Trials X - debiut warszawskich pionierów po 30 latach na winylu!

Debiutancka płyta Trials X po blisko 30 latach w końcu doczeka się swojego winylowego wydania.

Kolekcja kamieni milowych polskiego hip-hopu na winylu powiększa się o klasyka, który na to wydanie czekał blisko 30 lat. "Prawda, cel, przesłanie" duetu Trials X z hitem "Czujee się lepiey" to pozycja obowiązkowa nie tylko dla każdego, kto słuchał "Kolorszoku" Bogny Świątkowskiej, kto najwięcej polskiego rapu poznał na kaseciakach, ale też dla każdego, kto chce bliżej poznać korzenie najważniejszego muzycznego nurtu XXI w. w Polsce. Tymi wersami, bitami i samplami pisała się historia. Winyl możecie zamówić na stronie Side One.

[Ciąg dalszy artykułu poniżej]

Dla naszych młodszych czytelników, kilka zdań o tym, czym i kim w ogóle jest wspomniany skład. Trials X, czyli Marcin "J. Tiger"Chmarzyński i Piotr "Platoon" Boruc to skład uważany za jednego z prekursorów rapu w Polsce. Zadebiutował w 1991 roku na antenie ówczesnego radia "S", prezentując swój pierwszy nielegal pt. "Fekalia". Duet często gościł na antenie radia Kolor, gdzie puszczał w eter swoje nagrania w kultowej audycji "Kolorszok", której autorką była wcześniej wspomniana Bogna Świątkowska. Na płycie "Prawda, cel, przesłanie" możemy usłyszeć m.in. głos Bogny, debiutującego Numera Raz aka MC Bob oraz pierwszy żeński głos w polskim rapie MC Oliwkę.

Podczas Popkillerów 2022, czyli 30 lat od pierwszej płyty Trials-X, panowie wręczyli Sokołowi statuetkę w kategorii "Warszawski Raper 30-lecia" - te 3 dekady liczyliśmy właśnie od ich pierwszego wydawnictwa.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>