M.O.P.

M.O.P.

video
dodano: 2022-10-07 07:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

To się nazywa piękny hip-hopowy hołd. Na gali BET Hip-Hop Awards świętowane było także 30-lecie kultowej wytwórni Loud Records. Z tej okazji zobaczyliśmy 11-minutowy medley klasycznych hitów z jej repertuaru - co tam się działo!

video
dodano: 2020-11-14 12:00 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

"Rolling 50 Deep" to ponad 18-minutowy track w którym słyszymy przekrój w zasadzie całej sceny Stanów Zjednoczonych, od reprezentantów Zachodniego Wybrzeża do Wschodniego, starszych i młodych, znanych i tych mniej znanych. Kipiący zajawką track promuje nowy materiał DJ-a Kayslaya, "Homage".

wydarzenie
dodano: 2017-07-27 18:27 przez: Wojciech Wiktor (komentarze: 0)

Out4Fame to niemiecki festiwal rapowy, który odbędzie się w tym roku w dniach 18-20 sierpnia w Dortmundzie. Na terenie kompleksu wypoczynkowego Revierpark wystąpią m.in. Busta Rhymes, Common, DJ Premier, M.O.P., Kool Savas, MoTrip, Kool G Rap, Jedi Mind Tricks czy Roots Manuva. Pełny line-up wydarzenia oraz niezbędne informacje w rozwinięciu newsa.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-10-27 18:00 przez: Mateusz Marcola (komentarze: 0)

Trzynaście lat minęło od wspólnego występu krzykaczy z M.O.P. i Busta Rhymesa na słynnym remiksie potrafiącego rozruszać nawet największych sztywniaków numeru "Ante Up". Natomiast okrągłe dwadzieścia lat temu na półkach sklepowych pojawił się debiutancki album brooklyńskiego duetu "To the Death". Z tej właśnie okazji już w listopadzie odbędzie się premiera nowej epki Lil' Fame'a i Billiego Danze'a pt. "Street Certified", a promującym to mini wydawnictwo utworem jest "Broad Daylight" z gościnnym udziałem - a jakże - Busta Rhymesa. 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-02-03 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Kiedy dwa kultowe nowojorskie kolektywy łączą siły a Brownsville spotyka Queensbridge... to wiedz, że coś się dzieje. "Street Certified" to najświeższy track M.O.P. i Mobb Deep, który wypuścił w świat DJ Whoo Kid.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-05-03 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 4)

Już w 1993 roku Frankie Cutlass pokazał, że latynosi potrafią produkować hip-hop w najlepszej formie. Udało mu się wypromować pierwszy hit zatytułowany "Puerto Rico", ale to drugi album niesamowitego talentu pochodzącego ze Spanish Harlem w Wielkim Jabłku jest najlepszym dokonaniem w jego dyskografii.

Nie tylko ze względu na obsadę, która oprócz Evil Twins mieści na jednym krążku takich mistrzów stylu jak Kool G Rap, Mobb Deep, M.O.P., Fat Joe, Big Daddy Kane, Smif-N-Wessun, Redman czy Heltah Skeltah. Bardziej ze względu na to, że podkłady znajdujące się na tym krążku są jasnym sygnałem - "tak, jestem tym koleżką, którego słuchają nowojorscy latynosi i potrafię robić kawałki specjalnie dla nich, ale potrafię też robić kawałki dla każdego kto kocha prawdziwy rap". W ten sposób powstała historia, bo "Politics & Bullshit" z 1997 roku jest pełne kawałków olbrzymiego kalibru, collabos, które są unikatowymi połączeniami i bitów, które sprawią, że musisz ustawić bas i dać głośniej.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News, Video
dodano: 2013-03-13 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

OSTR i HADES Zapraszają !! Lil Fame (M.O.P.) Termanology 16.3 @ Łódź / Polskie Karate + PIH

Już w ten weekend Lil Fame z M.O.P. oraz Termanology zagrają dwa koncerty w Polsce - 16.03. pojawią się w Łodzi a dzień później w Katowicach. Powyżej zapowiedź łódzkiej imprezy.

wydarzenie
kategorie:
dodano: 2013-02-27 19:00 przez: bigidea (komentarze: 1)

HipHopHeadz.pl oraz BIG idea prezentują
Lil' Fame z M.O.P. oraz Termanology "Fizzyology Tour 2013" w Polsce!
Oficjalna premiera płyty projektu - POLSKIE KARATE! (Wyga, Igorilla, Metro i DJ Flip)
16.03.2013, Klub Scenografia, ul. Zachodnia 81/83, Łódź, Poland 


