lulek (znany później jako Lu - kto jeszcze pamięta "Night Moves"?) wyprzedzają ówczesny rap o kilka dobrych długości beatmaszyny. Osobiście nie jestem zwolennikiem długich recenzji zajmujących się po kolei każdym kawałkiem, ale w tym wypadku nie mogłem zrobić inaczej. Tutaj nie warto czegokolwiek przeoczyć, słuchać na szybko czy nieuważnie, chociażby dlatego, że ten materiał jako całość buja i kładzie podwaliny pod brzmienie dolnośląskiej sceny.

dodano: 2012-10-03 18:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 3)

Tomasz Andersen (a.k.a. Roszja) właśnie udostępnił na swoim facebookowym fanpage'u link z możliwością darmowego pobrania jego ostatniego dzieła pt. "Wbrew Wskazówkom". 

Osoby, które jeszcze nie miały okazji usłyszeć tego znakomitego, świeżego i - niestety - niedocenionego krążka, mogą kliknąć w rozwinięcie tego newsa, by ujrzeć link z downloadem. A jeżeli album wam się spodoba (o co jestem spokojny, wystarczy tylko dać mu szansę), to zawsze można zamówić wersję fizyczną (choćby w naszym sklepie), prawda?

dodano: 2011-10-04 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)
Możecie znać go jako Roszję, jako Jarosza, kojarzyć Sfond Sqnksa. Ten gość jest na wrocławskiej scenie od bardzo dawna i od zawsze wyróżnia się oryginalnym, świeżym i eksperymentalnym podejściem tworzenia. Teraz ukrywając się pod kryptonimem Tomasz Andersen postanowił zaatakować nowym wydawnictwem "Wbrew Wskazówkom", które ukazało się właśnie nakładem reaktywowanego Blend Records.

"Wbrew Wskazówkom" to naprawdę niebanalny koncept-album, zabierający nas w podróż po Wrocławiu w roku... 2071.