Dość ciekawy wpis na swoim fanpage'u zaprezentował Peja. Otóż raper owiał tajemnicą kilka ksywek dopisując do nich jedynie "done" i "next". Fani doszukują się tu listy gości na nowej płycie rapera, jednak bardziej prawdopodne wydaje się, że jest to lista zbliżających się dogranych zwrotek gościnnych poznańskiego artysty. W poście zobaczyć możemy wiele intrygujących ksywek...
Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop
Fala popularności i sprzedażowych wyróżnień Miuosha dotarła jak widać nawet do jego wcześniejszych projektów. Po ponad czterech latach od premiery złotem pokrył się dziś "Pogrzeb"!
Głośno było ostatnio o "Posse Cut'cie", w którym na bicie White House pojawiło się 41 MC związanych z Wrocławiem. Numer skomentowali dla nas sami Magiera i L.A. a odnośnie swojej nieobecności wypowiedzieli się Sitek i Zioło. Jednak o producenckim duecie w najbliższym czasie pewnie głośno będzie nadal - poznaliśmy bowiem datę premiery "Kodexu 5 Elements", który nadejdzie całkiem niedługo!
Niedawno dotarła do nas informacja, że Diddy szykuje nowy album o tajemniczej nazwie "MMM". Dowiedzieliśmy się również, że producentem wykonawczym projektu będzie niespodziewanie French Montana i że właściciel Bad Boy Records tworzy już klip do pierwszego singla pt. "Big Homie". Na planie klipu pojawili się tacy raperzy, jak A$AP Rocky, Meek Mill, Cam'ron, Juelz Santana, Vado, Wale, French Montana, Rick Ross oraz wielu innych. Teraz dostaliśmy w końcu audio wspomnianego "Big Homie", w którym Diddy'ego wspiera boss MMG. Utwór możecie przesłuchać w rozwinięciu.
Przed wami dwa kolejne epizody serii Flip That Shit. Tradycyjnie już, w każdym odcinku usłyszycie po trzech producentów, którzy wzięli na warsztat jeden sampel i wyrzeźbili z niego trzy różne bity. Tym razem swoje umiejętności zaprezentowali: Kazet, Suwerr, Julu Kuoter, Efen oraz Bonifacy.
Przyszedł czas na kolejny klip promujący album "7 Days of Funk". Krążek ten zapewne przypomniał wielu fanom Snoopa o jego korzeniach i zadowolił tych, którzy mieli dość jego nowoczesnych mainstreamowych kawałków. Płyta wydana została nakładem Stones Throw, a zdobyć ją można między innymi w naszym sklepie (niedługo kolejna fala zamówień). Jeśli ktoś jeszcze nie sprawdził materiału, niech szybko nadrabia zaległości. W końcu taka muzyka może dobrze nastroić przed latem i wakacjami...
No i jest - płyta Popkiller Młode Wilki 2013 wreszcie dostępna! 12 premierowych, ekskluzywnych solowych utworów, po jednym od każdego z uczestników trzeciej edycji naszej akcji. Znajdziecie tu pozycje brzmiące mocno klasycznie oraz newschoolowe bangery, tracki poważniejsze oraz luźniejsze, nagrane z przymrużeniem oka. Od melanży po bystre społeczne obserwacje - tak jak różnorodny jest skład Wilków, tak i brzmienie całego albumu.
Dlaczego: "Stre$" to pierwszy solowy singiel z płyty Popkiller Młode Wilki 2013 i drugi zobrazowany klipem utwór po wspólnym "Jednym Strzale", będący zarazem muzyczną zapowiedzią tego, w którą stronę pójdzie 2sty na swoim drugim legalnym albumie. Wyprodukowany przez Bejotkę newschoolowy, agresywny banger z wpadającym w ucho refrenem miesza wyrazistą stylówkę i agresywne bezkompromisowe linijki z przyziemnymi refleksjami a także szczyptą bragga. Wykręcony i nietypowy teledysk stworzony został natomiast w głównej mierze we wrześniu, w słonecznej bułgarskiej Albenie w trakcie wyjazdu Student Camp Summer Fest dzięki pomocy UrbanCity, LRG i Diamante Wear a za jego produkcję odpowiada nowopowstała ekipa filmowa Albena Videos.
Cała płyta Popkiller Młode Wilki już za godzinę, o 22:30!
Zaistnienie na ogólnoświatowym rynku muzycznym lub przykucie uwagi jednej z ważniejszych postaci tego biznesu to dla młodego polskiego artysty swoiste "mission impossible". Na szczęście, pewna 24-letnia wokalistka z Łodzi postanowiła działać głównie według teorii, że wszystko jest możliwe. Mowa tutaj o niebywałej Izie Lach, która wygrała zorganizowany przez samego Snoop Dogga konkurs, gdzie nagrodą była współpraca z legendą hip-hopu. Teraz, gdy jesteśmy już po wydaniu oficjalnego teledysku do "No Ordinary Affair" oraz nagraniu kilku utworów wspólnie z kalifornijskim raperem, przyszedł czas na udział Izy w jednym z wywiadów z serii GGN, które w dość niekonwencjonalny sposób prowadzone są przez Snoopa. Kto jest największą inspiracją muzyczną wokalistki? Jak to się stało, że mieszkając w Polsce nabrała tak "soulowego ducha" ? Odpowiedzi na te oraz inne pytania możecie sprawdzić w rozwinięciu newsa.
Seria Ciachów TomBa dobiega końca, swoją serię pojedynczych strzałów uruchamia za to Białas - nosić ona będzie nazwę Klik Klak a dziś otrzymujemy otwarcie, które swoją premierę ma właśnie na Popkillerze. "Pierwszy jakże klimatyczny i sentymentalny utwór młodego Bizjonera" - mówi nam info, a Wy sprawdźcie co kryje się pod tytułem "Brat Rapera". Produkcją zajął się Lanek.
No proszę, jeden z bardziej inspirujących psychologów, autor świetnej książki "Potęga Podświadomości" doczekał się poświęconemu sobie po części numeru. "Siła Umysłu #Joseph Murphy" to motywacyjny singiel promujący "Słowo Honoru" Bezczela (premiera 14 marca), wzbogacony bardzo udanym featuringiem Zeusa. Sprawdźcie to, do pierwszych wiosennych promieni pasuje idealnie.
Do szeregów wydawnictwa Aloha Entertainment dołączył białostocki duet Maxim / Blaze. 12 kwietnia nakładem Aloha Entertainment ukaże się wspólny album raperów pt. "Reszty Nie Trzeba". Płyta oparta będzie na tłustych brzmieniach i wokalnych eksperymentach. Jeszcze w tym tygodniu światło dzienne ujrzy teledysk "OCB", pierwszy singiel zapowiadający płytę "Reszty Nie Trzeba", w którym gościnnie pojawia się Proceente.
Album „Wszystko Gra”, krakowskiego składu Shoom już 24 marca 2014 trafi w Wasze odbiorniki. Krążek zawiera 12 utworów w konwencji rap i reggae. Całość wyprodukował Webster (Zion Studio), który obok Dahilli (G34) i Jabamana jest gościem w jednym z utworów. Płyta zostanie wydana dzięki Gramy Fair, a dostępna będzie m.in. w salonach Empik.
Premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych albumów ostatnich miesięcy już za nami, ale nadal dostajemy od jego autora nowy materiał. Wraz z wydaniem krążka opublikowany został jeden z bonus tracków, ktorym jest "Californication" z gościnnym udziałem A$AP Rocky'ego. To nie jest pierwsza kooperacja tych dwóch mc's, a mając w głowie ich dwa świetne poprzednie utwory "Hands On The Wheel" oraz "Brand New Guy" można być pewnym, że "Californication" również zadowoli wszystkich fanów. Bonus track z "Oxymoronu" możecie sprawdzić w rozwinięciu newsa.
Ciekawa sprawa – polskim hip-hopem w ostatnim tygodniu wstrząsnęła nagła i niespodziewana debata. Nastąpiło odejście od naturalnego cyklu zdarzeń, który to głównie opiera się na tym, że pojawiają się nowe klipy, które zbierają falę propsów lub krytyki (czasami obie te reakcje następują jedna po drugiej), wywiady z których na ogół trudno wyciągnąć nawet jeden interesujący cytat, raperzy na swoich fanpage'ach zapraszają na koncerty, załączając przy tym podziękowania dla miast w których to grali w ostatni weekend, a całość uzupełnia to, że tak gdzieś raz na tydzień wydarzy się coś, z czego można podrzeć łacha. A tu nagle, zdaje się, że za sprawą tego ostatniego elementu, przez tydzień czy dwa, głównym tematem rapowych publicznych refleksji stał się internetowy hejting. Nie mogę oprzeć się pokusie wzięcia udziału w tejże dyskusji. Taki rarytas jak "temat z pierwszych stron gazet" zbyt często się tu nie zdarza, raczej wszyscy zajęci są swoimi prywatnymi stronami („kup Pan t-shirt!”). I szczerze – właśnie chęć trzymania ręki na pulsie, pokusa bycia na bieżąco motywuje mnie do podjęcia tej tematyki, bardziej niż poruszenie ostatnimi wydarzeniami.





































