Wzgórze Ya-Pa 3

Wzgórze Ya-Pa 3

dodano: 2024-06-30 09:30 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 1)

Mocne zamknięcie czerwca! W tym tygodniu otrzymaliśmy 11 albumów - duet Białas/Lanek powrócił z kontynuacją "POLONNu", KęKę opublikował EP "03:59", która była dołączana do wersji preorderowej wydanej dwa tygodnie temu "04:01", a nowe krążki dostarczyi również m.in. Floral Bugs czy Lukasyno.

Wśród singli możemy znaleźć nowość od Wzgórza Ya-Pa 3, którzy zostali wsparci wokalnie przez Jareckiego, Aleshena promującego nadchodzący wielkimi krokami SBM FFestival 2024, Vkiego rozpoczynającego promocję albumu i wiele więcej. To tylko zajawka, ponieważ w tym tygodniu pojawiło się ponad 25 nowych numerów. Zapraszamy do słuchania!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-03-17 09:12 przez: Adam Kołodziejczyk (komentarze: 1)

2023 rok może być jednym z najlepszych dla fanów kieleckiej sceny rap. Od kilku dni na profilach Wojtasa i Borixona zaczęły pojawiać się tajemnicze filmiki z nowego kanału Wzgórza Ya-Pa 3, w którym mogliśmy poznać krótko historię pierwszych miejscówek, gdzie spotykali się kiedyś członkowie WYP3.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-03-05 10:00 przez: Redakcja (komentarze: 5)

Sporo wody musiało przepłynąć przez kielecką Sinicę, aby legendarne dźwięki, legendarnego utworu ponownie mogły wydostać się z koncertowych głośników. O co chodzi? O styczniowe spotkanie w Kielcach dwóch legend: Wzgórze YA-PA 3 i Liroya, którzy przygotowując się do marcowego The Legend Festiwal w Arenie Gliwice, postanowili przypomnieć sobie niesamowite historie i zapowiedzieć po wielu latach przerwy wspólne wykonanie wspomnianego wyżej ponadczasowego Scyzoryka!

dodano: 2021-04-07 11:00 przez: Igor Wiśniewski (komentarze: 7)

Patoreakcja Maty przypomniała niektórym, że rap może być wyrazem frustracji i sprzeciwu. Podobne zadanie spełniły Patointeligencja czy Polskie Tango Taco Hemingwaya. To nie tak, że rodzimy hip-hop w 2019 roku zbudził się z dziwnego letargu i zorientował się, że czas najwyższy zabrać głos. Polscy raperzy właściwie od początku poruszali tematy ważne społecznie, bynajmniej nie szczędząc gorzkich słów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2015-12-09 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Spontaniczność, podziemność i naturalność, które cechowały polski hip-hop w jego pierwszych latach przyniosły wiele historii przytaczanych i opowiadanych latami, jak i wiele imprez, do których uczestnicy wracają wspomnieniami mimo upływu czasu.

Sporo do powiedzenia w tej kwestii ma z pewnością Arkadiusz Deliś - założyciel i właściciel kultowej wytwórni T1-Teraz, wydawca takich albumów jak "Na Legalu" Peji, "Światła Miasta" Grammatika czy "Muzyka Klasyczna" Pezeta i Noona. W najnowszym wywiadzie, przeprowadzonym przez Misztala z Dustyroom.pl wspomina on after-party po koncercie premierowym "Trzy" Wzgórza Ya Pa 3, w którym uczestniczyli też członkowie Molesty czy Zip Składu...

dodano: 2012-01-12 17:00 przez: admin (komentarze: 12)
Przed Wami nieznany i unikatowy teledysk do utworu "Uważaj O Co Pytasz" kieleckiej kapeli Wzgórze Ya - Pa 3, pochodzącego z albumu "Trzy".

Teledysk pojawił się w sieci dosłownie kilka dni temu i jedynie co mogę od siebie dodać to stwierdzenie, że przed nami pewnie jeszcze wiele takich unikatowych, świeżych odkryć.