Teraz

Teraz

kategorie:
dodano: 2020-05-26 02:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

− Przy tej płycie staraliśmy się wrócić do uczucia, które towarzyszyło nam, kiedy zaczynaliśmy nagrywać. Podobno jest to nasz „najmroczniejszy” materiał, takie są głosy od naszych znajomych, którzy już go słyszeli. Dla nas jest to jakiś miks wielu różnych nastrojów i klimatów − trochę radości, trochę gorzkich obserwacji, trochę złości. Staraliśmy się też, żeby muzycznie to wszystko „kopało”, miało jakąś swoją energię. Każdy, kto był na naszym koncercie wie, że staramy się w dużej mierze tę energię z siebie wyrzucić i ta muzyka to odzwierciedla − tak swoje wydawnictwo opisują artyści.

dodano: 2020-04-29 16:48 przez: MaxFloRec (komentarze: 1)

Na MaxFloRecTV można już obejrzeć klip do numeru „Aureola” Bob One'a i Bas Tajpana. W numerze, jak i teledysku mu towarzyszącym gościnnie pojawił się skład Hemp Gru. Na www.MaxFloSklep.pl jeszcze tylko tydzień trwa przedsprzedaż albumu „Teraz”, na którym wśród zaproszonych znaleźli się również: Kobik, Polska Wersja i Rahim 

video dnia
dodano: 2015-01-30 18:23 przez: Maciej Sulima (komentarze: 8)

Molesta Ewenement "Teraz"

Dlaczego: "Molesta - jeden joint z trzech torebek" powraca z klipem, a zarazem singlem zwiastującym nadchodzące wydawnictwo, które już w tym roku. Za produkcję numeru "Teraz" odpowiada naczelny DJ warszawskiej formacji - DJ B. Tutaj ostatnia wypowiedź Vienia odnośnie singla i nadchodzącego albumu Molesty.

video
dodano: 2013-12-22 19:33 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Te-Tris / Pogz - Lista Życzeń (feat. Zeus) Official Video

Aptaun Records przy współpracy z The Avenue prezentuje trzeci klip promujący album Te-Tris/Pogz "Teraz", nakręcony przez ekipę Juzz Media do zdecydowanie jednego z lepszych momentów na płycie, utworu "Lista Życzeń", w którym gościnnie udzielili się: Zeus i AS Aptaun Support - Dj Krug.

Tagi:
video
dodano: 2013-12-14 17:09 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Te-Tris / Pogz - Nero (feat. Grizzlee) Official Video

Kolejnym zobrazowanym numerem z nowego wydawnictwa Teta i Pogza został "Nero" z udziałem Grizzlee. Za klip odpowiada Piotr Smoleński (SP).

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-11-23 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Oba dotychczasowe legale Te-Trisa to materiały, które ciężko ze sobą porównać. "Dwuznacznie" przeładowane było lirycznymi smaczkami, dopieszczone w każdym detalu, pełne gierek słownych, tytułowych dwuznaczności, technicznych kombinacji - przez to na papierze wyglądało świetnie i ciężko było wytknąć braki w którejś z powyższych kategorii, ale przy całym szlifowaniu stępił mu się też cały debiutancki pazur i wyrazistość materiału, decydująca o tym, jak potraktuje go ząb czasu, a ja po bardzo entuzjastycznej napisanej na świeżo recenzji praktycznie w ogóle już do tej płyty nie wróciłem.

"Lot 2011" był... całkowitą zmianą kursu i jeżeli ktoś śledzi moje wpisy, to na pewno wie, jak dużym uznaniem cenię ten materiał - to moja ulubiona polska płyta ostatnich lat. Potężny pakiet naturalnych emocji, uchwyconych w odpowiednim momencie i nie dopieszczanych na chłodno, by się nie... ulotniły. Motywujące przesłanie, świeże brzmienie, teksty dalekie od linijek i kalkulatorów, ale bliskie życia i codzienności. W porównaniu do wcześniejszych płyt mniej było tam słownych gierek czy pojedynczych wersów zapadających w pamięć - jednak całość spełniała swoją rolę idealnie. Dobre punche robią równie mocne wrażenie tylko przez ileś kolejnych odsłuchów, zamknięte w dźwiękach emocje mogą czynić to przez kilkaset, a ja mimo że takie "Ile Mogę" czy "Trzeba Żyć" na bank słyszałem już kilkaset razy to wciąż wywołują one we mnie te same reakcje. Magiczny album, który spotkał się jednak ze zróżnicowanym odbiorem a część dotychczasowych fanów Te-Trisa kręciła na niego nosem. Dlaczego natomiast piszę o tym w tym miejscu?

