Trials X "Prawda-Cel-Przesłanie" - konkurs

dodano: 2014-06-03 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

TRIALS X, czyli Marcin „J. Tiger” Chmarzyński i Piotr “Platoon” Boruc to skład uważany za jednego z prekursorów rapu w Polsce. Zadebiutował w 1991 roku na antenie ówczesnego radia “S”, prezentując swój pierwszy nielegal pt. “Fekalia”. Duet często gościł na antenie radia Kolor, gdzie puszczał w eter swoje nagrania w kultowej audycji Kolorszok, której autorką była Bogna Świątkowska. 12 kwietnia br., nakładem wydawnictwa Fonografika ukazała się w reedycji ich płyta "Prawda-Cel-Przesłanie". Jest to materiał z 1994 roku, który po raz pierwszy został wydany na CD. Masteringiem całego albumu zajął się dobrze znany Dj Eprom!

Utwory znajdujące się na płycie „Prawda-Cel-Przesłanie” powstały w światowej klasy studiu S4, mieszczącym się w budynku TVP. Dziś nagrania TRIALS X uważane są za klasykę gatunku. Na płycie usłyszycie m.in. głos Bogny Świątkowskiej, debiutującego Numera Raz aka MC Bob oraz pierwszy żeński głos w polskim rapie MC Oliwkę. Znajdziecie nieśmiertelny “Czujee sie lepiey”, a także bonus, tj. dwa tracki z 1993 roku, które nigdy wcześniej nie były oficjalnie publikowane: “Laski” nawiązujący do wydarzeń społecznych i “Robię co chcę” utwór mocno inspirowany twórczością Ice T.

Jak wejść w posiadanie jednej sztuki tego kolekcjonerskiego rarytasu?

Wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "W jakim głośnym numerze w ostatnich latach usłyszeć można było Platoona?" i wysłać maila na konkurs@popkiller.pl, w temacie wpisując po prostu "Trials X". Macie na to czas do niedzieli do godziny 20:00, zwycięzcę podamy już za tydzień w poście z kolejnym popkillerowym konkursem.

Ostatni konkurs z płytą Prosto Label wygrał natomiast Łukasz Kręcichwost, gratulujemy! Odpowiedzią był oczywiście "Świeży Materiał" Waco.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>