Szuwar

Szuwar

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-01-19 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Cisza od Szuwara to jedna z najsmutniejszych niewykorzystanych karier ostatniej dekady - niesamowity błysk i umiejętność prostego uchwycenia sedna emocji sprawiała, że jego muzyka porywała z miejsca mimo surowej formy. Po udziale w Młodych Wilkach 2012 Szuwar nie wydał żadnego dużego projektu, jedynie bootleg, jednak nawet jeśli nic już nie wyda to zostawił utwór, który chwyta za serce jak mało co.

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-11-07 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Psiakrew" Zkibwoya to bez wątpienia jedno z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw wśród fanów polskiego podziemia. Reprezentant BRD zdradził już nawet tracklistę (niżej) ale wokół całości nadal jest sporo tajemniczości. Podkręcił ją dodatkowo Szuwar (który dopiero co wrzucił w net kompilację nowych zwrotek przerywając ciszę ze swojej strony).

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2018-11-06 12:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Szuwar to jedna z najbardziej nieodżałowanych karier na polskiej scenie. Podziemny diament, który miał wszelkie dane ku temu, by swoim emocjonalnym rapem wbić się do czołówki - po udziale w Młodych Wilkach 2012 jednak wokół jego twórczości ucichło a sam Szuwar nie wypuścił żadnego pełnoprawnego albumu. Teraz przerywa ciszę i serwuje nam porcję niepublikowanych nagrań wraz z obszernym komentarzem...

Tagi:
kategorie:
dodano: 2018-11-05 22:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Cześć fejsbuczki.
Wszyscy wiemy, że jestem mistrzem w niedokończonych utworach, płytach i karierze rapera.
Ale skoro nadal tu jesteście, to na swój sposób musicie to lubić. Nigdy nie byłem raperem. To zdanie spada dziś na ten FP jak fortepian u Disneya, bo niby wygląda to groźnie a jednak nikomu nie dzieje się krzywda.

Tagi:
dodano: 2015-01-27 16:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Sporo dzieje się w kolejnym odcinku Krótkiego Strzału - mamy dla Was nowy/stary numer od długo niesłyszanego naszego Młodego Wilka Szuwara, luźne strzały od Sariusa i Pafarazziego, najnowszy teledysk od Flojda i Wiro, singiel od ekipy Aspiratio (Śliwa, Bandura, Fisher), w którym słyszymy wersy w stronę SB Maffiji, g-funkowy strzał od Frontalu czy singiel od Klemensa o intrygującym tytule "Jak Tau". I to nie wszystko...

dodano: 2013-12-16 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Nasz ubiegłoroczny Młody Wilk Szuwar to raper z kategorii tych, których można określać "duszą i sumieniem podziemia". Bezkompromisowy, szczery do bólu, stawiający na emocje i nie dbający o promocję. Ubolewać można nad małą ilością rzeczy, które puszcza w świat, ale na szczęście ostatnio dostaliśmy info o pracach nad solówką. W oczekiwaniu na nią otrzymaliśmy kolejny (po "2003-2010") bootleg złożony przez Szu z luźnych kawałków i zwrotek. "To żadna płyta. To zbiór starszych, zapomnianych, weekendowych wyczynów." - napisał raper z Kozienic. Mamy też krótkie video ze studia, z prac nad właściwym projektem.

Tagi:
dodano: 2013-06-03 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 61)

Hip Hop Kemp jest swoistą mekką polskiego rapu a występ tam - jednym z większych wyróżnień jakie mogą spotkać rodzimych MC. Tak więc fakt, że w tym roku do festiwalowego lineupu dołączają nasze Młode Wilki to coś, o czym delikatnie mówiąc, startując z pierwszą edycją nawet byśmy nie pomyśleli. Do tego udział w tym, którzy z uczestników obu edycji akcji zagrają w Hradec będziecie mieli również Wy! Ruszamy ze specjalną sondą, w której możecie wskazać kto spośród 25 Młodych Wilków powinien wystąpić na scenie czeskiego festiwalu.

dodano: 2013-02-23 14:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

W minioną niedzielę ukazał się pierwszy solowy teledysk z płyty Popkiller Młode Wilki 2012, nakręcony do numeru "Nic Już Nie Mów" Szuwara na bicie The Pretendentz. Pierwszego dnia zyskał 20 tysięcy odsłon a po niespełna tygodniu zbliża się do 50 tysięcy (sumując kanału) - co jak na fakt, że to również pierwsze solowe video w dorobku rapera z Kozienic jest całkiem niezłym wynikiem.

Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest pakiet płyt Popkiller Młode Wilki 2012 i Szuwar "Obojętnie". Co trzeba zrobić?

video
dodano: 2013-02-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 6)

Szuwar - Nic Już Nie Mów (Popkiller Młode Wilki 2012)

Dlaczego: Zgodnie z zapowiedzią czas na pierwsze solowe video z płyty Popkiller Młode Wilki 2012. Na pierwszy ogień rzuciliśmy klimatyczny i refleksyjny numer Szuwara, idealnie pasujący do chłodniejszej, zimowej aury. Klip stworzony we współpracy z Diamante Wear to zarazem pierwszy solowy teledysk w dorobku podziemnego asa z Kozienic. Miłego oglądania. Przypominamy, że zarówno płytę Młodych Wilków, jak limitowaną reedycję "Obojętnie" Szuwara możecie jeszcze kupować w naszym sklepie a kilka sztuk wrzuciliśmy także na allegro.

video
dodano: 2012-12-30 23:11 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Tytuz Miejski Sport Mixtape cz. 2 feat. Szuwar, Kotzi - 'Piśmienni'

Dlaczego: KęKę, Szuwar, Miodu (Jamal), Bonus Rpk, Zdr - to tylko niektórzy goście na nadchodzącym 7 stycznia mixtape'ie "Miejski Sport" wyprodukowanym przez Tytuza i oscratchowanym przez DJ-a Mono. Album będzie można zamówić m.in. tutaj, poniżej znajdziecie tracklistę a powyżej - najnowszy teledysk do klimatycznego numeru z udziałem Szuwara i Kotziego.

Tagi:
dodano: 2012-11-28 19:15 przez: High Time Label (komentarze: 8)

Szuwar - W obieg

"Emigrant z Kozienic", tegoroczny Młody Wilk - Szuwar, "w obieg" puszcza nowy numer. Nie jest to singiel, tylko luźny numer a właściwa płyta ma się pojawić w 2013 roku nakładem trójmiejskiej wytwórni High Time Label. Stay tuned! Reedycja ostatniego albumu Szu, "Obojętnie", dostępna jest w naszym sklepie.

Tagi:
dodano: 2012-11-21 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Przed Wami przedostatnia porcja liner notesów, więc już jutro poznacie pełen kształt tracklisty... Dziś Jopel i Szuwar, a najnowsze info odnośnie weekendowej imprezy głosi, że w piątek na scenie zobaczycie również Dejana.

video
dodano: 2012-10-28 16:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 95)

Popkiller Młode Wilki 2012 - Prosto Z Frontu (prod. O.S.T.R.)

Dlaczego: Ubiegłoroczna pierwsza edycja Młodych Wilków wielokrotnie przerosła nasze oczekiwania i postawiła nam poprzeczkę naprawdę wysoko, a za cel obraliśmy to, by nie iść po najmniejszej linii oporu, ale postarać się jeszcze przebić inaugurację. Zajęło nam to sporo czasu, ale w końcu możecie sprawdzić pierwszy efekt. Skład wydaje się jeszcze bardziej przekrojowy, mieszcząc osoby z roczników od '83 (KęKę) do '98 (DJ Flip) i prezentując całą gamę kolorów i różnorodności obecnej na polskiej scenie. Od klasycznych, surowych brzmień po abstrakcje i szalone eksperymenty. Jak natomiast wypada kolaż i zderzenie tak różnych osobowości - których w tym roku jest 16 a nie 12? Przekonajcie się sami oglądając teledysk do numeru "Prosto Z Frontu", wyprodukowanego przez O.S.T.R.'a i zarejestrowanego w czołowym polskim studiu Otrabarwa pod okiem DJ-a Deszczu Strugi. Za video odpowiadamy my jako Popkiller Videos.

Zarazem parę informacji - zapowiadany komentarz do selekcji pojawi się zaraz po weekendzie, a niedługo po nim nasze redakcyjne komentarze do wszystkich utworów zawartych na płycie Popkiller Młode Wilki 2012 (preorder wciąż trwa tutaj). Niebawem również komplet informacji o Wielkiej Imprezie Promocyjnej, która odbędzie się 23 i 24 listopada w Warszawie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-10-16 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Szuwar to jeden z tych Młodych Wilków 2012, których przyjęliście najcieplej. Przypominamy, że wciąż trwa preorder kolekcjonersko limitowanej reedycji "Obojętnie" a teraz mamy dla Was świeżutki spontan od reprezentanta Kozienic. Posłuchajcie, dlaczego Szu "nie boi się strachu".

Tagi:
dodano: 2012-10-12 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 39)

Szuwar ('85) - MC z Kozienic, który nawija, jakby każdy z jego wersów został napisany własny krwią. Jest to największy atut naszego 27-letniego Wilka, który w polskim podziemiu zaznaczał swoją obecność wielokrotnie, jednocześnie nigdy nie robiąc tego tak mocno jak wskazywałaby na to skala talentu. 6 lat temu dało się o nim słyszeć, kiedy wraz z Rybsonem rzucili materiał jako Energia Membran, a mój pierwszy kontakt z charakterystycznym Szu miał miejsce przy premierze czerpiącego z jamajskich brzmień projektu Bajman Sound w dwa lata później.

Strony