Siny

Siny

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-02-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"W siną dal" to jeden z oryginalniejszych krążków w katalogu legendarnego Blend Records. Alternatywny i wymagający, jednak Siny zgromadził grono odbiorców, którym materiał zapadł w pamięć i po 20 latach wciąż pytają go o nowe nagrania - my za to parę lat temu zawarliśmy go w symulacji "co by było gdyby Młode Wilki istniały w 2003 roku". Z okazji okrągłej rocznicy pokusił się o dłuższą refleksję, zamykając zarazem furtkę co do szans na drugi album.

Tagi:
video
dodano: 2016-10-20 11:00 przez: Rafał Samborski (komentarze: 1)
Siny w sina dal

Pamiętacie jeszcze legendy wrocławskiej scenę hip-hopowej z Sinym, Tymonem, Jotem i Roszją na czele? O "nagrywaniu wielkich płyt, których nikt już nie pamięta" nawijał ostatni z tych raperów na wspólnym numerze wrocławskiej sceny, promującym ekskluzywne wydanie Kodex 5 Element. Nadażyła się doskonała okazja, aby poznać jeden z tych krążków. Po 14 latach od premiery ruszył preorder winylowego wydania albumu "W siną dal" autorstwa Sinego. Z tej też okazji autor krążka postanowił udostępnić niepublikowany do tej pory teledysk do utworu "Anonimowy Wrocław", nagrany wspólnie z Tymonem.

dodano: 2015-06-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 34)

"Wyobraziliśmy sobie taką hipotetyczną sytuację. Jest rok 2001, w redakcji magazynu (bo przecież jeszcze nie serwisu internetowego) Popkiller pada pomysł "zróbmy akcję Młode Wilki, zbierzmy najciekawsze nowe twarze, talenty, które obecnie wchodzą na poważnie na scenę i poświęćmy im jeden numer naszego czasopisma!". Bingo!

Jednak nie chodzi o stosowanie się do tradycyjnej zasady "Mądry Polak po szkodzie" i udawanie ekspertów w oparciu o przyszłe osiągnięcia danych artystów, nawet jeśli w tamtej chwili nic ich nie zapowiadało. Nie. Staraliśmy się oprzeć na sytuacji z danego roku, wiedzy z danego roku oraz tym, jak malował się potencjał konkretnych MC. To, czy później stali się ikonami, zaliczyli równię pochyłą, czy przepadli całkowicie, nie miało dla nas znaczenia. I to chyba ciekawsze, bo niczym przegląd Freshmanów XXL'a "parę lat po", pokazuje jak różnie układają się kariery, a nie zbiera największe gwiazdy z danych lat."

Zdążyliście już poznać skład na rok 2001, a także na 2002, dziś jedziemy więc dalej, również opisy tworzone są z perspektywy danego roku!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2012-01-01 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 7)
"Od kiedy znam Wrocław, od kiedy tu jestem, test na stolicę kraju jest rozwiązanym testem" nawinął Siny w 2002 roku. I wbrew prawom logiki miał rację. Niegdyś Wrocław mógł być bezproblemowo nazywany hip-hopową stolicą Polski. Dzisiaj pałeczkę przejęła oczywiście Warszawa, ale do tej pory wielu słuchaczy rzuca tęsknie wzrokiem na stare, wrocławskie kompakty. Dlaczego?


Tagi:
dodano: 2011-05-10 17:30 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)
Wydane przez U Know Me Records produkcje Kixnare'a czy Daniela Drumza okazały się bestsellerami w wielu sklepach z winylami na całym Świecie. Wydawnictwo nie ma zamiaru zwalniać tempa, czego dowodem jest fakt, że cały czas informujemy was o kolejnych posunięciach labelu. Następną produkcją, której możecie się spodziewać będzie płyta En2aka - zdolnego producenta z Wrocławia, fanom niezależnych brzmień z pewnością znanego z chwalonego ze wszystkich stron składu Przaśnik.

Album "Celestial Toyroom" ujrzy światło dzienne jeszcze w maju. Zarówno na winylu jak i na CD.