Jedna z najciekawszych postaci żeńskiego hip-hopu, Australijka Iggy Azalea, wyda niedługo nakładem Mercury Records swój pierwszy pełnoprawny album - "The New Classic". W lutym raperka opublikowała singiel "Work", który doczekał się właśnie teledysku. Bardziej przebojowo niż dotychczas, choć wciąż z zachowaniem pazura.
News
News
Już w sobotę na warszawskim koncercie Łona i Webber odbiorą swoją pierwszą w dorobku Złotą Płytę za "Cztery i Pół". A my mamy dla Was 3 podwójne wejściówki na tę imprezę! Jak je wygrać? Wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z twórczością tych panów:
Dla wszystkich fanów "Entroducing..." (i nie tylko...) mamy dobrą wiadomość - DJ Shadow już niedługo zagości w Polsce w ramach międzynarodowej trasy "All Basses Covered". Josh Davis pojawi się 14 marca w sopockim klubie Sfinks700, 15 marca w SQ w Poznaniu, a dzień później w warszawskim Basenie. Więcej info o organizowanych przez agencję illegalbreaks występach w rozwinięciu.
Już w ten weekend Lil Fame z M.O.P. oraz Termanology zagrają dwa koncerty w Polsce - 16.03. pojawią się w Łodzi a dzień później w Katowicach. Powyżej zapowiedź łódzkiej imprezy.
Po pięciu latach przerwy, w październiku 2012, Red & Spinache spotkali się ponownie w studiu nagraniowym. Solowe doświadczenia oraz udział obu artystów w różnych projektach muzycznych, zaowocowały pomysłami na nowe, wspólne brzmienia. Nie zniknęła też unikalna chemia między wykonawcami, która od zawsze była wizytówką Red & Spinache . Przyznają to wszyscy, którzy słyszeli nowe nagrania i mieli okazję uczestniczyć w energetycznych koncertach Red & Spinache.
Nowy utwór duetu „ Podpalamy noc”, który właśnie pojawiają się w sieci i na singlu, jest sygnowany przez jedną z najważniejszych wytwórni hip-hopowych w Polsce (więcej informacji na ten temat do końca marca 2013).
Premiera "Trunk Muzik Returns" będzie miała miejsce już 14 marca. Do tej pory ukazało się kilka, gorszych bądź lepszych, utworów promujących album rednecka z Alabamy. Natomiast dziś dostajemy numer pod tytułem "Gangster", w którym gościnnie udzielił się rozchwytywany ostatnio A$AP Rocky.
Dziś do sklepów muzycznych w całej Polsce trafi "Wspaniały Widok Na Nic Interesującego" - drugi w MaxFloRecords album Buki. Album wydany jest z drugim dodatkowym CD na którym znajdziecie zremixowane wersje kawałków z albumu "Po Drugiej Stronie Lustra" autorstwa DonDe i Krisa. Na albumie produkcją zajęli się Greg/Miliony Decybeli, Magiera, DiNO, Timothy Drake, DonDe czy Feru. Gościnnie pojawiają się Rahim (w dwóch numerach), K2, Skor, Mati oraz Bisz. Jeśli "Orchidee" i "Zamknij Oczy" nie wyjaśniły dla was kwestii konieczności zakupu albumu Młodego Wilka, w rozwinieciu znajdziecie pełny odsłuch albumu.
Wiosną możemy spodziewać się nowego albumu od J. Nolana. Projekt zatytułowany "Distinction" poprzedza modna ostatnio i ciekawa jako forma promocji seria luźnych tracków, w tym wypadku zatytułowany "Distinguish Yourself". Kolejnym trackiem z serii jest numer "Blue Skies", który wyprodukował nasz rodak, więcej - kolega redakcyjny - Tuelv.
- Produkcja na tym albumie to najlepsza rzecz, jaką w życiu zrobiłem - przekonywał Hit-Boy w jednym z ostatnich wywiadów. Jeżeli wcześniej poznane single, na czele z gwiazdorsko obsadzonym cypherem, nie przekonały Was jeszcze do sprawdzenia tego materiału - to powyższa deklaracja powinna zrobić robotę. Pierwsze pełnowymiarowe wydawnictwo należącej do Hit-Boya wytwórni HS87, "All I've Ever Dreamed Of", do pobrania poniżej.
Wraz z nagraniem ubiegłorocznego solowego debiutu, w postaci albumu "The Idea Of Beautiful", Rapsody momentalnie wskoczyła na wysokie miejsce na mojej liście ulubionych raperek. Dawka fantastycznej muzyki, która wyszła głównie spod ręki 9th Wondera, a do tego bystre teksty i silna osobowość reprezentantki Północnej Karoliny - po prostu cudeńko. Zresztą, zobaczcie sami.
Fokus kończy dzisiaj 33 lata. Z tej okazji na oficjalnym profilu fokuspace na soundcloudzie pojawił się nowy numer wyprodukowany przez DiNO. "Okruchy Szczęścia" to rzecz bardzo w stylu Smoka, lekko wspominkowa, oldschoolowa w treści, ale jednocześnie przypominająca, że w kwestii flow Fo ma wiele do zaoferowania. "Kładę rymy na ten bit bez kłopotu/ Ponad dekadę więc to nie przypadek/ To dla młodych kotów zzz ADHD". Numeru możecie posłuchać w rozwinięciu.
Kanadyjski producent znany ze współpracy z takimi raperami jak O.C., Kool G Rap czy Masta Ace tej wiosny zaszczyci nas dwoma albumami producenckimi.
Znany wszystkim fanom g-funkowych klimatów Shade Sheist przygotowuje właśnie nowy solowy krążek - "Blackops". Raper udostępnił właśnie kolejny singiel z tej produkcji pt. "Back N The Building", oparty na tym samym samplu co świetne "G U Lookin' For" duetu Snoop/LV. Polecam sprawdzić.
Nazwisko (a dokładniej pseudonim artystyczny) Alicii Keys od dekady nie znika z czołówek muzycznych pism i list przebojów. Polscy fani będą mieli w tym roku możliwość zobaczyć 32-letnią wokalistkę reprezentującą Nowy Jork na żywo. W ramach trasy Set The World On Fire rozpoczętej na terenie USA i Kanady, Alicia przyjedzie również do Europy, gdzie zagra 27 koncertów. Jednym z przystanków będzie Poznań, gdzie na Stadionie Miejskim odbędzie się jedyny na trasie występ pod gołym niebem.
Teledysk "Na Zajawie 2" powstał dzięki inicjatywie Tomasza "Tylasa" Tylki - jednego z czołowych polskich snowboardzistów. Zdjęcia do klipu realizowane były w ośrodku Jasna-Chopok na Słowacji. "Na Zajawie 2" to kontynuacja teledysku z 2011 r. w którym wzięli udział: Vienio (Molesta), donGuralesko, Tony Jazzu. Sprawdźcie sami jak na bicie Matheo spisali się VNM, Tede, Sobota i Kieru.


































