DJ Czarny

DJ Czarny

dodano: 2013-07-10 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Pasja, zajawka, esencja, muzyka, aktywiści, nagrywanie z ikonami zagranicznej sceny niezależnej - te oto terminy czy określenia najczęściej spotkać można w zestawieniu z ksywkami DJ-a Czarnego i Tasa, jak i jednoznacznie pozytywne opinie od wszystkich osób, które spotkały się czy to z ich muzyką czy z imprezami, za którymi stoją. Ich najnowszy, osadzony w okołohiphopowym klimacie (ze sporymi wpływami soulu czy drum'n'bassu) materiał "Time To Build" (wsparty gościnnie przez Othello czy AB znanego ze współpracy z Black Milkiem) ukazał się w ostatnim miesiącu - już niebawem nasza recenzja a na razie trochę o kulisach pracy w ramach Tak To Się Robi.

dodano: 2013-06-13 16:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 1)
artwork: rso196 / cover : "Time To Build"

7 czerwca 2013 ukazał się drugi materiał DJ'a Czarnego i Tasa pt. "Time To Build". Album można zamówić na stronie: www.djczarnytas.com. Od kilku dni płytę można odsłuchać w całości na soundcloudzie oraz bandcampie duetu.

Zawartość materiału to czternaście utworów osadzonych w okołohiphopowym klimacie, ze sporymi wpływami muzyki soulowej i drum'n'bassu. Całość stanowi idealną symbiozę inspiracji obu artystów, którzy w przeciwieństwie do debiutu, odpowiadają w równym stopniu za produkcję wszystkich utworów na płycie. Oprócz tego chętnie korzystają z pomocy innych uzdolnionych muzyków, czego efektem jest duża ilość żywych instrumentów, przenoszących brzmienie całości w zupełnie inny wymiar.

dodano: 2013-05-27 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Drugi odcinek Krótkiego Strzału i kolejny przelot z luźnymi numerami z ostatniego tygodnia przez rodzime podziemie i jego wszelakie odcienie. Od singla DJ'a Czarnego i Tasa z udziałem AB czy powrotu (na razie z luźnym numerem) Haja, poprzez singiel Zbyla i Guovy otwierający serię Ladies Rap czy charakterny radomski singiel Kubiego aż po porcję braggów od Quebonafide, TomBa i Cywila.

[Edit: Dołożyliśmy też "introsinglosnippetozapowiedź" nadchodzącego projektu Dejana]

dodano: 2013-05-11 17:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 1)

DJ Czarny/Tas - "Time To Build" feat. Ozay Moore [2013]

„Time To Build" to pierwszy singiel zapowiadający drugi album duetu DJ Czarny&Tas. Utwór nawiązuje do stylistyki, z której muzycy dali się poznać na swoim debiutanckim krążku „Passion, music, hip-hop", a gościnnie pojawia się w nim raper i wokalista Ozay Moore. Swoją cegiełkę do brzmienia utworu dołożyli również Kuba Frydrych (gitara) i Andrzej Konieczny (klawisze).

wydarzenie
dodano: 2012-12-01 12:00 przez: Proporcja.com (komentarze: 3)

Wielkimi krokami zbliża się premiera drugiego albumu duetu Joterpe/Nowik. Próbkę tego, co niesie z sobą to wydawnictwo mogliście sprawdzić już jakiś czas temu, kiedy do sieci trafił numer "Jazzschool” z gościnnym udziałem Dj'a Czarnego i Jacola na trąbce. Dziś prezentujemy Wam oficjalny singiel pt. "Loveschool", któremu towarzyszy możliwość darmowego pobrania!

recenzja
dodano: 2011-05-25 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 8)
Teledysk do numeru tytułowego z "Passion, Music, Hip-Hop" DJ'a Czarnego i Tasa zrobił spore zamieszanie, a wynik bliski 250 tysięcy odtworzeń na YouTube'ie dla takiej undergroundowej produkcji jest spektakularnym sukcesem. Premiera albumu trochę się odwlekała. Na pocieszenie fani z Wielkopolski mieli możliwość brać udział w organizowanych przez chłopaków zajawkowych imprezach w Poznaniu, które werbowały im kolejne postaci goszczące tu na featuringach.

Koniec końców dostaliśmy album w nasze ręce. Lista gości z pewnością powinna imponować, szczególnie, kiedy uwzględnimy, że za plecami tej dwójki zajawkowiczów nie stoi żadna wytwórnia, żadna wielka postać rapu, ani żaden wielki hajs, za który te zwrotki by kupowano. Ta płyta skupiła się bardziej na tym, żeby pokazać, że są rzeczy, których za hajs się nie kupi. Słowo "zajawka" pojawi się tu pewnie jeszcze w przeróżnych odmianach, bo DJ Czarny i Tas zrobili jak dotąd najbardziej zajawkowy album 2011 roku.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2011-05-04 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 10)
Zamieszanie jakie wywołał wokół siebie singiel DJ'a Czarnego i Tasa, dwójki zajawkowiczów i hip-hopowych aktywistów z Poznania, sprawiło, że więcej osób powinno zainteresować się albumem, który ten promuje. Nie wolno również zapomnieć, że jeszcze przed "Passion, Music, Hip-Hop", mieliśmy okazję sprawdzić numer "Let's Rise" z gościnnym udziałem Melodiq'a.

Ostatecznie na albumie pojawili się m.in. Muneshine z kolektywu Wax Reform, doskonale znany już chyba wszystkim fanom polskiego rapu Kixnare, Ras, Khondo czy Prof.