Shade Sheist

Shade Sheist

dodano: 2019-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Z Rutranem "RTN" poznaliśmy się jakieś 10 lat temu, kiedy zupełnie przypadkiem natrafiłem na polską stronę G-Funk.eu i jej forum (pozdrawiam Marcina i resztę załogi). Automatycznie zacząłem sprawdzać wrzucane tam przez niego pierwsze autorskie bity. Wtedy jeszcze brzmiące miejscami nieco surowo i trącające momentami lekką amatorską, ale zwiastujące już spory potencjał drzemiący w pochodzącym z Lublina młodym producencie. Od tamtego czasu minęła dekada, a Rutran przez ten okres mocno się rozwinął - szlifując skillsy, nawiązując współpracę z coraz to nowymi raperami (zarówno polskimi jak i zagranicznymi), oraz dłubiąc przez ostatnie 2 lata nad własnym autorskim projektem. Efekt finalny w postaci debiutanckiego albumu "Funktion" wylądował w końcu 27 marca w moim odtwarzaczu. Jak przekonuje autor, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, łączące w sobie dwie strony g-funkowego świata - Polskę i USA, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden miłośnik rapu z zachodniego wybrzeża. Co zatem na nim znajdziemy?

dodano: 2019-03-24 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Już 27 marca odbędzie się premiera albumu "Funktion" - debiutanckiej płyty producenckiej, której autorem jest pochodzący z Lublina RTN: specjalista od klepania g-funkowych bitów w klimacie słonecznej Kaliforni. Krążek przepełniony brzmieniem rodem ze złotej ery zachodniego wybrzeża będzie można zakupić bezpośrednio u artysty, m.in. za pośrednictwem jego oficjalnego Facebooka. My na zachętę prezentujemy Wam kolejny singiel promujący to wydawnictwo, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden west coast'owy słuchacz.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2016-06-29 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Przed nami kolejna kooperacja na linii Polska-Kalifornia, owocem której jest nowy singiel mającego na swoim koncie współpracę m.in. z Dr. Dre, Mariah Carey, Xzibitem czy Nate Doggiem, Shade Sheista oraz lubelskiego producenta Rutrana (RTNProductionz), którego bity pojawiły się m.in. na ostatniej płycie kalifornijskiej ekipy Lords Of Lyrics (L.O.L.). 

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-12-21 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

"Still Alive In LA" to kolejmy singiel Shade Sheista z zapowiadanej od lat solówki "Blackops", której wydania nie możemy się jakoś doczekać... jak tak dalej pójdzie to wszystkie kawałki z krążka zostaną opublikowane przed faktyczną premierą materiału. Gościnnie w kawałku udzielił się Sergio Selim, produkcją zajęli się Bechir Chabbi i Sheist - sprawdźcie numer w rozwinięciu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-07-25 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

"Blackops" to kolejny z serii projektów, na które czekamy latami i doczekać się nie możemy... od momentu pierwszych zapowiedzi płyty dostajemy następne single połączone z deklaracjami na temat daty premiery materiału.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-05-10 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Na premierę albumu "Blackops" czekamy już kilka lat. W tym czasie otrzymaliśmy już parę singli i jeszcze więcej luźnych terminów wydania płyty z których żaden nie doczekał się realizacji... w 23-rocznicę słynnych zamieszek w Los Angeles, Shade Sheist postanowił przypomnieć o sobie słuchaczom publikując z tej okazji swój najnowszy kawałek "City Of Angels", poświęcony w pełni wydarzeniom z 1992 roku. Zapowiadane od dawna trzecie solo artysty ma się ukazać pod koniec bieżącego roku - czy tak będzie? Szczerze wątpię, ale póki co stestujcie nowy utwór Sheist'a.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-14 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Wygląda na to, że zapowiadany od jakiegoś czasu album "Blackops", który przygotowuje dla nas Shade Sheist, jest już coraz bliżej wydania. Płyta ma się ukazać jeszcze w tym roku a my dostajemy kolejny singiel, mający umilić nam czas oczekiwania na krążek

kategorie:
dodano: 2014-01-04 18:34 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

G-funkowy strzał prosto z Włoch, album producencki z takimi gośćmi jak: Dazzie Dee, Shade Sheist, Foesum, MC Eiht, Kokane, Roscoe.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-11 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Podtrzymujący g-funkowego ducha w swoich nagraniach Shade Sheist opublikował właśnie kolejny singiel, jaki ma się znaleźć na jego szumnie zapowiadanym albumie "Blackops LP". Numer "When I'm High" wyprodukował znany włoski specjalista od g-funku - Docc Free a sam kawałek w zremiksowanej wersji znajdziecie również na jego nowym albumie "Doccstalized", który właśnie dzisiaj ma swoją premierę. Polecam sprawdzić.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-10-24 14:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Shade Sheist to jeden z najważniejszych obecnie graczy na rynku amerykańskim, którzy wciąż starają się utrzymywać ducha G-Funku przy życiu. Dodam, że wychodzi mu to całkiem nieźle, o czym świadczyć może chociażby wakacyjne "Blackops EP", przesiąknięte soczystymi piszczałami i laidbackowym, kalifornijskim klimatem.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-25 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Niedawno informowałem was o kolejnym albumie francuskiego duetu VS Productions, który przygotowują dla nas Venom i Sovan. Właśnie pojawił się pierwszy singiel z mającego się ukazać we wrześniu krążka "The Playground". "I Only Wanna Know You" to wakacyjna bomba autorstwa znanego wszystkim miłośnikom laidbackowych klimatów Shade Sheista oraz Anity Blnt. Utwór w sam raz na dzisiejszą pogodę - koniecznie musicie go sprawdźić.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-07-18 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Nowy album Shade Sheista to jedna z najbardziej oczekiwanych przeze mnie pozycji w tym roku. Na premierę "Blackops" będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać - zamiast tego, mamy dla was do sprawdzenia darmowe EP, które Sheist opublikuje niedługo w sieci.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-05-19 13:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Od premiery nowego albumu Shade Sheista dzielą nas nieco ponad 2 miesiące i z pewnością będzie to pozycja idealna do odpalenia w letnie, wakacyjne dni.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-04-08 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)

Jeden z popularyzatorów g-funkowego brzmienia na zachodnim wybrzeżu - Shade Sheist, opublikował właśnie swój najnowszy singiel z nadchodzącego albumu "Blackops".

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-03-13 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

Znany wszystkim fanom g-funkowych klimatów Shade Sheist przygotowuje właśnie nowy solowy krążek - "Blackops". Raper udostępnił właśnie kolejny singiel z tej produkcji pt. "Back N The Building", oparty na tym samym samplu co świetne "G U Lookin' For" duetu Snoop/LV. Polecam sprawdzić.

Strony