Pogz

Pogz

dodano: 2017-09-05 18:00 przez: Tadeusz Turnau (komentarze: 1)

"Koncert w Płocku był ostatnim z Pozgem w roli hypemana. Graliśmy razem od ponad dekady, pokonaliśmy tysiące kilometrów, nagraliśmy podwójny album, zapisaliśmy się w historii polskiego freestyle'u i zamietliśmy niejeden klub i festiwal. Karol postanowił w pełni skupić się na życiu rodzinnym i zawodowym. Akceptuję i szanuję ten wybór..." – napisał parę dni temu na swoim fanpage'u Te-Tris, żegnając się rapowo ze swoim wieloletnim scenicznym kompanem Pogzem, mistrzem WBW 2005, autorem dwóch podziemnych mixtepe'ów i jednego legalnego albumu nagrangeo wspólnie z Tetem.

Wiecie o co chodzi?

Powinniscie. A jeśli nie, poświęćcie tych parę minut na poniższą lekturę...

Tagi:
dodano: 2014-12-22 17:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Na stronie prosto.pl wystartował preorder limitowanej edycji albumu Noize From Dust - "Ultraakustyka". "Ultraakustyka" to producencki album duetu Noize From Dust (Siódmy i Worstcase) z gościnnym udziałem czołówki polskiej sceny. Na mikrofonach udzielają się VNM, Eldo, Ras, JWP/BC, Te-Tris, Fenomen, Numer Raz, DwaZera, Kuba Knap i inni.

Przy tworzeniu materiału producenci zastosowali techniki samplowania, które były używane w latach 90-tych czyli tzw. złotej erze rapu. Fundamentem bitów są mocne bębny z breaków oraz niskie bujające basy, a sama muzyka brzmi brudno i surowo. "Ultraakustyka" przenosi słuchacza na ulice Nowego Jorku czy Detroit - i tam każe mu szukać (zgodnie z tytułem płyty) wyższych częstotliwości. 

Na ProstoTV pojawił się pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, utwór "Zanim powiesz" z gościnnym udziałem Te-Trisa i Pogza. Możecie się z nim, jak i tracklistą materiału, zapoznać w rozwinięciu.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Video
dodano: 2014-09-18 15:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Kolejna porcja gorących szesnastek, znów przekrojowa - od głośnych mainstreamowych ksywek, poprzez klasyków stojących bardziej w cieniu, aż po młode talenty. A jeszcze dziś w ramach "#Hot16Challenge" mała ciekawostka prosto z naszej redakcji...

kategorie:
dodano: 2014-08-29 16:08 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach zaprasza na pierwszą edycję HIP HOP KINGS. Już w pierwszą sobotę września nad zalewem Zadębie w Skierniewicach o godz. 12.00 startuje impreza poświęcona kulturze Hip Hop. Wystąpią Te-Tris/Pogz oraz Rasmentalism. Support zagra duet Kręcioł/Piotrush z albumem "Lepiej niż było".

dodano: 2014-06-27 15:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Otrzymaliśmy kolejny singiel promujący nadchodzące wydawnictwo Dedoena p.t. "Istotnie 2", którego premiera już niebawem. Tym razem jest to remix "Złotych Okularów", w których gościnne zwrotki położyli Te-Tris, Pogz, Diset, Lou, i co ciekawe, Nerwus. Odsłuch znajdziecie w rozwinięciu.

video
dodano: 2013-12-22 19:33 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Te-Tris / Pogz - Lista Życzeń (feat. Zeus) Official Video

Aptaun Records przy współpracy z The Avenue prezentuje trzeci klip promujący album Te-Tris/Pogz "Teraz", nakręcony przez ekipę Juzz Media do zdecydowanie jednego z lepszych momentów na płycie, utworu "Lista Życzeń", w którym gościnnie udzielili się: Zeus i AS Aptaun Support - Dj Krug.

