Co$$

Co$$

kategorie: USA, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-05-15 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W ostatni piątek światło dzienne ujrzał najnowszy, konceptualny longplay Cashus Kinga "It's Not You It's Me", w którym reprezentujący ekipę Dirty Science raper w instrospekcyjny, autobiograficzny sposób opowiada o własnych siłach i słabościach, analizując różne doświadczenia z przeszłości, jakby mierzył się z samym sobą w lustrze.

Leimert ma bardzo bogatą czarną kulturę w kontekście sztuki i muzyki, ale jest położone pomiędzy dwoma terytoriami Cripsów. Na południe ciągną się rejony Rollin 40s, a na północ Rollin 30s. Mnie pozwolono pozostać sobą i nigdy nie dołączyć do żadnego z gangów, ale ten element dał mi poczucie pewnej przynależności i miejsce, dokąd mogłem zawsze uciec - opowiada pochodzący z historycznej dzielnicy Los Angeles o nazwie Leimert Park MC. Dodaje też: Największy wpływ na moją warstwę liryczną miało "Me Against The World" 2Paca. Ten album pokazał mi, że było w porządku być wrażliwym i mówić o takich sprawach jak Twoja mama, Twój ból, depresja i niepewności. My ze swojej strony gorąco polecamy wszystkim fanom jazzującego brzmienia i zaawansowanego lirycznie, pełnego storytellingów klasycznego rapu - odsłuch całości w rozwinięciu. Gościnnie Cashusa wsparli m.in. Blu oraz Sene.

kategorie:
dodano: 2019-05-15 13:01 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Najnowszy, konceptualny longplay "It's Not You It's Me" Cashus Kinga, w którym raper z L.A. w instrospekcyjny sposób opowiada o własnych siłach i słabościach, analizując różne doświadczenia z przeszłości, jakby mierzył się z samym sobą w lustrze.

Leimert ma bardzo bogatą czarną kulturę w kontekście sztuki i muzyki, ale jest położone pomiędzy dwoma terytoriami Cripsów. Na południe ciągną się rejony Rollin 40s, a na północ Rollin 30s. Mnie pozwolono pozostać sobą i nigdy nie dołączyć do żadnego z gangów, ale ten element dał mi poczucie pewnej przynależności i miejsce, dokąd mogłem zawsze uciec - opowiada pochodzący z historycznej dzielnicy Los Angeles o nazwie Leimert Park MC. Dodaje też: Największy wpływ na moją warstwę liryczną miało "Me Against The World" 2Paca. Ten album pokazał mi, że było w porządku być wrażliwym i mówić o takich sprawach jak Twoja mama, Twój ból, depresja i niepewności. My ze swojej strony gorąco polecamy wszystkim fanom jazzującego brzmienia i zaawansowanego lirycznie, pełnego storytellingów klasycznego rapu. Gościnnie Cashusa wsparli m.in. Blu oraz Sene.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Jazz, News, Profile
dodano: 2018-08-24 17:00 przez: Anonim (komentarze: 0)

Wspominaliśmy Wam już o "drugim życiu" jakie prowadzi nasz redakcyjny kolega, Marcin Natali ukrywając się pod pseudonimem Tuelv i od kilku lat robiąc bity dla niezależnych raperów zza Oceanu - wspólny numer z Mike'iem Massem doczekał się już premiery na ProstoTV. Teraz pora na pierwszy album producencki, wydany przez Marcina przy współpracy z niezależną wytwórnią z Miami Effortless Audio. Co na nim znajdziecie? Funk, soul, jazz, złotą erę lat 90., żywe instrumenty, analogowe ciepłe brzmienie oparte na samplach - czyli coś dla fanów klasycznego brzmienia i trueschoolowej stylistyki.

Na albumie usłyszycie 12 utworów, gościnnie pojawili się raperzy ze wszystkich stron USA - reprezentanci Południa J.Nolan oraz Easy Lee z grupy Mojoe (Atlanta/Nowy Orlean), MC z kolebki hip-hopu JSWISS (Nowy Jork), a także przedstawiciele Los Angeles Louis King i CashUs King, znany wcześniej jako Co$$. Muzycznie wsparcia udzieliła też czwórka instrumentalistów - na saksofonie Eric Thomas (Atlanta) i Melania Śmigielska (PL), a na basie Lez Lemon (NYC) i O'hene Savant (Filadelfia). Odsłuch całości w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-05-30 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"Lost In The Wilderness" to nie typowy projekt, a bardziej eksperyment. Nie zaklasyfikowałbym go jako "album rapowy". Raczej nazwałbym go hybrydą rapowanych zwrotek i fragmentów poezji mówionej (spoken word) na instrumentalach. Niektóre kawałki to konwencjonalne numery rapowe, a niektóre to w pełni utwory typu spoken word. Część jest hybrydą obu podejść.

