Jamal

Jamal

dodano: 2020-03-18 11:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

Jamal od lat miesza muzyczne gatunki w wielkim kotle, Miodu nieraz pokazywał jednak mocno rapowy korzeń - by przypomnieć choćby "Policemana" czy współprace z Mor W.A., Killaz Group czy Jurasem i Wigorem oraz plany powstania Supergrupy. Teraz wraca on do bardzo korzennych brzmień, serwując fanom specjalny projekt.

Tagi:
dodano: 2014-11-06 12:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dzisiejsze notowanie ZPAV przyniosło cztery Złote Płyty dla osób dobrze znanych naszym czytelnikom. Chada uzyskał wyróżnienie za "Syna Bogdana", Pih za "Dowód Rzeczowy Nr 3", Jamal za "Miłość" a Donatan i Cleo przedpremierowo za wychodzącą w tym tygodniu "Hiper/Chimerę". Gratulujemy.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-09-10 14:32 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Niezniszczalny tandem koncertowy Grubson & Jamal ponownie zawita w progi krakowskiej Rotundy. Tym razem okazją do spotkania się z tymi nietuzinkowymi artystami będzie promocja nowej płyty Grubsona, która ukaże się jeszcze tej jesieni. Na pewno kilka z tych nowości uda się usłyszeć podczas imprezy. Zapraszamy Was gorąco do Centrum Kultury Rotunda w sobotę 25 października.

Tagi:
kategorie:
dodano: 2014-09-02 18:11 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Już 18 października GrubSon, Jamal oraz Mama Selita zawitają na scenie Stodoły na wspólnym występie!

BILETY:
Do 25.09 - 47 pln (stojące), 67 pln (balkony)
Od 26.09 – 54 pln (stojące), 74 pln (balkony)
Do kupienia w TicketClub Batorego (Warszawa ul. Batorego 10; kasa Klubu Stodoła);
Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl

Info: https://stodola.pl/koncert-56673-GRUBSON__JAMAL___MAMA_SELITA.htm#.VAXqL...

wydarzenie
dodano: 2014-06-21 17:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Chonabibe Festiwal w Opolu Lubelskim to jeden z największych wakacyjnych eventów muzycznych na Lubelszczyźnie. Wydarzenie zostaje zauważone przez ogólnopolskie media, które doceniają wysiłek organizatorów i atmosferę samego festiwalu. Zeszłoroczna - czwarta edycja - była pod tym względem przełomowa. Z terenu festiwalowego, na żywo relację nadawała radiowa Czwórka, zaś Gazeta Wyborcza samo wydarzenie określiła mianem "pięknego". Z kolei największą niespodziankę sprawili czytelnicy "Co Jest Grane?" przyznając festiwalowi nagrodę "Strzały 2013" za kulturalne wydarzenie roku na Lubelszczyźnie.

kategorie:
dodano: 2014-06-05 21:48 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już w najbliższy weekend 7-8 czerwca na zamku w Iłży wystąpią artyści sceny reggae i hip-hop.

Między innymi JAMAL oraz KęKę. Oprócz nich wystąpią dwie formacje międzynarodowe WTF – Egipt/Polska oraz GB Savant – Los Angeles USA. Dodatkowo pojawi się 12 artystów z takich miast jak Kraków, Warszawa, Puławy i wielu innych. Na tą chwilę swoją obecność zapowiedziało blisko 1000 osób.

Organizatorami festiwalu są agencja artystyczna Live Art Studio, Zamek w Iłży oraz Gmina Iłża.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-12-28 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 7)

Ci, którzy postrzegają Jamala jedynie przez pryzmat nieśmiertelnego "Policemana" sprzed 8 lat, niech nawet nie sięgają po "Miłość". No chyba że do numeru "Powiedz mi", bo jako jedyny jest utrzymany w stylistyce jamajskich pulsacji i brzmieniowo odbiega od reszty numerów. "Miłość" to powrót, jak sam Tomek mówił w wywiadach, do jego korzeni. To powrót do czasów, kiedy miałem 17 lat i pisałem mnóstwo wierszy, mnóstwo piosenek. Teraz w pewnym sensie wróciłem do tej wrażliwości. (...) - tak o najnowszym krążku wypowiada się jego autor. A czym są jego muzyczne korzenie? Grunge'owe brzmienie i rock rodem z lat 90., niekiedy oszczędny w brzmieniu i gdzieniegdzie przeplatany elementami muzyki elektronicznej. A ponadto teksty, które są jakby żywcem wyjęte z nagromadzonego emocjami tomiku wierszy poświęconego szeroko pojętej miłości, która na równi z muzyką stanowi o sile trzeciego krążka radomskiej formacji. Czy mamy do czynienia z najlepszym, a zarazem najbardziej dopracowanym krążkiem, jaki wypuścił Miodu?