Tagi:
video
dodano: 2013-12-14 17:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Te-Tris / Pogz - Nero (feat. Grizzlee) Official Video

Kolejnym zobrazowanym numerem z nowego wydawnictwa Teta i Pogza został "Nero" z udziałem Grizzlee. Za klip odpowiada Piotr Smoleński (SP).

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Oba dotychczasowe legale Te-Trisa to materiały, które ciężko ze sobą porównać. "Dwuznacznie" przeładowane było lirycznymi smaczkami, dopieszczone w każdym detalu, pełne gierek słownych, tytułowych dwuznaczności, technicznych kombinacji - przez to na papierze wyglądało świetnie i ciężko było wytknąć braki w którejś z powyższych kategorii, ale przy całym szlifowaniu stępił mu się też cały debiutancki pazur i wyrazistość materiału, decydująca o tym, jak potraktuje go ząb czasu, a ja po bardzo entuzjastycznej napisanej na świeżo recenzji praktycznie w ogóle już do tej płyty nie wróciłem.

"Lot 2011" był... całkowitą zmianą kursu i jeżeli ktoś śledzi moje wpisy, to na pewno wie, jak dużym uznaniem cenię ten materiał - to moja ulubiona polska płyta ostatnich lat. Potężny pakiet naturalnych emocji, uchwyconych w odpowiednim momencie i nie dopieszczanych na chłodno, by się nie... ulotniły. Motywujące przesłanie, świeże brzmienie, teksty dalekie od linijek i kalkulatorów, ale bliskie życia i codzienności. W porównaniu do wcześniejszych płyt mniej było tam słownych gierek czy pojedynczych wersów zapadających w pamięć - jednak całość spełniała swoją rolę idealnie. Dobre punche robią równie mocne wrażenie tylko przez ileś kolejnych odsłuchów, zamknięte w dźwiękach emocje mogą czynić to przez kilkaset, a ja mimo że takie "Ile Mogę" czy "Trzeba Żyć" na bank słyszałem już kilkaset razy to wciąż wywołują one we mnie te same reakcje. Magiczny album, który spotkał się jednak ze zróżnicowanym odbiorem a część dotychczasowych fanów Te-Trisa kręciła na niego nosem. Dlaczego natomiast piszę o tym w tym miejscu?

Bowiem Adam zapowiedział przed premierą "Teraz", że płyta ta zawrze w sobie trochę Teta z różnych wydawnictw - od "Dwuznacznie", przez mixtejpy, po "Lot". Jak wyszło to w praktyce, która część przeważa i jak wspólna produkcja z Pogzem wygląda na tle poprzedników?

Tagi:
recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-23 18:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 4)

Gdybym parę miesięcy temu miał wskazać osobistych kandydatów do zaszczytnego miana płyty roku, na pewno wśród nich znalazłoby się "Teraz" autorstwa Te-Trisa i jego białostockiego kompana w koncertowych wojażach - Pogza. Przyznam się bez bicia, że "Lot 2011" wbił się mi w głowę dopiero za którymś tam odsłuchem, bo nie mogłem przeboleć, że Tet odszedł w zupełnie inną stylistykę muzyki, jaką prezentował chociażby na "Shovanych Mixtape'ach", czy swoich klasycznych można powiedzieć, pozycjach w dyskografii. "Trzeba Żyć", "Pod Skórą", "Teraz Patrz", czy osławione ponad wszelką miarę i niosące spustoszenie podczas koncertów "Ile Mogę?" prędzej czy później musiały zrobić swoje, więc przyszedł czas na pokazanie nowych zajawek, inspiracji i przy okazji przedstawić hypemana już nie w tej roli, ale jako pełnoprawnego współautora LP. "Nie Pytaj Mnie", pierwszy poznany numer z "Teraz" siadł mi niemiłosiernie. Wszystko tam pasowało do siebie jak ulał. Później kolejne kawałki, niczym odsłaniane po kolei karty w słabym rozdaniu pokerowym krzyczały do mnie: spokojnie, tylko nie nakręcaj się za bardzo. Posłuchałem ów głosu i nie zgadzam się z nim, choć i zarzuty się znajdą.