Moim celem była eksploracja najbardziej abstrakcyjnej warstwy mojej twórczości literackiej, przy użyciu "The Wilderness" [pustkowie, dzicz, odludzie - przyp. red] jako metafory mojej drogi, społeczności, przyjaciół, rodziny i egzystencji całościowo. "Lost In The Wilderness" to zdanie sobie sprawy z tego, że nawet jeśli wiesz dokąd zmierzasz w dosłownym sensie, nie oznacza, że nie jesteś zagubiony w sensie metaforycznym. - tak przedstawia swój drugi projekt tego roku CashUs King, a mu zachęcamy do sprawdzenia. Odsłuch całości i darmowy download w rozwinięciu.

Tagi:
video
dodano: 2018-02-27 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

"YO BODY IZ…" to nie tylko oda dla piękna współczesnej kobiety, ale też oda do jej esencji i zmysłowości. Video nie ma na celu uprzedmiotowienia ciała czarnych kobiet, ale podkreślenie tego, jak są ważne i bezcenne w społeczeństwie, które często degraduje, zaniedbuje i ignoruje sytuację i zmagania kobiet. Teledysk jest dedykowany czarnym kobietom w Ameryce, które czują się niedoceniane i traktowane przedmiotowo w hip-hopowej kulturze. #HiphopLovesBlackWomen #BlackHerstoryMonth - wyjaśnia pochodzący z Los Angeles CashUs King, a my zachęcamy do oglądania i sprawdzania najnowszego albumu rapera "The Birds, The Bees (And Everything In Between)", wydanego w Walentynki tego roku.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-02-14 14:10 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Charyzmatyczny MC, znany wcześniej jako Co$$, nieprzypadkowo wypuścił w świat swoje najnowsze dzieło w Walentynki. "The Birds, The Bees (And Everything In Between)" to bowiem konceptualny projekt, który mierzy się ze wszystkimi jasnymi i ciemnymi stronami romantycznych relacji między dwojgiem ludzi, raz ukazując "motylki w brzuchu", zauroczenie, bezgraniczne oddanie oraz zaufanie, aby za chwilę dać upust uczuciom niepewności, wyrzutom sumienia oraz echom złamanego serca.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-02-14 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

14 luty - dla jednych najszczęśliwszy dzień w roku i święto niezwyciężonej miłości, dla innych najgorszy wynalazek ludzkości i dzień gorzkiej refleksji. Dla nas redakcyjnie to z kolei dzień kinowej premiery "Black Panther", a także dzień premiery najnowszego albumu naszego ulubieńca z Los Angeles Cashus Kinga.

Charyzmatyczny MC, znany wcześniej jako Co$$, nieprzypadkowo wypuścił w świat swoje najnowsze dzieło raptem kilka godzin temu, w Walentynki... "The Birds, The Bees (And Everything In Between)" to bowiem konceptualny projekt, który mierzy się ze wszystkimi jasnymi i ciemnymi stronami romantycznych relacji między dwojgiem ludzi, raz ukazując "motylki w brzuchu", zauroczenie, bezgraniczne oddanie oraz zaufanie, aby za chwilę dać upust uczuciom niepewności, wyrzutom sumienia oraz echom złamanego serca. Odsłuch i darmowy download albumu w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-02-04 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Pod koniec zeszłego roku do Sieci trafiło kolejne, oczekiwane od 3 lat LP niezawodnego Cashus Kinga, znanego wcześniej jako Co$$. Współpracownik Blu i Exile'a zaprezentował światu swoje najnowsze dzieło "Figure 8", konceptualny, zaangażowany projekt pełen charyzmatycznego rapu i westcoastowych opowieści. Odsłuch i download całości w rozwinięciu.

dodano: 2017-10-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

W połowie lipca minęło równe 10 lat od premiery debiutanckiego albumu Blu i Exile "Below The Heavens". Przez następne lata kapitalny krążek pełnych soulu przyjaciół z Miasta Aniołów zyskał w podziemiu status klasyka, nieraz lądując na zestawieniach najlepszych płyt zeszłej dekady. Z okazji okrągłej rocznicy duet postanowił przygotować nie lada gratkę dla słuchaczy.