Bilety już w sprzedaży!
Bilety w promocyjnej cenie, tylko w Łódzkim Blud Shopie!
I pula - 30zł
II pula - 35zł
40 zł do nabycia na terenie całego kraju w sieci TicketPro oraz na stoiskach muzycznych Empik, Saturn i MediaMarkt do 15.03.2013r.
www.ticketpro.pl/jnp/gdzie-kupic-bilety/index.html
Link do biletów online: https://shop.ticketpro.pl/pl/Event/Detail/15037/lil-fame-m-o-p-termanolo...
W dniu imprezy - 45 zł

Support (Goście Specjalni): Solar / Białas, Klasik, C.E.L Crew ( Entero , K3 , Chiko , Mamry), Ogniwo, HIRS Skład (Cieszyn), Cypher Hill (Bonez/Gix)

wydarzenie
kategorie:
dodano: 2013-02-22 00:08 przez: bigidea (komentarze: 0)
M.O.P w Polsce!

BIG idea oraz HipHopHeadz.pl prezentują
Lil' Fame of M.O.P. & Termanology & Dj Deadeye "Fizzyology Tour 2013" w Polsce!
17.03 Katowice, MegaClub, ul. Żelazna 15
Czyli kolejna impreza z serii "Black Sunday" w Katowicach!

Otwarcie drzwi godz. 20:00
Koncert gwiazdy wieczoru godz. 22:00
Należy mieć ukończone 16 lat, aby wejść na koncert.

dodano: 2012-09-24 14:00 przez: Rafał Poros (komentarze: 4)

Jestem piekielnie ciekaw jak prezentować się będzie wspólny krążek Lil Fame'a oraz Terma, którego to premiera ogłaszana jest na szóstego listopada. Co prawda, wstępne brzmienie albumu "Fizzyology" możemy przewidywać na podstawie numerów zapowiadających ten materiał, lecz całość to jednak całość. W sieci pojawiła się kilka dni temu garstka informacji dotycząca wspólnego longplay'a Terma i Fame'a. Jeśli jesteście ciekaw, czego możemy oczekiwać po takiej kolaboracji, to zapraszam poniżej. Znajdziecie tam m.in. oficjalną tracklistę.

video
dodano: 2011-08-14 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 32)

Pamiętam jak ruszając w roku 2007 na swój pierwszy Kemp (jeszcze bez medialnej plakietki, jako zwykły śmiertelnik) nie mogłem doczekać się usłyszenia na żywo dwóch rzeczy - "Beautiful" Masta Ace'a i "Ante Up" M.O.P. Krzykacze z Brownsville dali wtedy niezły ogień a w pamięci pozostanie też przemycony przez jednego z fanów (zapewne z Polski)... mop, który powiewał wśród tłumu niczym flaga. Po koncercie jarałem się za to, że dzięki znajomym udało mi się złapać podpisy na "Firing Squad".

Nie spodziewałbym się wtedy, że 2 lata później porozmawiam z nowojorskim duetem na łódzkim Outline Colour Festival i że będzie to bezdyskusyjnie najbardziej zwariowany i wykręcony wywiad, w jakim do tej pory było dane mi brać udział. Wywiad, w którym jak sami zobaczycie, sam momentami byłem całkiem zdezorientowany i nie wiedziałem co się dzieje.

Swoją drogą - tak... to dokładnie ta rozmowa, o której wspominał Peja w podsumowaniu dekady, zresztą na filmiku widać także Rycha, przysłuchującego się uważnie temu co mówi Billy...

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2011-04-28 15:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 7)
Słuchając sobie starych nagrań Street Smartz, zawsze zastanawiam się jak to możliwe, że taki kocur jak F.T., który w połowie lat 90. kopał dupę większości konkurencji w NYC, nigdy nie zaistniał na dobre w świadomości słuchaczy. Gość, który łączył formę z treścią na poziomie osiągalnym dla garstki, na dodatek mając za sobą szacunek ulic swojego miasta, ostatnio coraz częściej daje o sobie znać.

Niedawno światło dzienne ujrzał jego nowy mixtape zatytułowany "Brooklyn Beast", a na nim numery z takimi graczami jak Fat Joe, M.O.P., Pharoahe Monch, Buckshot, Sean Price. Na produkcji chociażby Alchemist, Just Blaze czy Buckwild.