"Lodu pan" z gościnnym udziałem VNMa i Bisza to drugi singiel promujący nadchodzący wielkimi krokami album Sariusa - "I żyli krótko i szczęśliwie", premiera już 18 listopada!
Audio
Audio
Coraz bliżej premiera drugiego albumu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet pt. "Tego Chciałem". Po zeszłotygodniowej prezentacji teasera, zespół muzyków łączących jazz z rapowanymi tekstami prezentuje promomix albumu. Premiera płyty planowana jest na 4 listopada.
Killer Mike i El-P publikują pierwszy singiel zwiastujący album "Run The Jewels 3" dokładnie 2 lata od dnia premiery poprzedniego wydawnictwa duetu. Producentem "Talk To Me" jest El-P, a sam kawałek można określić jako wizytówkę brzmienia Run The Jewels - energiczny bit uzupełniony śmiałymi, inteligentnymi wersami obu raperów każą z niecierpliwością czekać na wyjście całego materiału. Trzecia płyta RTJ ma ukazać się jeszcze w tym roku.
W kwietniu Drake wydał rekordowy pod wieloma względami (wysoka sprzedaż, popularność w serwisach streamingowych) album "Views", a jeszcze w grudniu dostarczy on fanom swój drugi projekt w 2016 roku. Mowa o płycie "More Life", stanowiącej rodzaj playlisty złożonej z utworów Drizzy'ego i artystów powiązanych z OVO. Cztery nowe numery, które mogą się na niej znaleźć, zostały zaprezentowane na antenie OVO Radio Sound. Jeden z nich, zatytułowany "Two Birds One Stone", wzbudził sporo emocji w mediach przez wersy Kanadyjczyka odebrane jako ataki m.in. na Pushę T oraz Kid Cudiego.
Po "Bankiecie" i kawałku "Zatraceni" nagranym wspólnie z Białasem, formacja PTP wypuszcza kolejny singiel - "Co jest pięć". Bit do utworu wyprodukował Świerzba. Numer zapowiada nadchodzący album PTP - "Ulice Tego Słuchają vol. 2". Krążek, który ukaże się w listopadzie, będzie nawiązaniem do materiału z 2008 roku. Jak mówią sami twórcy: "Płyta <Ulice Tego Słuchają vol. 2> to przede wszystkim ukłon w stronę naszych fanów, którzy są z nami od samego początku, jednocześnie mamy nadzieję, że album zainteresuje też tych, którzy wcześniej nie mieli styczności z takim brzmieniem, a które my wprowadziliśmy na polski rynek już w 2005 roku. Wtedy to powstały pierwsze numery na nasz pierwszy nielegal zatytułowany <Toronto Crunk Style>".
"Gdzie jesteś" to drugi singiel z mixtape'u NNJLFAM. W utworze JodSen zinterpretował i wzbogacił o swoje wersy muzykę autorstwa Gedza. Polski sampel ożywiony nowoczesnym brzmieniem i refleksyjna liryka doprawiona szczyptą autotune'a tworzą bardzo ciekawe kombo. JodSen to raper z Pomorza, który w 2014 roku wydał swój debiutancki album pt. "Wielkie sny". Teraz Joda zapowiada wznowienie aktywności na scenie muzycznej, a "Gdzie jesteś" jest tego pierwszą oznaką. Kompilacja NNJLFAM zapowiadana jest na jesień.
Eminem na prezydenta? Wydaje się, że miałby spore szanse pogodzić Hillary Clinton i Donalda Trumpa, bo podobnie jak przy "Rap God" atakuje z zaskoczenia serwując niewyobrażalną porcję technicznych skillsów i mocarnych linijek podanych w cypherowo-mównicowej formule. Sprawdźcie co Shady ma do powiedzenia w "Campaign Speech"!
Zbierający bardzo dobre recenzje album duetu Bisz / Radex jest już w całości dostępny do odsłuchu. "Wilczy humor" to międzygatunkowa podróż w dorosłość, w treści pełna dystansu i ironii, a na płaszczyźnie muzycznej odważnie wkraczająca w alternatywę.
