Rafi to pionier leniwej nawijki na polskiej scenie - jego wychillowane flow wyróżniało się na początku dekad, gdy dominowała energia i moc. Poznański weteran wciąż jednak działa i leci po swojemu - dopiero co ukazał się jego nowy album nagrany z Cehą z duetu CoCieTrapy, a w opublikowanym dziś numerze Rafi podejmuje temat życiowych zmian wraz z reprezentantem nowego pokolenia, również doskonale znanym ze spokojnego klimatycznego flow.
Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop
"Pierwszy utwór z albumu "Spis Dzieł Sycylijskich" jest dedykowany Mamie" - czytamy w krótkim opisie emocjonalnego singla.
30 listopada ukaże się nowa płyta B.R.O „Karmel”. Teraz poznaliśmy kolejny singiel z tego albumu – „Powerbank”. Gościnnie pojawia się w nim KaeN.
W ostatnich dyskusjach z fanami Bonus RPK poruszył sporo ciekawych tematów. Wypowiedział się na temat beefu Dixon37 vs SB Maffija, nagrywek Peji z nową szkołą - odpowiedział również na lawinę pytań odnośnie swoich przyszłych kooperacji. Po zaskakującej i kontrastowej liście gości na płycie "Technik Pasjonat" słuchacze zasypali wręcz rapera pytaniami o to 'czy nagrałby z raperem x' a Bonus krótko, ale konkretnie odpowiedział na każde z nich...
Sporo dyskusji wokół beefu Dixon37-SB Maffija. Swoją opinią podzielił się też Wujek Samo Zło znający dobrze obie strony - wyrosły ze środowiska freestyle'owego a w ostatnich latach trzymający baczne oko na scenę ulicznego rapu.
W ostatnich dniach Young Multi odbył mały press-tour w związku z premierą płyty. Nasz wywiad pojawi się w piątek, w minioną sobotę otrzymaliście wypowiedź odnośnie kulisów wspólnego numeru z Peją, natomiast wczoraj swoją zapowiedź opublikował CGM - był nią apel Multiego do starej szkoły.
"Czerwony Dywan" Palucha ma jeszcze kilka tygodni do premiery, ale już wywołał ożywienie wśród resellerów. Kosztujący 60 zł limitowany nakład preorderowy rozszedł się w zaledwie 16 godzin w pełnym nakładzie 10 000 sztuk - równie błyskawicznie pojawił się też na aukcjach z odpowiednią przebitką...
Środowy klip Bedoesa i Kubiego Producenta z udziałem Golec uOrkiestry narobił spodziewanego szumu i potrzebował 4 dni, by przekroczyć 2 000 000 wyświetleń na YT. W pieczołowicie dopracowanym obrazku bracia Golec przewijają się jedynie przez moment, ale jeszcze krócej na ekranie zaobserwować możemy innych braci...
"Blue skies, sunshine, what a day to take a walk in the..." - w trakcie nowojorskiej wizyty udało nam się złapać z Masta Ace'em i Marco Polo, o czym już wiecie. Jednak poza wywiadem duet zabrał nas też na wyjątkowy spacer po Brooklynie, pokazując inną stronę legendarnej dzielnicy i prowadząc w miejsce gdzie 12 lat temu kręcili klip do "Nostalgii". Przechadzka obfitowała zresztą w sporo ciekawych dyskusji, zarówno na tematy luźniejsze jak poważniejsze. Jeśli widzieliście pierwszy klip promujący "A Breukelen Story" to wiecie jak esencjonalnie brooklyński jest to duet. Zapraszamy na osiedlowy spacer, na którym w rolę przewodników wcielili się Masta Ace i Marco Polo!
Bosski prezentuje kolejny teledysk do płyty „Duchowy Gangster”, tym razem do utworu „Nikomu Z Niczego”, który został nagrany podczas koncertu premierowego w krakowskim klubie Carpe Diem 2. Autorem bitu jest IVE, teledysk nakręciła ekipa Gwaranto Studio. Utwór traktuje i niezależności i swobodzie życiowej w realizowaniu pasji i twórczości. Przypominamy też obszerny i bardzo ciekawy wywiad z Bosskim (cz.1, cz.2), który przeprowadziliśmy po premierze albumu.
W ramach ubiegłotygodniowych celebracji 100-lecia niepodległości nie brakowało hip-hopu. Prezentowaliśmy Wam już video z występu O.S.T.R.'a, który wykonał z tej wyjątkowej okazji "Kochana Polsko" oraz podzielił się z zebranymi emocjonalnym przemówieniem - video to pochodziło z koncertu Druga Strona Ulicy w trakcie Festiwalu Niepodległa na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Festiwalu, który wg informacji Polskiego Radia odwiedziło w ciągu dnia aż 300 000 osób!
Sprawdźcie obszerną fotorelację z godzinnego show, w trakcie którego wystąpili O.S.T.R. oraz Eldo, który wykonał także z Toczkiem, Tadzikiem i Lavilem wspólny utwór "Pokolenia", nagrany przy okazji ubiegłorocznych warsztatów Druga Strona Ulicy: Sztuka Niepodległa.
10 000 sztuk w 16 godzin - tyle czasu potrzebował Paluch, by wyprzedać cały nakład limitowanego preorderu "Czerwonego Dywanu"!
To jedna z najbardziej niespodziewanych kooperacji tego roku - na nowym albumie Young Multiego pojawi się Peja. Dopytaliśmy autora "Trapstar" o kulisy i genezę tej współpracy - sprawdźcie jak doszło do nagrania tego niecodziennego duetu!
Esencja Queensbridge. Big Twins i gościnna zwrotka Ś.P. Prodigy'ego. Numer promuje nowy album członka Infamous Mobb, o którym przeczytacie tutaj.
Teledysk „Kartel” promuje czwarty sezon „Narcos: Meksyk”. Serial opowiada historię bezwzględnych bossów narkotykowych. Jego czwarta odsłona to nowi bohaterowie, czas i miejsce akcji.






































