Ajron

Ajron

dodano: 2020-06-22 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Chyba można już oficjalnie stwierdzić, że akcja Hot16Challenge2 na polskim gruncie wygasła - choć toczy się ciekawie za naszą granicą, gdzie w Czechach czy na Słowacji spotkała się z entuzjastycznym odzewem. Jednak od ostatnich wartych uwagi zwrotek z polskiej sceny upłynęło już trochę czasu - postanowiliśmy więc zebrać ostatnie z nich, te które ukazały się od czasu ostatniego publikowanego raportu w końcówce maja.

Szczególnie, że nie było ich wiele - ale fani klasyki polskiego rapu mogą mieć dzięki nim trochę radochy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2020-01-06 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Polski rap przyniósł nam szereg albumów, które przez swój emocjonalny bagaż i bezkompromisowe przerzucenie osobistych przejść na tracki trafiły do kanonu i mimo upływu lat robią niesłabnące wrażenie - należy do nich z pewnością też "W pogoni za lepszej jakości życiem", jeden z najmocniejszych debiutów w historii rodzimego hip-hopu.

recenzja
dodano: 2015-01-11 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Kiedy patrzy się na klasyczne polskie albumy z początku ubiegłej dekady to część wyraźnie nadgryzł ząb czasu, część natomiast wciąż brzmi świeżo i nadal stanowi pewien punkt odniesienia dla nowych produkcji, a słucha się ich tak samo dobrze jak w momencie premiery.

Do tej drugiej grupy zalicza się z pewnością świetnie wyprodukowany, ostry, bezkompromisowy i ekshibicjonistyczny materiał warszawskiego duetu Małolat/Ajron, który z okazji 10 rocznicy premiery trafił właśnie do reedycji nakładem Prosto Label. Dla wielu jest pozycją kultową i inspiracją, ale mam wrażenie, że równie wielu o nim zapomniało lub nie wystarczająco docenia. I bardzo niedobrze...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-12-17 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

12 stycznia na półki sklepowe trafi reedycja kultowego albumu Małolat & Ajron – „W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem”. Płyta zostanie ponownie wydana w digipacku, tak jak jej pierwsza wersja z 2005 roku. To już 10 lat od oficjalnej premiery!

Tagi:
wydarzenie
kategorie: Hip-Hop/Rap, Imprezy
dodano: 2012-12-23 23:24 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Po wcześniejszych sukcesach imprez Raperzy Grają Piosenki w ramach wyjątkowych okoliczności, bo Najdłuższego Sylwestra Świata, Flirtini przygotowało dla Was kolejną "osiedlową akcję" i specjalną edycję cyklu. Tym razem za gramofonami staną producenci:

Ajron
"Kawalki w moim secie będą przekrojem wszystkiego co mi towarzyszyło odkąd w moim walkmenie znalazły sie pierwsze kasety rapowe, poprzez ścieżki, na które sie natknąłem samplując winyle, aż po kawałki odkopane na youtubie, do zobaczenia."

dodano: 2012-02-20 19:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 19)


Małolat/Ajron - Rap Z Boiska (2004/2012)

Dlaczego: "W Pogoni Za Lepszej Jakości Życiem" to po dziś dzień jedna z najlepszych polskich płyt z ulicznego nurtu. Po ośmiu latach Małolat odkopał niepublikowany do tej pory klip do "Rapu Z Boiska" i wrzucił go do Sieci. Jest klimat.