Trials X

Trials X

dodano: 2024-06-08 18:00 przez: Miłosz Kiełb (komentarze: 0)

Debiutancka płyta Trials X po blisko 30 latach w końcu doczeka się swojego winylowego wydania.

dodano: 2020-06-22 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Chyba można już oficjalnie stwierdzić, że akcja Hot16Challenge2 na polskim gruncie wygasła - choć toczy się ciekawie za naszą granicą, gdzie w Czechach czy na Słowacji spotkała się z entuzjastycznym odzewem. Jednak od ostatnich wartych uwagi zwrotek z polskiej sceny upłynęło już trochę czasu - postanowiliśmy więc zebrać ostatnie z nich, te które ukazały się od czasu ostatniego publikowanego raportu w końcówce maja.

Szczególnie, że nie było ich wiele - ale fani klasyki polskiego rapu mogą mieć dzięki nim trochę radochy.

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2019-08-02 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)

Powiedzieć, że w 1991 roku polski hip-hop raczkował... to nic nie powiedzieć. Było jeszcze przed pierwszymi głośnymi nagraniami a wśród podziemnej surowej zajawki zaczynał też działać skład Trials X, przecierający szlaki na warszawskiej scenie. Ich album "Prawda, Cel, Przesłanie" narobił w 1995 sporo zamieszania, potem nie otrzymaliśmy jednak kolejnego materiału - aż do teraz!

Tagi:
dodano: 2014-06-03 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

TRIALS X, czyli Marcin „J. Tiger” Chmarzyński i Piotr “Platoon” Boruc to skład uważany za jednego z prekursorów rapu w Polsce. Zadebiutował w 1991 roku na antenie ówczesnego radia “S”, prezentując swój pierwszy nielegal pt. “Fekalia”. Duet często gościł na antenie radia Kolor, gdzie puszczał w eter swoje nagrania w kultowej audycji Kolorszok, której autorką była Bogna Świątkowska. 12 kwietnia br., nakładem wydawnictwa Fonografika ukazała się w reedycji ich płyta "Prawda-Cel-Przesłanie". Jest to materiał z 1994 roku, który po raz pierwszy został wydany na CD. Masteringiem całego albumu zajął się dobrze znany Dj Eprom!

Utwory znajdujące się na płycie „Prawda-Cel-Przesłanie” powstały w światowej klasy studiu S4, mieszczącym się w budynku TVP. Dziś nagrania TRIALS X uważane są za klasykę gatunku. Na płycie usłyszycie m.in. głos Bogny Świątkowskiej, debiutującego Numera Raz aka MC Bob oraz pierwszy żeński głos w polskim rapie MC Oliwkę. Znajdziecie nieśmiertelny “Czujee sie lepiey”, a także bonus, tj. dwa tracki z 1993 roku, które nigdy wcześniej nie były oficjalnie publikowane: “Laski” nawiązujący do wydarzeń społecznych i “Robię co chcę” utwór mocno inspirowany twórczością Ice T.

Jak wejść w posiadanie jednej sztuki tego kolekcjonerskiego rarytasu?

dodano: 2014-03-31 13:00 przez: Maciej Sulima (komentarze: 3)

12 kwietnia br., nakładem wydawnictwa Fonografika ukaże się płyta "Prawda - Cel - Presłanie", legendarnego rapowego duetu TRIALS X. Jest to materiał z 1994 roku, który po raz pierwszy zostanie wydany na CD. Masteringiem całego albumu zajął się dobrze znany Dj Eprom! Płytę można już zamawiać w przedsprzedaży tutaj.

Tagi: