"naiVe" to drugi singiel promujący piąte oficjalne wydawnictwo VNMa pt. "HALFLAJF". Gościnnie udzieliła się na nim uznana, jazzowa wokalistka Monika Borzym. Tym razem V idzie bardziej w stronę singli takich jak "Obiecaj mi" - czyli bezkompromisowa szczerość w odniesieniu do siebie i muzyki. Czym rozczarował go The Weeknd? O tych i innych rzeczach w "naiVe".
Audio
Audio
Big Scoob wraca na scenę po 5 latach od wydania ostatniej solowej płyty ("Damn Fool"), prezentując album "H.O.G." (skrót od "Hand of God"). Projekt wydany został za pośrednictwem Strange Music, a wśród gości wyróżniają się Tech N9ne, E-40, Killer Mike, Paul Wall i Bumpy Knuckles. Jako, że Scoob jest reprezentantem labelu Tech N9ne'a, zaprosił również do współpracy innych artystów wytwórni: Krizza Kaliko, Wrekonize'a oraz Mackenzie Nicole. Do tej pory ukazały się trzy teledyski rapera promujące ten materiał.
Kolejnym raperem, którego bierzemy pod lupę jest Drapht, pochodzący z "najbardziej osamotnionego miasta na świecie", Perth. Paul Reid - bo tak ma na imię raper, wywodzi się z rodziny muzyków - w szczególności ojciec, perkusista jazzowy, zaraził młodego Paula muzyką, o czym sam raper wielokrotnie nawija w swoich trackach (posłuchajcie choćby hitowego "Sing It (The Life of Riley)", w którym Paul opowiada o swym pierwszym kontakcie z hip-hopem...). Obdarzony charakterystycznym, wysokim głosem, elastycznym, melodyjnym flow, nieziemsko dobrym uchem do beatów (nierzadko korzystający z "żywego" instrumentarium) - Drapht jest obecnie jednym z najpopularniejszych raperów w Australii.
Z Dźwięków Urodzeni, czyli Triku, Graf i Capish to trzech graczy z Warszawy, którzy tworzą od dekady, a w obecnym składzie współpracują od dwóch lat. W ich muzyce przeważa elektronika Capish'a, na której Graf i Triku kładą rapowe zwrotki, często mieszane ze śpiewem. Ich album zatytułowany "Wyżej" można w całości odsłuchać na kanale Altereggo Records. Do czterech utworów z płyty powstały klipy, w tym zrealizowany przez ekipę MaxFlo teledysk do "Kto ma moc".
Ten Typ Mes, Kaczor, Kuba Knap, Pezet, Ras Luta, Paluch, JNR czy KaeN - tacy wykonawcy pojawiają się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Moja Walka. Mamed Khalidov" Sylwestra Latkowskiego. Soundtrack wyprodukowany przez duet White House Records ukaże się 23 listopada tego roku i jest już dostępny w preorderze. Sylwester Latkowski, kontrowersyjny reżyser znany choćby z takich dokumentów jak "Blokersi" czy "Gwiazdor", tym razem zrealizował film o kulisach kariery, wzlotach i upadkach mistrza KSW w wadze średniej - Mameda Khalidova. Pokazuje także od kulis historię MMA w Polsce.
Jakiś czas temu prezentowaliśmy wam naszą niezwykle wnikliwą rozmowę z reżyserem Bazem Luhrmannem oraz historykiem hip-hopu Nelsonem Georgem, a teraz mamy dla was już ostatnią "getdownowską" rozmowę przeprowadzoną podczas naszego weekendowego wypadu do Nowego Jorku.
A udało nam się pogadać z Jadenem Smithem, 18-letnim synem Willa Smitha, który zagrał rolę Dizzeego, a także Shameikiem Moorem, znanym lepiej fanom serialu jako Shaolin Fantastic. Serdecznie zapraszamy do lektury i odsłuchu, co dwaj utalentowani aktorzy, a zarazem raperzy, mieli do powiedzenia.
Post Malone swój debiutancki album zatytułowany "Stoney" wyda 9 grudnia tego roku, a dla umilenia fanom oczekiwania udostępnia kolejny utwór, który znajdzie się na płycie. W "Congratulations" towarzyszy mu Quavo z ekipy Migos. Innymi goścmi, którzy pojawiają się na ujawnionej właśnie trackliście, są 2 Chainz, Kehlani oraz Justin Bieber śpiewający w wydanym na początku września singlu "Deja Vu". Pharrell Williams i Kanye West, choć nie są wymienieni, również mają pojawić się na "Stoney". 28 listopada Post zagra w warszawskiej Proximie.