Tagi:
kategorie:
dodano: 2013-12-03 11:03 przez: MaxFloRec (komentarze: 0)
Grubson x Jamal live band | Katowice | MegaClub | 6.12.2013 | ParExcellence

6.12.2013 - zapamiętajcie tę datę! Mikołajki - to raz, ale przede wszystkim: energia, moc i świetna zabawa! Agencje SPOT i MaxFloRec zapraszają na mikołajkowy koncert bandów GrubSona i Jamala w ramach trasy RudeBoyTour! Tym razem artyści zawitają do Katowic. Mega koncert nie może odbyć się nigdzie indziej jak w MegaClubie!

dodano: 2013-10-23 20:00 przez: MaxFloRec (komentarze: 2)

Jarecki i BRK ft GrubSon - Antidotum (official video) HD

Właśnie zakończyły się zdjęcia do najnowszego klipu GrubSona z gościnnym udziałem Jareckiego. Wideo promować będzie wspólną trasę GrubSona i Jamala, Rudeboy tour. Pierwszy koncert z cyklu już w najbliższą sobotę, 26.10., w warszawskim klubie Stodoła

GrubSon, człowiek działający w barwach MaxFloRec, którego przedstawiać chyba nikomu nie trzeba, wyrusza w trasę razem z Jamalem. Rudeboy tour to projekt koncertowy łączący występy bandów obu artystów. Zawitają oni do największych miast w Polsce. Pierwsza w kolejności będzie Warszawa - 26.10, następnie: Wrocław - 7.11., Kraków - 8.11., Rzeszów - 9.11., Łódź - 15.11. i Katowice - 6.12.

Tagi:
video
dodano: 2013-10-07 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Jeśli ta płyta wyszłaby wcześniej, byłaby po prostu słaba. Dojrzałem, wszyscy potwornie dojrzeliśmy, a to wymaga czasu. Gojenia ran i marnowania blizn. Oprócz tego całe mnóstwo przyziemnych historii. Ale moja babcia zawsze mówiła, że na dobre się czeka”. - tak Miodu komentuje fakt, że na nowy album musieliśmy czekać aż 5 lat. "Miłość" trafi do sklepów już jutro! Czego możemy się po niej spodziewać?

Tagi:
video
dodano: 2013-01-22 16:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Wolnym być" - Vienio ft. Jamal

Dlaczego: Utwór napisany z okazji 150. rocznicy obchodów powstania styczniowego w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej "Styczeń wolności", której organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Produkcja - Pereł.

Tagi:
dodano: 2012-12-30 18:15 przez: Mateusz Natali (komentarze: 37)

Sylwester coraz bliżej, wielu z Was spędzi go zapewne na domówkach w muzycznie mieszanym towarzystwie, gdzie około 40% gości po spożyciu odpowiedniej dawki 40%-owego trunku będzie chciała zabawić się w DJ-a Youtube'a, katując wszystkich tym, czym oni sami się jarają "bo posłuchaj przecież, najlepsze to, daj daj, teraz ja". Jeśli chcecie by muzyczna atmosfera została zachowana a zarazem by nie zadowolić jedynie wczutych ortodoksów, lubujących się nawet w zróżnicowanym muzycznie towarzystwie w prezentowaniu perełek spośród swoich wykopów z nowojorskiego undergroundu z połowy lat 90-tych... to postawcie na złoty środek, odrzućcie "wasz ulubiony rap" i znajdźcie coś co trafi do wszystkich, sprawi, że "ona będzie tańczyć dla was" a zarazem nie sprawi u was bólu uszu.

Co najlepiej? Zamiast oklepanych staroci znanych z klubowych imprez, gdzie DJ-e w kółko potrafią męczyć nas "In Da Club", "Low" czy "How We Do" a z Polski mają w zanadrzu jedynie "Drin Za Drinem"... postawcie na mainstream, ale ten nowy i aktualny. Pokażcie, że trzymacie rękę na pulsie, wiecie co dzieje się za Oceanem i jesteście za pan brat z najnowszymi rapowymi hitami dominującymi w klubach i rozpalającymi amerykańskie parkiety.

Mocno, imprezowo, świeżo, stricte mainstreamowo, z małą domieszką polskich tracków dla bardziej patriotycznych melanżowników - oto nasze 22 bomby, zażaleń o "komercyjność/popowość" nie przyjmujemy, ściany podpierać możecie oszczędzając nam tego, tłumacząc się jedynie, że "gangstas don't dance". Jazda.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Koncerty, News
dodano: 2012-12-01 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

5 grubych imprez w 5 wielkich miastach, do tego raperów x 5 do kwadratu. To przepis Szpadyzor Events jak przetrwać świąteczne szaleństwo i nie dać się wciągnąć w wir zakupów.

Na poczególnych imprezach organizowanych przez poznańską agencję w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu pojawi się czołówka polskiej sceny (Eldo, WSRH, Mes, Gural, Jamal, WSRH, Sitek, RR BRYGADA i inni) oraz najlepsi drapacze czarnych płyt (m.in. DJ Chwiał, DJ Hubson, Daniel Drumz, DJ Soina). Oto szczegółowy rozkład jazdy:

dodano: 2012-10-08 16:00 przez: Dominik Maj (komentarze: 2)

Korzystając ze sporej popularności teledysku do utworu "DEFTO" oraz chcąc sprawdzić trochę nowego materiału w warunkach scenicznych, JAMAL rusza w trasę koncertową. W jej ramach grupa między 14 października  a 30 listopada odwiedzi 16 miast w całym kraju. Rozpiska całości w rozwinięciu.

Tagi:
dodano: 2010-06-20 19:00 przez: Dawid Szynol (komentarze: 5)
Zastanawiałeś się kiedyś czym jest Dub?
Do tej pory mogłeś tego nie wiedzieć, gdyż w Polsce nie było ekipy, która parałaby się tym podgatunkiem.

Nastał jednak XXI wiek i nawet w nasze skromne progi zawitał urodzony na Jamajce w późnych latach 60' dub.

Nurt ten, który nawet najbardziej znany kawałek potrafi wywrócić do góry nogami, powstał dzięki Lee "Scratch" Perry, King Tubby oraz Prince Jammy. To właśnie im grupa muzyków złożona z ekipy Paprika Korps, Jamal czy Bakshish postanowiła oddać hołd, nagrywając pierwszą polską, w pełni dubową płytę.