Tagi:
dodano: 2013-11-12 19:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po kilkudniowym opóźnieniu to właśnie teraz światło dzienne ujrzało "Teraz" czyli nowy projekt Te-Trisa i Pogza. Album dostępny jest już w sklepach a poniżej odsłuch całości - dokładniej głównej płyty. "Jako, że niestety nie do wszystkich dotarły dziś płyty z odsłuchem wersji Deluxe jeszcze chwilę się wstrzymamy." - dodaje Aptaun.

Tagi:
dodano: 2013-11-12 01:01 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Album WieszOCoChodzi przebąkiwany i zapowiadany był chyba jeszcze od czasów "Naturalnie". Krążka od całej formacji się nie doczekaliśmy (na razie?), jednak materiałów od jego członków jak najbardziej. Po drodze mieliśmy wspólny projekt EsDwa/Pogz a teraz... dostajemy "Teraz". Po będącym koncertową petardą "Locie 2011" Te-Tris postanowił zjednoczyć siły z kompanem ze składu i rywalem z bitew i przygotować kolejny tego roku w polskim rapie "duo-album". My postaramy się w tym tygodniu wziąć więc Teta i Pogo bliżej pod lupę.

Tagi:
recenzja
dodano: 2013-11-10 16:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

Pogza słuchacze powinni znać. A jak nie znać, to przynajmniej kojarzyć. Pochodzący z Białegostoku freestyle'owiec, uczestnik wielu bitew (zwycięzca WBW 2005), autor luźnych tracków wrzucanych do sieci, jak i gościnnych zwrotek (chociażby na płycie warszawskiego kolektywu Streetworkerz), współautor wraz z Esdwa w 2007 roku "Nic Nowego Mixtape". I można powiedzieć, że od tej ostatniej pozycji w wyliczance, poza nielicznymi gościnkami, słuch po reprezentancie WOCC zaginął. Hypeman i pełnoprawny autor wraz z Te-Trisem, nadchodzącej wielkimi krokami płyty "Teraz", w 2012 roku wszedł do studia, wziął na warsztat darmowe podkłady i wypuścił "Wietrzenie Magazynków MixEP".

Tagi:
dodano: 2013-10-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Aptaun Records ma przyjemność zaprezentować ostatni przedpremierowy utwór promujący wspólny album Te-Trisa i Pogza pt. "Teraz", którego sklepowa premiera (08.11) zbliża się wielkimi krokami.

Utwór "Cienka Linia" wyprodukowany przez Stonę pochodzi z drugiej płyty wersji deluxe albumu dostępnej wyłącznie w AptaunSklepie.

Tagi:
dodano: 2013-10-25 17:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Niejednokrotnie pisałem, że "Lot 2011" to moja ulubiona polska płyta rapowa wydana w tej dekadzie... Trzeci singiel z "Teraz" Te-Trisa i Pogza, nagrany z udziałem Zeusa to zarazem pierwszy uderzający właśnie w klimat "Lotu" - i moim zdaniem najlepszy z dotychczas opublikowanych numerów. "Jarać się rapem widzieć w tym więcej niż łatwy grosz, przy tym kieszenie mieć pełne więcej niż własnych rąk." Nie ma rapu bez emocji, a gdy są na tyle pozytywne i motywujące, że japa sama się cieszy to jak dla mnie "that's that".

Tagi:
dodano: 2013-10-21 15:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"Teraz" zapowiadane było jako mieszanka nowej i starej szkoły, dziś czas na stricte trueschoolowy strzał. "Klasyk" z TDF'em i DJ-em Twisterem to jednak nie tyle podróż do starych czasów - co przelot przez perełki zarówno sprzed lat, jak z ostatnich miesięcy i głos w absurdalnej i bezsensownie podkręcanej dyskusji "oldschool vs. newschool". Głos podobny do tego z "Nowego Trueschoolu" Palucha, ale brzmieniowo idący w klasyczną stronę. Check it.

Strony