Przyznaję, że początkowo tego artykułu nie planowałem - wszak Piotrek umieścił już poniższy klasyk Hilltopów w ich profilu, opisał także, jak odkrył ów kawałek (cóż za przypadek - i on, i ja po raz pierwszy usłyszeliśmy ten utwór, oglądając ten sam filmik!)... Uznałem jednak po krótkim namyśle, że "The Nosebleed Section" zasługuje na osobny artykuł, z tytułu jego "historycznego" znaczenia - to ten właśnie singiel "katapultował" Hilltopów do sławy, stając się też nieoficjalnym hymnem australijskiego hip-hopu...
Z okazji dzisiejszego Święta Anatom serwuje nam swój najnowszy utwór. "Kolejny singiel z Atomistyki pt. "Niebo jest tam" czyli utwór o który tak licznie prosiliście." - dodaje raper. Preorder albumu znajdziecie na: www.bozonrecords.pl/sklep
Ekipa A$AP Mob nie każe już dłużej czekać na swój jesienny projekt - premiera "Cozy Tapes Vol. 1: Friends", czyli pierwszej produkcji grupy po tragicznej śmierci A$AP Yamsa i równocześnie dokończenie jego dzieła, stała się faktem. To druga kompilacja wydana przez Mob'ów, po "Lords Never Worry" z 2012 roku. Znajdziecie na niej 12 kawałków. Wśród gości parę głośnych ksywek, m.in. Wiz Khalifa, Tyler, The Creator, Skepta oraz Onyx. Płyta jest dostępna do darmowego odsłuchu w serwisach streamingowych.
Wyga wypuścił do sieci swój nowy mixtape, zatytułowany "Cham nie dzieciak". "To czego teraz słuchasz to m.in. szkice, brudne wersje, lub jak mawiamy - piloty. Bez mixu, prosto ze studio lub spontaniczne nagrana z domu. Są też gościnne zwrotki u przyjaciół z legalnych i podziemnych projektów. 27 minut, żeby dać Ci znać, że żyję." - opisuje mixtape łódzki raper.
I fucked up, I’m man enough to admit it - to pierwsze słowa, jakie padają z ust Ushera na „Hard II Love”. Autor „8701” nie traci czasu i od razu uderza z grubej rury, przywołując zaskakującym intrem na myśl zdaniem większości krytyków i fanów najlepsze w jego karierze, przełomowe „Confessions”. Czy ósmy krążek w dorobku wokalisty obecnego na scenie od 22 lat to faktycznie jego powrót do świetności i dzieło tak epickie jak jego monumentalna okładka?
Mój brat śmigał kiedyś na deskorolce z kolegami, nie jeździłem, ale zawsze z nimi przesiadywałem na betonie. Później gdzieś na internecie brat wyczaił filmik "Hilltop Hoods - Nosebleed Section", gdzie do rapu Australijczyków jakiś koleś robił triki na bmx. Minęło ponad 9 lat, a zajawka australijskim rapem została, no i to, że przy każdej możliwej okazji chcę zarazić muzyką kangurów innych ludzi. Podobnie jak mnie, zaraził Arek C (pozdrawiam!). Na początku w luźnych rozmowach na lasfm, potem prowadząc ze znajomymi fanpage Hip-Hop Kolekcjoner na facebook'u, a teraz na Popkillerze. A naprawdę warto bliżej przyjrzeć się tej scenie.
A co w niej jest najlepsze? Chyba to, że prawie od początku, aż do teraz jest to ciągłe eksperymentowanie z dźwiękami, nie usłyszymy tu prostych patentów na beat, a raczej wyszukanych połączeń, bardzo dużo żywych instrumentów, a nawet płyty nagrywane z całą orkiestrą symfoniczną. Niech muzyka broni się sama, więc jedziemy. Razem z Maciejem zaczynamy serię na temat rap sceny w Australii. Nie będziemy tego przeciągać w jakiś długi wstęp, bo to, co mamy wam do zaoferowania jest naprawdę ogromne.
2 Chainz serwuje fanom kolejny, czwarty już projekt w 2016 roku, po "Felt Like Cappin", "ColleGrove" stworzonym wspólnie z Lil Waynem oraz "Daniel Son; Necklace Don". Mixtape "Hibachi for Lunch" zawiera 7 kawałków utrzymanych w typowej dla Chainza, trapowej stylistyce. Gościnne występy zanotowali Ty Dolla $ign, Gucci Mane, Future i Quavo. Wśród producentów znajdują się m.in. FKi oraz Mike WiLL Made It. Równocześnie z premierą darmowego materiału ukazała się związana z nim kolekcja ciuchów.
Po trzech latach ciszy w uszy słuchaczy trafił kolejny solowy album Człowienia, zatytułowany "Planeta Młodych". Otrzymaliśmy dziesięć premierowych numerów, a na kilku z nich udzielili się m.in. Rekord, Haju i Paciwo. W rozwinięciu znajdziecie pełną tracklistę albumu, link do darmowego pobrania materiału i odsłuchu.






