Bowiem Adam zapowiedział przed premierą "Teraz", że płyta ta zawrze w sobie trochę Teta z różnych wydawnictw - od "Dwuznacznie", przez mixtejpy, po "Lot". Jak wyszło to w praktyce, która część przeważa i jak wspólna produkcja z Pogzem wygląda na tle poprzedników?

Tagi:
dodano: 2013-11-16 19:22 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Odcinek 29-ty to dobrze znany reprezentant Aptaunu, będący świeżo po wydaniu nowego albumu, nasz Artysta Tygodnia - Te-Tris.

dodano: 2013-11-12 19:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Po kilkudniowym opóźnieniu to właśnie teraz światło dzienne ujrzało "Teraz" czyli nowy projekt Te-Trisa i Pogza. Album dostępny jest już w sklepach a poniżej odsłuch całości - dokładniej głównej płyty. "Jako, że niestety nie do wszystkich dotarły dziś płyty z odsłuchem wersji Deluxe jeszcze chwilę się wstrzymamy." - dodaje Aptaun.

Tagi:
dodano: 2013-10-31 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Aptaun Records ma przyjemność zaprezentować ostatni przedpremierowy utwór promujący wspólny album Te-Trisa i Pogza pt. "Teraz", którego sklepowa premiera (08.11) zbliża się wielkimi krokami.

Utwór "Cienka Linia" wyprodukowany przez Stonę pochodzi z drugiej płyty wersji deluxe albumu dostępnej wyłącznie w AptaunSklepie.

Tagi:
dodano: 2013-10-25 17:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Niejednokrotnie pisałem, że "Lot 2011" to moja ulubiona polska płyta rapowa wydana w tej dekadzie... Trzeci singiel z "Teraz" Te-Trisa i Pogza, nagrany z udziałem Zeusa to zarazem pierwszy uderzający właśnie w klimat "Lotu" - i moim zdaniem najlepszy z dotychczas opublikowanych numerów. "Jarać się rapem widzieć w tym więcej niż łatwy grosz, przy tym kieszenie mieć pełne więcej niż własnych rąk." Nie ma rapu bez emocji, a gdy są na tyle pozytywne i motywujące, że japa sama się cieszy to jak dla mnie "that's that".

Tagi:
dodano: 2013-10-21 15:08 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

"Teraz" zapowiadane było jako mieszanka nowej i starej szkoły, dziś czas na stricte trueschoolowy strzał. "Klasyk" z TDF'em i DJ-em Twisterem to jednak nie tyle podróż do starych czasów - co przelot przez perełki zarówno sprzed lat, jak z ostatnich miesięcy i głos w absurdalnej i bezsensownie podkręcanej dyskusji "oldschool vs. newschool". Głos podobny do tego z "Nowego Trueschoolu" Palucha, ale brzmieniowo idący w klasyczną stronę. Check it.

dodano: 2013-10-17 23:59 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Tede, Grubson, Zeus, Quebonafide, Justyna Kuśmierczyk, Grizzlee... to tylko część postaci, które usłyszymy gościnnie na nadchodzącym 8 listopada albumie Te-Trisa i Pogza "Teraz". Pełna lista producentów i featuringów ujawniona została w specjalnym video.

Jak mówi info prasowe: "Teraz ucieka od popularnego ostatnio sporu między „starą” a „nowa szkołą” i bez cienia obaw czerpie garściami zarówno z klasycznego brzmienia jak i z powodzeniem eksperymentuje z nowymi trendami, nie zatracając przy tym swojego indywidualnego stylu i klimatu." Trzymamy za słowo i czekamy, video poniżej.

[PS. Poniżej również drugi singiel pt "Lunatyka", który pojawił się równo o północy]

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Patronaty
dodano: 2013-10-14 15:39 przez: Maciej Sulima (komentarze: 0)

Elementem niezwykle istotnym w odbiorze albumów hip-hop'owych jest nie tylko warstwa liryczna, ale również brzmieniowa. Kto zadbał o produkcje i elementy wzbogacające brzmienie "Teraz"? Przed Wami tracklista (na razie świadomie pozbawiona "wokalnych" gości) albumu Te-Trisa i Pogza, która przynajmniej w jakimś stopniu powinna Wam naświetlić jak będzie się prezentował krążek. W rozwinięciu możecie zapoznać się z niemal pełną tracklistą.

Tagi: