Trzeci solowy krążek warszawskiej legendy przeszedł trochę bez echa, ale Pono postanowił podkręcić jeszcze promocyjne zainteresowanie "Wizjonerem" i efektem klimatyczny i niedzisiejszy klip do numeru "Podejście".
Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop
Solar i Białas nie od dziś nie boją się podejmowania kontrowersyjnych tematów - nie inaczej jest tym razem a w newschoolowym bangerze "Vladimir Putin" wspierają ich Quebonafide, TomB i Beteo. Produkcją zajął się Lanek. Dostajemy też informację, że "Mixtape S/B w drodze".
"The New Classic" - taki tytuł nosi debiutancki album pięknej Australijki, który trafi do nas 14 kwietnia i zapowiada się intrygująco. Teraz dostajemy za to najnowszy singiel, który świetnie uzasadnia nazwę krążka. "Fancy" to numer gęsto inspirowany brzmieniem lat 80-tych, a zarazem chwytliwy, świeży i wpadający w ucho. Surowość zgrabnie wymieszana jest z miękką przebojowością a nie dość, że jest czego posłuchać to jest i na co popatrzeć, bo mimo innego image'u niż zwykle Azalea znów wygląda tu uroczo. Z trueschoolowym sznytem, szacunkiem do korzeni, a zarazem świeżo, nośnie i na czasie - da się?
Wieczornych klipów ciąg dalszy. Tym razem przenosimy się do 71, skąd otrzymaliśmy trzeci klip pochodzący z pożegnalnej płyty "Między Ziemią, a Niebem" reprezentanta Wrooclyn Dodgers - Łozo aka Pitahaya. Obraz powstał do numeru "Nic o Nas / Wszystko o Nas", który wyprodukował M. Romański.
Dlaczego: Prezentujemy teledysk "Strzelba", pierwszy singiel zapowiadający album Proceente "Zupynalefkisplify". W kawałku gościnnie pojawia się DJ Grubaz, za muzykę odpowiada SB. Album Proceente "Zupynalefkisplify" ukaże się wiosną 2014 nakładem wydawnictwa Aloha Entertainment. Więcej informacji o projekcie już niebawem. Teledysk powstał w kooperacji Warszawskihiphop.pl, B8 i Lecisz Na Ryj Film Studio. Montażem zajął się Michał Walter.
"W głębi duszy" to kolejny singiel z zapowiedzianej na 14 marca solowej płyty Bezczela "Słowo Honoru". Za muzykę w tym utworze odpowiada młody producent Świerzba. Gramofony DJ Perc. Zdjęcia do klipu zostały zrealizowane przez delaflow.com dzięki wsparciu marek The One oraz Patriotic.
To trwało i trwało i trwało i nareszcie nadeszła ta chwila: Z dumą informujemy, że Outkast wystąpi na scenie splash! Festivalu numer 17.
Kolejną częścią tygodnia ze Schoolboyem jest "Diggin" z jego udziałem. Nie chciałem jednak wrzucać niczego z jego solowej kariery. Postanowiłem, ze pokażę Wam jeden z jego barwniejszych, gościnnych występów, z czasów kiedy stawał się popularny. "Flight Confirmance" to kawałek, który znalazł się na płycie "Russian Roulette" Alchemista, a razem z członkiem Black Hippy występuje tu wariat z Detroit, Danny Brown.
Zapewne na facebooku do wielu osób dotarło wyzwanie piwne. Zbierający przeróżne recenzje wytwór mający na celu zabawę z udziałem alkoholu i sewisu społecznościowego zainspirował jednego z młodych polskich raperów. Mowa tu o Cywilu, który przy wsparciu Hemp Records zaprezentował swoją wersję konkursu...
Przed Wami kolejny teledysk promujący jedno z najlepszych rapowych dzieł 2013, "Run the Jewels" czyli wspólny projekt Killer Mike'a i El-P. Klip powstał do, otwierającego wydawnictwo, utworu tytułowego.
Przed wami dziewiąty epizod z serii Flip That Shit, zainicjowanej przez ekipę Onest Promo. Tradycyjnie już usłyszycie trzech producentów, którzy wzięli na warsztat jeden sampel i wyrzeźbili z niego trzy różne bity. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowali Steven, NoTime i Natz.
Jako, że nasz dzisiejszy bohater jest po wypuszczeniu swojego nowego, długooczekiwanego krążka, postanowiłem nieco przybliżyć jego postać. Nie będę ukrywać, ze Q jest jednym z moich ulubionych młodych raperów. Jego styl, charyzma, potrafią przyciągnąć uwagę słuchacza, a poza tym ma idealne wręcz ucho do bitów. Tak więc ruszamy do gorącej Kalifornii.
Prezentujemy teledysk, będący jednocześnie zapowiedzią nadchodzącego solowego wydawnictwa członka lubelskiej Inflacji - Robaka p.t. "Klub Dwadzieścia Kilka". Obraz powstał do numeru "Bi-Xenon", który wyprodukował PRM. Limitowane (500 sztuk) fizyczne wydanie "Klubu Dwadzieścia Kilka" możecie zamawiać pod tym linkiem. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 7 marca 2014 roku. Klimatyczny singiel znajdziecie w rozwinięciu.
French Montana to raper żenująco wręcz słaby – do postawienia takiej tezy nie potrzeba ani wybitnie wyrobionego ucha, ani specjalistycznej wiedzy, ani niczego innego. Wystarczy po prostu wsłuchać się w niemal dowolnie wybraną zwrotkę wyżej wspomnianego (niemal, bo – jak mawiał mój wuefista – raz w roku to nawet mrówka pierdnie). Ale to równocześnie raper, któremu trudno odmówić muzycznego wdzięku i wyczucia, dzięki którym jest jedną z ważniejszych postaci współczesnego mainstreamu. Jak poradził sobie na najnowszym mikstejpie "Coke Boys 4"?
Wystartował preorder nowej płyty Emena. Po dobrze przyjętej płycie “Przedmieścia” wydanej nielegalnie na początku 2013 roku, a potem poddanej oficjalnej reedycji w grudniu tego samego roku, Emen prezentuje swój drugi długogrający album pod tytułem “Domino”. "Ten koncept-album to idealna pozycja dla fanów nowoczesnego rapu mających dosyć stawiania nowoczesności obok kiczu i szukających w newschoolu więcej niż tylko muzyki do zabawy" - mówi nam info prasowe. Nowy krążek ukaże się już 4 kwietnia nakładem wytwórni UrbanRec. W rozwnięciu możecie zapoznać się z tracklistą krązka, wraz z linkiem do preorderu.



































