Haju

Haju

video
dodano: 2021-05-23 09:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Klasyczne, rapowe "Puste pełno" z gościnnym udziałem DJ'a Kebsa to ostatni singiel zapowiadający nową płytę Haju / Złote Twarze pt. "Dźwiękobraz".

dodano: 2021-05-07 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Emocje w rapie bywają eksploatowane zbyt łatwo, od rzewnych melodii do taniego patosu. Tym bardziej zimny i surowy, a jednocześnie boleśnie bliski rap Haja chwyta za gardło. Harmonijny refren i wyważony bit Złotych Twarzy, w minimalistycznych środkach budują nostalgiczny klimat, a tekst wrocławskiego rapera nabiera cech prywatnej spowiedzi.

Tagi:
video
dodano: 2021-04-28 20:20 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Następca klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” coraz bliżej! Po poetyckim “Źródle” i trueschoolowym “Pierwszym razie” Haju i Złote Twarze pokazują swoją mocniejszą stronę. “Za bezcen” to bezkompromisowy rap, przekaz osiedlowych wartości i ukłon dla miejskich wrocławskich klimatów na bicie łączącym echa starego Nowego Jorku z bardziej współczesną stylistyką.

video
dodano: 2021-04-21 14:38 przez: Marek Adamski (komentarze: 1)

Autorzy klasycznej dla polskiego podziemia płyty "Międzyświat", wracają jakby to był ten "Pierwszy raz". Sample, bity, rymy - magiczny sposób na przetrwanie dzieciaków z osiedli sprzed lat, dziś emanuje nieodpartą nostalgią. Podwórka opustoszały, wielu dawnych znajomych odbiło od hip-hopu, ale Haju i Złote Twarze wracają do swojej złotej ery.

kategorie:
dodano: 2021-04-21 14:36 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pośród wiodącego syntetycznego podejścia do muzyki, wrocławsko-lubelski duet wraca po 10 latach do źródeł - analogowych brzmień, żywych instrumentów i pełnokrwistego, emocjonalnego rapu. Nawiązując do klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” Haju i Złote Twarze ponownie zabierają słuchacza w podróż po cienkiej granicy, która dzieli jawę od snu, przeszłość od przyszłości, złudzenie od rzeczywistości. Płyta zawiera 14 premierowych utworów.

Podana data nie jest jeszcze oficjalna

Tracklista: nieznana

video
dodano: 2021-04-09 08:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

Pośród wiodącego syntetycznego podejścia do muzyki, wrocławsko-lubelski duet wraca po 10 latach do źródeł - analogowych brzmień, żywych instrumentów i pełnokrwistego, emocjonalnego rapu. Nawiązując do klasycznej dla polskiego podziemia płyty “Międzyświat” Haju i Złote Twarze ponownie zabierają słuchacza w podróż po cienkiej granicy, która dzieli jawę od snu, przeszłość od przyszłości, złudzenie od rzeczywistości.

dodano: 2020-05-17 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Weekend to już spory spadek ilości nowych zwrotek - wśród nich jednak kilka powrotów, które zakręcą łezkę w oku i kilka dawno nie słyszanych ksywek. Wrocławski Pepe Skuad w komplecie, PeeRZet, Plejer, Deobson, Nomad czy Boxi z 834. Sprawdźcie nowy raport!

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-01-04 15:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Międzyświat" to chyba jeden z najlepszych i najbardziej nastrojowych materiałów, jakie dało nam polskie podziemie. Haju pojawił się potem w Młodych Wilkach 2012 (otwierając wspólny numer), wydał legalny debiut w szeregach Step Records... i zniknął. Po długich 4 latach od albumu "Elipsa" wygląda na to, że coś się ruszyło!

video
dodano: 2015-03-03 16:10 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 8)

Na kanale ProstoTV pojawił się nowy teledysk DIOXA HIFI do remixu utworu "Oni tego chcą". W klipie gościnnie usłyszeć można zwrotki Miuosha, Mosada, Małacha, Vienia, PMM, Haja, Tedego oraz PeeRZeta. Produkcją utworu zajął się Sir Michu. Obraz jest dziełem ekipy Dobrekino Studio.

dodano: 2014-12-18 17:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)

Święta, święta... Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was specjalny popkillerowy konkurs. A w nim do wygrania - bagatela - 25 płyt! W większości są to jedne z najświeższych polskich premier, a przekrój klimatyczny jest naprawdę bogaty. Jesteście gotowi odebrać od Mikołaja dużą popkillerową paczkę?

video
dodano: 2014-10-30 15:00 przez: Step Records (komentarze: 1)

Haju ft. Mam Na Imię Aleksander - Buty

Po niespełna 4 miesiącach od premiery swojego ostatniego solo, Haju udostępnia kolejny klip. Obraz do numeru "Buty" promuje najnowsze wydawnictwo wrocławskiego rapera pt. "Elipsa". Utwór został wyprodukowany przez EljotSounds. Gościnnie udzielił się Mam Na Imię Aleksander. Album ukazał się 27 czerwca nakładem Step Records.

Tagi:
video
dodano: 2014-10-23 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Nikt nie da nam zbawienia" z udziałem reprezentanta Step Records - Haja oraz Paciwa (Proper Records) to drugi singiel długo zapowiadanego trzeciego solowego albumu Człowienia, za produkcję numeru tak jak w przypadku "Strasznie głośno, niesamowicie blisko" z udziałem Rekorda odpowiada MZG.

video
dodano: 2014-08-20 15:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Drzewo" to kolejny klip promujący najnowsze wydawnictwo Haja pt. "Elipsa". Utwór został wyprodukowany przez Młodego G.R.O. Obok Haja w teledysku pojawili się reprezentanci poszczególnych elementów hip-hopu: za gramofonami stanął Jacek Turowski, zatańczył Damian Maichera z HipHop Budy, natomiast za graffiti odpowiedzialny jest Stis.

Tagi:
video
dodano: 2014-08-07 12:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

HashtagRecords oraz Flying Dragon przedstawiają teledysk trzebnickiego rapera Cornolia p.y. "Wiele Razy" z gościnnym udziałem Haja oraz Stocha. Za produkcję utworu odpowiada Pawbeats. Singiel promuje album "Przysięgam", który w limitowanej wersji można zamawiać tutaj. Klip w rozwinięciu.

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2014-07-22 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Haju - Młody Wilk Popkillera 2012, reprezentant bogatej w raperów wrocławskiej ziemi, członek Pepe Skuadu, który współtworzy z Roxonem i Rekordem (również Młodym Wilkiem, z tym że edycji z 2011 roku), po trzech latach od, moim zdaniem, pięknej lirycznie i muzycznie płyty pt. "Międzyświat", którą wyprodukował duet Złote Twarze, wraca z kolejną solówką, wydaną już legalnie, nakładem opolskej Step Records.

Wyżej wymienionym krążkiem postawił sobie bardzo wysoko poprzeczkę, toteż na jakiekolwiek wzmianki w sieci odnośnie "Elipsy" czekałem z wypiekami na twarzy i jednoczesnym znakiem zapytania w głowie, czy nowym wydawnictwem zostawi po sobie podobne wrażenie i swoistą refleksyjno-emocjonalną poświatę, tak jak to było za sprawą płyty ze Złotymi Twarzami, czy nawet i z wcześniejszymi, równie udanymi pozycjami w dyskografii. 

Tagi:

Strony