Zanim nadejdzie dzień 18 listopada 2016, a wraz z nim premiera płyty "I żyli krótko i szczęśliwie", Sarius prezentuje "Tynk", czyli nagranie promujące ten album. Za warstwą muzyczną całego materiału stoi duet Voskovy, a gośćmi zaproszonymi do współpracy przy krążku są VNM, Bisz oraz W.E.N.A. W jednym z utworów dodatkowe wokale dograł też Sitek.
"Myślą o mnie" jest ostatnim utworem z serii Flow. Gościnnie pojawia się w nim Wac Toja. Leh postanowił zebrać w całość wszystkie numery z serii i przekazać słuchaczom w formie fizycznego nośnika. Wytłoczono 1000 sztuk mixtape'u "Flow", który można zamówić drogą mailową.
Premiera "The Storm", czyli jedenastego solowego albumu Tech N9ne'a, nastąpi 9 grudnia tego roku, ale zniecierpliwiony Tech udostępnianie muzyki z najnowszego LP zaczął dokładnie 3 miesiące przed tym wydarzeniem. Najpierw opublikował trzy numery, reprezentujące trzy rozdziały, na które podzielony został projekt. Następnie do jednego z nich - imprezowego "Erbody But Me" - wypuścił klip, by na koniec dorzucić do puli czwarty kawałek z gościnnym udziałem Logica i Joynera Lucasa. Znana jest też okładka płyty.
W tym wszystkim chodzi o wiarę, wytrwałość, wolę przetrwania i nadzieję, pomimo wyzwań i zmagań, które będą stawać Ci na drodze. Danie bardziej osobistego wglądu w moją własną podróż ma na celu zliżenia do słuchacza i zbudowanie więzi jeszcze głębszej niż przy okazji "Soul Rich" - pisze jeden z naszych ulubionych MC's z Wysp Brytyjskich 4i, przedstawiając światu swoją ostatnią EPkę "Dreamt But Never Slept".
Idealny na jesień, klimatyczny i poetycki projekt "edukuje umysł i rozpala duszę", a 7 zawartych tu kawałków (w tym promowane singlem "Mirror Mirror") przedstawia esencję stylu charyzmatycznego artysty. Odsłuch i darmowy download w rozwinięciu, nie przegapcie tego!
Toczek dopiero co jako pierwszy wywalczył sobie awans do finału tegorocznej WBW, ale nie zwalnia tempa - teraz dostajemy nowy spontan.
Taylor Gang początkowo był tylko szyldem i ekipą Wiza Khalify. Stopniowo jego szeregi jednak stawały się coraz mocniejsze (dołączenie Juicy J'a czy Ty Dolla $igna) a w ostatnich dniach ogłoszono oficjalny deal dystrybucyjny z Atlantic Records, co oznacza że TGOD staje się oficjalnie labelem wydawniczym. I na dzień dobry prezentuje mixtape w pełnym składzie!
Wiz Khalifa, Ty Dolla $ign, Juicy J, Berner, Chevy Woods, Raven Felix, Tuki Carter, Sledgren, JR Donato, TM88, Ricky P i Sosamann - takie dokładnie osoby słyszymy na "TGOD vol.1"
Już w najbliższy czwartek, 13 października, Stolicę odwiedzi JMSN - wokalista, multiinstrumentalista i producent z Michigan, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak The Game czy J. Cole i serwujący bardzo nastrojową, przyjemną dla ucha muzykę. Artystę, promującego swój najnowszy album "It Is", wesprze na scenie żywy band, a przed ich występem publikę rozgrzeje młoda piosenkarka z Los Angeles Alexa Demie.
W piątek i sobotę ekipa w ramach mini-trasy po Polsce zagra natomiast w Poznaniu i Katowicach. Szczegóły w rozwinięciu.






































