Quictamac

Quictamac

dodano: 2019-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 4)

Z Rutranem "RTN" poznaliśmy się jakieś 10 lat temu, kiedy zupełnie przypadkiem natrafiłem na polską stronę G-Funk.eu i jej forum (pozdrawiam Marcina i resztę załogi). Automatycznie zacząłem sprawdzać wrzucane tam przez niego pierwsze autorskie bity. Wtedy jeszcze brzmiące miejscami nieco surowo i trącające momentami lekką amatorską, ale zwiastujące już spory potencjał drzemiący w pochodzącym z Lublina młodym producencie. Od tamtego czasu minęła dekada, a Rutran przez ten okres mocno się rozwinął - szlifując skillsy, nawiązując współpracę z coraz to nowymi raperami (zarówno polskimi jak i zagranicznymi), oraz dłubiąc przez ostatnie 2 lata nad własnym autorskim projektem. Efekt finalny w postaci debiutanckiego albumu "Funktion" wylądował w końcu 27 marca w moim odtwarzaczu. Jak przekonuje autor, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym kraju, łączące w sobie dwie strony g-funkowego świata - Polskę i USA, obok którego nie powinien przejść obojętnie żaden miłośnik rapu z zachodniego wybrzeża. Co zatem na nim znajdziemy?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-01-26 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

Francuski producent Tha CartelSons przygotowuje swój nowy album wypełniony po brzegi gośćmi zza oceanu, wśród których znajdą się m.in. tak duże nazwiska jak Snoop Dogg czy Kurupt. Premiera płyty "Tha Hardworker" przewidziana jest na marzec a u nas możecie już sprawdzić dwa pierwsze single promujące materiał - "CartelSons Anthem", na którym udzielają się Kurupt, E-White, Quictamac i Moe-Z MD, oraz "When It Claps" nagrany w składzie E-White, Bookie Loc, Westcoast Stone oraz LC Johnson.

dodano: 2011-12-26 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 1)Nawet najwierniejsi fani dźwięków z Long Beach mogą mieć spore problemy z rozszyfrowaniem ksywki Quictamac. Raper, którego pierwszy raz mogliśmy usłyszeć gościnnie w klasycznym już dzisiaj numerze "12 Pacofdoja" z płyty "The Dead Has Arisen" Lil' Half Dead'a, opublikował właśnie swój nowy singiel.
"We Can Do It"
to idealnie nadający się na imprezę west coast'owy bangier, za produkcję którego odpowiada zdecydowanie bardziej znany na arenie międzynarodowej ziomek z LBC - Soopafly.