Liroy i Wzgórze Ya-Pa 3 razem oprowadzają po Kielcach!

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2023-03-05 10:00 przez: Redakcja (komentarze: 5)

Sporo wody musiało przepłynąć przez kielecką Sinicę, aby legendarne dźwięki, legendarnego utworu ponownie mogły wydostać się z koncertowych głośników. O co chodzi? O styczniowe spotkanie w Kielcach dwóch legend: Wzgórze YA-PA 3 i Liroya, którzy przygotowując się do marcowego The Legend Festiwal w Arenie Gliwice, postanowili przypomnieć sobie niesamowite historie i zapowiedzieć po wielu latach przerwy wspólne wykonanie wspomnianego wyżej ponadczasowego Scyzoryka!

Końcówka stycznia to spotkanie w Kielcach znakomitej trójki: Liroya, Borixona i Wojtasa. Celem był oczywiście The Legend Festiwal oraz mentalne przygotowanie do twórczości lat 90-tych, powrotu do korzeni rapu w Polsce. Spotkanie szybko przerodziło się w wymianę wspomnień i jasną deklarację. Jaką? Scyzoryka zagramy wspólnie! Nie może być inaczej! Te stwierdzenia padły właśnie w Kielcach!

Zatem po wielu latach ponownie będziemy mogli usłyszeć na żywo kultowego Scyzoryka w wykonaniu Liroya i Wzgórza YA-PA 3! Będzie to z pewnością niesamowity moment festiwalu, który pozwoli cofnąć się do wielu wspomnień. Gliwice tego dnia bardzo głośne, a koncerty z The Legend Festiwal będziemy jeszcze długo wspominać. W końcu festiwal będzie świadkiem wielu historycznych wydarzeń jak występ wspomnianego Liroya z Peją czyli duet z najgłośniejszym diss`em lat 90-tych…

Wracając do Kielc i spotkania, pierwszym punktem spotkania były: „Park Miejski w Kielcach to taki central park w którym się spotykaliśmy. Jest bardzo ciekawym miejscem. To tutaj zaczęliśmy robić pierwsze rzeczy ze Wzgórzem. Hala, muszla koncertowa, która oczywiście wyglądała inaczej, była miejscem pierwszych imprez hip-hopowych. Kilka metrów dalej za murem na daszku, którego już prawie nie ma, kręciliśmy sceny do kawałka Scoobiedoo Ya. Zresztą tutaj działo się wiele rzeczy! To hip-hopowe centrum Kielc! Widać stąd także halę, gdzie był słynny koncert w 1993, na którym byłem ze Wzgórzem na scenie. Zajka bez gaci latał po scenie... Niedaleko miałem także miejscówkę z Batonem, który robił okładki, był mistrzem break dance i to z nim założyłem pierwszy skład rapowy w 80-tych latach. Był tu także mur, na którym właśnie Baton wykonywał pierwsze wrzutki, graffiti. Teraz Baton robi głównie ilustracje do bajek dla dzieci.” – opowiada Liroy.

Później przenieśliśmy się na dawne osiedle Liroya, w którym zdradził pewną tajemnicę: "To miejsce, w którym jesteśmy, na Sadach ma wiele wspomnień! Na festiwalu usłyszycie numer, który zagrałem tylko jeden raz na koncercie, było to bardzo dawno temu bo w roku 1995. Będzie to kawałek Pocieszki 10 Drzwi numer 11. To utwór o Kielcach, moim osiedlu, moich przyjaciołach."

Tego typu opowieści będziecie mogli także posłuchać i zobaczyć na samym festiwalu The Legend Festiwal w Arenie Gliwice już 25 marca! To będzie prawdziwy, sentymentalny powrót do początków rapu w Polsce!

Na festiwalu zagrają: Liroy, Peja/Slums Attack, Wzgórze Ya-Pa 3, Kaliber 44, Rahim i Fokus (Paktofonika, Pokahontaz), DJ HWR

Na After Party, które odbędzie się także w Arenie Gliwice zagrają: DJ 660V, Dj Eprom, DJ HWR, Grubzee, CeeJay

The Legend w Arenie Gliwice to:
- pierwszy raz na jednej scenie zagrają Liroy i Peja
- po wielu latach przerwy usłyszymy legendarnego Scyzoryka w wykonaniu Wzgórza YA-PA 3 i Liroya
- Paktofonika, Pokahontaz i solowe materiały – czyli cały przegląd twórczości Rahima i Fokusa
- 30-lecie twórczości Peja/Slums Attack

Bilety do nabycia na eventim.pl

Przy okazji przypominamy, że ruszyły już głosowania do tegorocznych Popkillerów - głosowania znajdziecie pod video.

JAK GŁOSOWAĆ?

  • Głosy oddawać możesz w poniższej ankiecie, czas jest do 15.03. do 23:59.
  • Głosowanie jest dostępne dla każdego, ograniczenie wynosi jedynie 1 głos na 1 adres IP. Jeśli oddałeś już głos w danej kategorii a widzisz nie zaznaczone pole to nie głosuj ponownie - głos jest już zapisany w systemie.

90'S
Wszystko zajebiście no ale ja mam pytanie gdzie jest w tym wszystkim Zajka Dj Hans?
Cyna moon
Zajka Wojtas Radoskur dobre rapsy pozdrowienia z Poznania mordy
Kayah
Fajnooo
Ck
Silnicę, a nie Sinicę
Sinica kielecka
W Kielcach płynie Silnica droga redakcjo

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>