Tuelv

Tuelv

video
dodano: 2020-05-21 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Przyszła pora również na kolejną naszą odpowiedź w ramach #Hot16Challenge2 - tym razem na mikrofonie Marcin.

video
dodano: 2020-01-18 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jacobi Ryan - Friday Patience (#52in365)

W dzisiejszych czasach to, co często pomaga przebić się i przenieść swoją karierę na następny poziom to konsekwencja i nieludzka wręcz etyka pracy. Ciągłe nagrywki, nieprzerwane flow inspiracji i potok myśli przelewanych na papier, multum klipów, wydawanie kilku płyt rocznie - sposobów jest wiele. Tej drogi postanowił spróbować w zeszłym roku podziemny MC z Oklahomy Jacobi Ryan, inicjując kampanię "#52in365".

W ramach niej obrał sobie za cel wypuszczanie nowego utworu co tydzień przez cały rok 2019, tak więc 52 tygodnie = 52 tracki. Żeby tego było mało, prawie do wszystkich nakręcił teledyski. U góry zamykający inicjatywę, najświeższy klip do kawałka "Friday Patience" - idealnie na weekend, a w rozwinięciu playlista z całym dorobkiem Jacobiego z 2019 roku. Tytan pracy!

video
dodano: 2019-06-16 16:30 przez: Anonim (komentarze: 1)

June 16th, 1971. Mama gave birth to a hell-raisin' heavenly son... - nawijał 2Pac otwierając numer "Cradle to the Grave" swojej grupy Thug Life. Dzisiaj Tupac Amaru Shakur skończyłby równo 48 lat. Niecałe dwa tygodnie temu minęła natomiast kolejna rocznica urodzin jednego z najwspanialszych wokalistów w historii muzyki soul, Curtisa Mayfielda. Z okazji urodzin Paca warszawski producent i nasz redakcyjny kolega Marcin (Tuelv) opublikował specjalny tribute dla obu artystów - "Looking 2 The Sky" to instrumentalny numer oparty na samplu z twórczości Curtisa i The Impressions, wykorzystujący również klasyczny, motywacyjny cytat z Tupaca.

video
dodano: 2019-03-30 18:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Z okazji początku wiosny wrzuciłem pełną animację do instrumentalnego utworu #2 "Good Inside" - trochę słonecznych wibracji i pozytywnej energii. Gościnnie Melania Śmigielska na saksofonie i O'hene Savànt na basie - tak pisze warszawski producent Tuelv, przypominając o swojej zeszłorocznej płycie "Rainshine", a my podajemy dalej. Odsłuch skocznego, jazzującego kawałka w rozwinięciu.

dodano: 2019-02-17 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pod koniec września prezentowaliśmy wam jesienny mix "Autumn Vibes", stworzony przez londyńską wytwórnię Jazz Hop Café, a jakiś czas temu światło dzienne ujrzała zimowa edycja uwielbianych przez fanów jazzującego, instrumentalnego hip-hopu kompilacji. Sprawdzajcie czym prędzej, zanim śnieg w 2019 roku pozostanie tylko wspomnieniem.

dodano: 2018-09-26 11:16 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niestety wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ukochane lato już za nami, a przed nami długa i zimna - choć miejmy nadzieję, że nie ponura - jesień. Aby umilić i złagodzić tę zmianę pogodową, brytyjska wytwórnia The Jazz Hop Café Records przygotowała specjalną kompilację idealną na nadchodzące jesienne dni.

"Autumn Vibes" to godzina jazzującego hip-hopu, złożona przeważnie z chilloutowych, klimatycznych utworów instrumentalnych, ale nie zabrakło też kilku numerów z rapem. My w redakcji właśnie kończymy ten mega przyjemny odsłuch i również zapraszamy do sprawdzania.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Profile
dodano: 2018-08-24 17:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o "drugim życiu" jakie prowadzi nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywając się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiąc bity dla niezależnych raperów zza Oceanu - wspólny numer z Mike'iem Massem doczekał się już premiery na ProstoTV. Teraz pora na pierwszy album producencki, wydany przez Marcina przy współpracy z niezależną wytwórnią z Miami Effortless Audio. Co na nim znajdziecie? Funk, soul, jazz, złotą erę lat 90., żywe instrumenty, analogowe ciepłe brzmienie oparte na samplach - czyli coś dla fanów klasycznego brzmienia i trueschoolowej stylistyki.

Na albumie usłyszycie 12 utworów, gościnnie pojawili się raperzy ze wszystkich stron USA - reprezentanci Południa J.Nolan oraz Easy Lee z grupy Mojoe (Atlanta/Nowy Orlean), MC z kolebki hip-hopu JSWISS (Nowy Jork), a także przedstawiciele Los Angeles Louis King i CashUs King, znany wcześniej jako Co$$. Muzycznie wsparcia udzieliła też czwórka instrumentalistów - na saksofonie Eric Thomas (Atlanta) i Melania Śmigielska (PL), a na basie Lez Lemon (NYC) i O'hene Savant (Filadelfia). Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-14 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

14 luty - dla jednych najszczęśliwszy dzień w roku i święto niezwyciężonej miłości, dla innych najgorszy wynalazek ludzkości i dzień gorzkiej refleksji. Dla nas redakcyjnie to z kolei dzień kinowej premiery "Black Panther", a także dzień premiery najnowszego albumu naszego ulubieńca z Los Angeles Cashus Kinga.

