Krótki Strzał #2: DJ Czarny/Tas, Haju, Zbylu/Guova, Dejan, Quebonafide/Cywil/TomB, Kubi, Wicher/Diament, AK.De.Mic, ADM/TomB

Drugi odcinek Krótkiego Strzału i kolejny przelot z luźnymi numerami z ostatniego tygodnia przez rodzime podziemie i jego wszelakie odcienie. Od singla DJ'a Czarnego i Tasa z udziałem AB czy powrotu (na razie z luźnym numerem) Haja, poprzez singiel Zbyla i Guovy otwierający serię Ladies Rap czy charakterny radomski singiel Kubiego aż po porcję braggów od Quebonafide, TomBa i Cywila.

[Edit: Dołożyliśmy też "introsinglosnippetozapowiedź" nadchodzącego projektu Dejana]


Po klasycznym hip-hopowym singlu z gościnnym udziałem Ozay Moore'a, czas na przedstawienie kolejnego numeru zapowiadającego drugi album duetu DJ Czarny&Tas. „Dreaming At The Surface” to kwintesencja soulowych inspiracji, których na krążku na pewno nie zabraknie. Tym razem artystów wspiera AB, wokalista kojarzony głównie ze współpracy z Black Milkiem i koncertowania chociażby z grupą Slum Village. Obok wysublimowanego wokalu, soulfulowe brzmienie urozmaica partia klawiszy i fletu, za którą odpowiada Marek Pędziwiatr (Night Marks Electric Trio).

Haju - Amat Victoria Curam (prod. SoDrumatic)

"Dawno nie wklejałem nowych rzeczy ode mnie. Dlatego wrzucę dziś jakiś luźny track na bicie mega spoko producenta, z którym wcześniej nigdy nie współpracowałem." - napisał Haju i niedługo później pchnął numer na bicie SoDrumatica.

Zbylu prezentuje "LADIES RAP vol. 1" /// Guova - Gdzie jesteś? (+ DJ Noriz)

 

LADIES RAP to nowy projekt powstający z inicjatywy warszawskiego producenta Zbyla. Tym razem do współpracy zostały zaproszone raperki. Pierwszym numerem promującym tę kolaborację jest „Gdzie jesteś?" z udziałem Guovy oraz DJa Noriza. Inicjatywa ta ma na celu ukazanie damskiej sceny rapowej z innej perspektywy. Na co dzień niedoceniane przez lwią część męskiej sceny, dziewczyny mają za zadanie udowodnić swoją prawdziwą wartość.

Quebonafide x Cywil x TomB - Nie Banglasz (REMIX, prod. Sir Michu)

Po WdoWie zremiksowania "Nie Banglasz" podjęło się trio Quebonafide/Cywil/TomB. Bangla?

Dejan - Intro [DEMOTAPE 2013]

Nasz Młody Wilk Dejan chyba w końcu się odmula. Powyższy plik z piękną okładką ukrywa "introsinglosnippetozapowiedź" jego nadchodzącego demotape'u. To mały projekt na kradzionych bitach jego ulubionych producentów, który pojawi się w najbliższych tygodniach.

Kubi " Byłaś kiedyś na kubie?! "

"I Gram Tu Z Ogniem" reprezentanta radomskiej Bandy Unikat Kubiego pojawi się w czerwcu a na razie dostajemy pierwszy singiel wyprodukowany przez Tytuza. Trąbkę dograł Demon. Klimatyczny storytelling w undergroundowym stylu.

Wicher x Diament - Biały Kruk (prod. TMK Beatz)

"Biały Kruk" autorstwa Wichra i Diamenta to singiel promujący najnowszy mixtape spod szyldu bielskiego 3/4 UDGS, który ukaże się po wakacjach.

AK.DE.MIC - SZCZĘŚCIE PROD. AMAT (OFFICIAL VIDEO)

Dolnośląski AK.De.Mic w dość ciepłym, klasycznym stylu naciera z singlem "Szczęście" zwiastującym ich pierwszy fizyczny album.

ADM - Czas Panczlajnerów (ft. TomB)

Porcja punchline'ów od młodego rapera ADM'a i TomBa.

Brudne Dziecko
Kawałki niejedne lepsze od tych w głównych newsach, ale z "remixu" Nie Banglasz beka i z hashtagów na siłę, które w ogóle nie siadają a wywołują śmiech jak ten ze Scrabblami. A TomB z kawałka na kawałek słabnie.
ALE
co ten zbylu wyprawia. dajan na propsie i akademic tez ok
Strażnik Odbytu
hashtag z dupy #małolat
kotzi
sprawdźcie sobie Kubiego
Hinina
Kubi rozyebał

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>