Blu i Exile przekopali bogate archiwa, odwiedzili sesje nagraniowe do płyty "Below The Heavens" i wspólnie wybrali najlepsze z 60 nigdy wcześniej niepublikowanych numerów. Rezultatem jest 14 oryginalnych numerów z roku 2007, niezmienionych i autentycznych, na których gościnnie wsparli ich m.in. Aloe Blacc, Co$$, Donell Smokes czy Trek Life. My mamy dziś dla Was dwa pierwsze single z projektu, okładkę, pełną tracklistę oraz datę premiery!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-02 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Należący do ekipy Dirty Science MC's Blu i CashUs King na przestrzeni lat współpracowali nie raz, za każdym razem świetnie się uzupełniając i pokazując na mikrofonie chemię godną duetu "na pełen etat".

Reprezentujący Los Angeles MC's znów postanowili przypomnieć światu o swoich mikrofonowych skillsach oraz o tym, że West Coast to nie tylko chill i palmy, a też zadziorność, surowa energia i charakter. Nawiązujące do pojedynków Dzikiego Zachodu "Good Riddance" to najlepszy tego przykład. West Up!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-02-17 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Hip-hop, soul, poezja, miłość - to wszystko znajdziecie w najnowszym singlu autorstwa pochodzącego z Leimert Park w Los Angeles Cashus Kinga (wcześniej znanego jako Co$$).

Zaprzyjaźniony z ekipą Dirty Science raper z okazji unoszącej się w Walentynki w powietrzu miłości puścił w świat przepiękny, szczery i jakże prawdziwy numer "NeedYourLuv (StayWithMe)" - odsłuch i darmowy download w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-30 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dopiero co pisaliśmy o kapitalnym Westcoastowym collabo na linii CashUs King (wcześniej znany jako Co$$) - Planet Asia - Ras Kass - Blu "Black Hockey Players", a już teraz dostajemy najnowszy solowy singiel reprezentującego Leimert Park w Kalifornii rapera. "Blood In My I'z" to pierwszy singiel z kolejnego projektu CashUs Kinga "Bluer Skies", zapowiedzianego na 2015 rok.

Świeża, newschoolowa produkcja w pełni ukazuje niesamowite, charakterystyczne flow jednego z moich ulubionych MC's z Zachodniego Wybrzeża. MOC. Check it!

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-26 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

CashUs King, Planet Asia, Ras Kass i Blu - ładny line up, co? Reprezentujący Leimert Park MC CashUs King, znany wcześniej jako Co$$, dopiero co wypuścił swój drugi oficjalny solowy album "CHURCH [...of the good thief]", a teraz z okazji Świąt zdecydował podzielić się ze światem nie lada prezentem - długo oczekiwanym i wielokrotnie przekładanym singlem "Black Hockey Players" z gościnnym udziałem wspomnianych wyjadaczy, zaliczanych do najlepszych tekściarzy na Zachodnim Wybrzeżu. Sprawdzajcie koniecznie!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-11-30 15:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wbrew pozorom, Kendrick Lamar to nie jedyny good kid z szalonego miasta. Tym mianem spokojnie możemy określić też ultrautalentowanego MC o ksywie CashUs King, znanego wcześniej jako Co$$. Jego debiutancki legalny album z 2011 roku, "Before I Awoke" odbił się co prawda echem i przysporzył reprezentującemu Leimert Park w Los Angeles raperowi wielu nowych fanów, ale w ślad za tym nie poszła popularność, którą cieszy się chociażby jego znajomy Blu. Od tej pory MC nie obijał się jednak, puszczając w świat kolejnych kilka projektów, takich jak EP "Instrument of Emotion", darmowy, świetny album "Grayer Skies" czy tegoroczna koncept-EPka "I Used To Lust H.E.R.".

Teraz wreszcie przyszła pora na drugi legalny album w dorobku dysponującego charakterystycznym stylem i oceanem pomysłów MC. Składający się z 16 nowych utworów i promowany teledyskiem do "Black Liberation Theology" "CHURCH [...of the good thief]" to koncept album, rozprawiający się z wieloma problemami współczesnego społeczeństwa, a także odnoszacy się do kwestii wiary. Gośćinnie rapera wsparli m.in. tacy tekściarze jak Blu, J.Nolan czy Yamin Semali. Odsłuch całości w rozwinięciu.

video
dodano: 2014-11-15 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Cashus King (fka Co$$) - Black Liberation Theology (official video)

Jeden z moich ulubionych MC's z Zachodniego Wybrzeża, konsekwentnie wypuszczający coraz to kolejne trzymające poziom projekty Cashus King, znany wcześniej jako Co$$, przygotowuje się do wydania kolejnego LP. Album "CHURCH (of the Good Thief)" ukaże się już za kilka dni, 18 listopada a póki co mamy dla was pierwszy oficjalny teledysk promujący wydawnictwo - zaangażowany politycznie i społecznie, oparty na jazzowym pianinku numer "Black Liberation Theology".

Tagi:

Strony