Charyzmatyczny MC, znany wcześniej jako Co$$, nieprzypadkowo wypuścił w świat swoje najnowsze dzieło raptem kilka godzin temu, w Walentynki... "The Birds, The Bees (And Everything In Between)" to bowiem konceptualny projekt, który mierzy się ze wszystkimi jasnymi i ciemnymi stronami romantycznych relacji między dwojgiem ludzi, raz ukazując "motylki w brzuchu", zauroczenie, bezgraniczne oddanie oraz zaufanie, aby za chwilę dać upust uczuciom niepewności, wyrzutom sumienia oraz echom złamanego serca. Odsłuch i darmowy download albumu w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-05-29 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Z okazji amerykańskiego Dnia Matki pochodzący z Baltimore raper Rome See opublikował numer, który stanowi jego hołd dla płci pięknej i trzech najważniejszych osób w jego życiu.

Jak mówi sam MC, przepełnione soulem "Queens (Rightful Place)" opowiada o miłości i związkach, które pokonują próbę czasu. Odsłuch i darmowy download w rozwinięciu.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-11-20 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Storytelling, soul, jazz, dojrzewanie, refleksja, introspekcja, hip-hop" - tymi słowami-kluczami opisuje swoje najnowsze wydawnictwo J.Nolan, pragnący dostarczyć motywację na koniec tego dosyć burzliwego w USA roku i nieść promyk nadziei na rok 2017.

"Above The Fray" to eklektyczna podróż inspirowana złotą erą hip-hopu. Ten album porusza społeczno-polityczne tematy dnia dzisiejszego, ale zarazem niesie poczucie dumy i nadziei wkraczając w przyszłość. Przekonajcie się, dlaczego tacy gracze jak 9th Wonder czy DJ Jazzy Jeff dali swoją "gwarancję jakości" muzyce tego MC z Atlanty. 

dodano: 2016-06-29 22:24 przez: Anonim (komentarze: 0)

Dlaczego: Nowojorski MC rymujący "Natali Quality Music"? A no to nie przypadek, bowiem nowy singiel Mike'a Massa wyprodukował nie kto inny jak nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywający się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiący bity dla niezależnych raperów zza Oceanu!Teledysk do nawiązującego do twórczości Gil Scott Herona singla "Like That" nakręcony został na Florydzie, a dziś miał swoją premierę na kanale Prosto TV, polecamy! 

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2016-03-12 13:29 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Twórczość J.Nolana prezentowaliśmy na łamach Popkillera już wielokrotnie, dziś nadarza się kolejna okazja, aby przybliżyć Wam postać tego 26-letniego rapera z Atlanty. Młody MC przygotowuje się obecnie do wydania swojego nowego albumu, a my ujawniamy dziś przedsmak tego, czego możecie się po nim spodziewać. Opublikowany pod koniec ubiegłego roku singiel "In The Stars" wyprodukowany został przez warszawskiego producenta, kryjącego się pod pseudonimem Tuelv, notabene stałego współpracownika Nolana. Sprawdźcie ten tętniący życiem i pozytywną energią numer, który wzbogacony został również o żywe dźwięki saksofonu, dograne przez jazzowego instrumentalistę, Erica Thomasa.

Tagi:
dodano: 2014-12-04 15:00 przez: Tomasz Przytuła (komentarze: 0)

Mikołajkowym prezentem od Rome Cee będzie jego nowy projekt Glimpse EP. Raper z Baltimore opublikował niedawno singiel, który mamy przyjemność dziś zaprezentować.  Mowa o „Signs”, na którym udzielił się również inny MC z Maryland, K. Matth. Utwór wyprodukował warszawski beatmaker, a jednocześnie redaktor Popkillera - Tuelv. Odsłuch singla i tracklistę EP’ki znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Tagi:
dodano: 2014-07-27 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

VERZE to pochodzący z miasta Omaha w stanie Nebraska w USA MC/producent, silnie zainspirowany m.in. wczesną twórczością Lupe Fiasco i kładący nacisk na techniczny rap, pełen metafor, gierek słownych i błyskotliwych skojarzeń.

Niedawno artysta opublikował swój drugi solowy album, zatytułowany "Invizible Art", na którym znajduje się 19 zróżnicowanych tematyką nowych utworów, w większości wyprodukowanych przez samego VERZE'a. Gośćinnie udziela się natomiast między innymi J.Nolan. Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-07-07 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Uważnie śledzący Popkillera czytelnicy powinni już dobrze kojarzyć ksywę J.Nolan. Niezmiernie utalentowany 24-letni MC mieszkający w Atlancie wypuścił właśnie swój najnowszy solowy album, zatytułowany "Distinction". To pierwsze solowe LP rapera od czasu recenzowanego przez nas latem 2011 roku "Chaos Theory".

Składające się z 16 kawałków na oryginalnych bitach "Distinction" to owoc dwuletniej pracy artysty, dążącego do wyróżnienia się z tłumu nie tylko poprzez postawę i teksty, ale też ciekawą warstwę muzyczną. Odsłuch i download całości w rozwinięciu.

Strony