Prodigy

Prodigy

dodano: 2022-10-01 15:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 3)

Ten weekend zaowocował niespotykaną ostatnio ilością mocnych premier. Zebraliśmy dla was wszystkie najważniejsze płyty, które pojawiły się 30 września zarówno w Stanach, jak i w Polsce.

kategorie:
dodano: 2022-09-30 00:37 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Pośmiertny album Prodigy'ego z Mobb Deep.

Tracklista:

01. You Will See feat. Berto Rich
02. Walk Out feat. DJ Premier
03. Opium Poppy
04. Angel feat. Faith Evans
05. We Shine feat. Berto Rich
06. Dope
07. You Don't Want It feat. Big Daddy Kane & DJ Scratch
08. I Heart You
09. Overdose feat. Remy Ma
10. Escapism
11. Flirting with Death feat. Chinky & Big Noyd
12. The Other Side

Tagi:
video
dodano: 2022-01-24 15:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 5)

„Młody Prodigy” to luźny singiel Śliwy zainspirowany twórczością Ś.P. Alberta „Prodigy’ego” Johnsona członka kultowego Mobb Deep.

video
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, Video
dodano: 2020-04-25 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 4)

Równo 25 lat temu światło dzienne ujrzał niepodważalny klasyk i jeden z najważniejszych, najbardziej wpływowych albumów hip-hopowych, jakie zrodziło Wschodnie Wybrzeże USA. "The Infamous" Mobb Deep stworzyło nowe brzmienie - brudne, zakurzone, autentyczne, utrzymane w mrocznym klimacie mrożących krew w żyłach opowieści z Queensbridge...

Na wydanym 25 kwietnia 1995 roku przez Loud Records krążku nie zabrakło pamiętnych produkcji, ale niewątpliwie najbardziej kultową jest singlowe "Shook Ones, Pt. II", które do dziś robi ogromne wrażenie. Z okazji okrągłych 25. urodzin opus magnum Havoca i Prodigy'ego (R.I.P.) warto posłuchać, jak tworzenie samego bitu do "Shook Ones, Pt. II" wspominał przed naszą kamerą Havoc.

video
dodano: 2020-04-19 18:15 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

"Mobb Deep Forever" - to wyrażenie przewija się co chwilę, gdy rozmawiasz z Havoc'iem, L.E.S.'em i Big Noydem. W zeszłym roku mieliśmy okazję usiąść na spokojnie z całą trójką przed ich koncertem w Warszawie, czego rezultatem jest dogłębna, ponad 20-minutowa konwersacja m.in. o dziedzictwie Mobb Deep, wspomnieniach Prodigy'ego (R.I.P.), klasycznym teledysku do "It's Mine" z Nasem, 20. rocznicy albumu "Murda Muzik", jak i dorastaniu ze sobą w Queensbridge.

Havoc wspomniał również tworzenie kultowego bitu do "Shook Ones Part II", podzielił się zabawną historią współpracy z Shaquille'em O'Nealem i wizyty w jego domu w 1996 roku; L.E.S. wspomniał producenckie początki z Havociem, produkowanie hitów dla Willa Smitha na "Big Willie Style"; a Big Noyd opowiedział o swojej karierze solowej i wadze bycia w zgodzie z samym sobą... I to wciąż nie wszystko! 

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2018-11-16 23:06 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Big Twins (feat. Prodigy) - Loyalty Over Love (Official Video)

Esencja Queensbridge. Big Twins i gościnna zwrotka Ś.P. Prodigy'ego. Numer promuje nowy album członka Infamous Mobb, o którym przeczytacie tutaj.

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-11-10 19:34 przez: Patryk Lisowski (komentarze: 3)

Dzisiaj trafiła do nas prawdziwa amerykańska bomba! Na szczęście tylko, a może aż muzyczna. Chłopaki z ZdR nagrali wspólny kawałek z Ś.P. Prodigym oraz Big Twinsem. Dodatkowo mużykę do "Świat jest mój" wyprodukował MilionBeats, który zajął się mixem i aranżem.

wydarzenie
dodano: 2017-10-01 20:14 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

W minione wakacje hip-hop poniósł wielką stratę - odszedł od nas legendarny Prodigy, połówka duetu Mobb Deep, jeden z najważniejszych raperów w historii nowojorskiej sceny. Publikowaliśmy Wam już wiele wypowiedzi i reminiscencji dotyczących Prodigy'ego, jednak przy okazji Spot-Talku z Włodim postanowiliśmy poprosić go o specjalne wspomnienie przed kamerą. Dlaczego? Członek Molesty niejednokrotnie zaznaczał jak wielki wpływ miały na niego nagrania P, podkreślał także, że reprezentant QueensBridge był jego największą raperską inspiracją...

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-07-28 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Niedawna śmierć Prodigy'ego wstrząsnęła całym środowiskiem hip-hopowym, a oczy i uszy słuchaczy skupiły się nie tylko na nierdzewnych klasykach ale i na ostatnich utworach, które zdążył nagrać P. W tym miesiącu do Sieci trafiło m.in. ukończone tuż przed śmiercią członka Mobb Deep collabo z jednym z najlepszych nowojorskich MC młodego pokolenia, $ha Hefem. Okładkę do tego singla przygotował nasz rodak i zdołał jeszcze w czerwcu uzyskać akcept od autora "H.N.I.C.". Sprawdźcie "Made Me Do" a także specjalny komentarz, który przygotował właśnie autor grafiki, znany Wam już z naszych łamów Szejku.

dodano: 2017-07-02 17:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w przypadku zmarłego w zeszłym roku Phife Dawga z A Tribe Called Quest, który od wielu lat zmagał się z cukrzycą i wielokrotnie o tym wspominał w swojej twórczości, choroba nie była sekretem także u Prodigy'ego. Powszechnie znany był bowiem fakt, że Albert Johnson od dziecka chorował na anemię sierpowatą - co wspomniał zresztą nawet 2Pac dissując Mobb Deep w 1996 roku w "Hit 'Em Up".

Odmiennie od Phife'a, który niejednokrotnie w luźnym tonie nawiązywał do swojej przypadłości, nazywając się nawet "funkującym cukrzykiem" (When's the last time you heard a funky diabetic?), sam P nieczęsto poświęcał jej miejsce w kawałkach. Na wydanym we wrześniu 2000 roku pierwszym solowym krążku artysty "H.N.I.C." znalazł się jednak niezwykle poruszjący utwór, bezpośrednio traktujący o odziedziczonej przez rapera chorobie i jej wpływie na jego codzienne życie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-30 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Wtorkowa audycja Petera Rosenberga w nowojorskiej rozgłośni Hot 97 przejdzie z pewnością do historii. Słynny dziennikarz rozpoczął bowiem swoje show, poświęcone pamięci zmarłego w zeszłym tygodniu członka Mobb Deep, w nietypowy sposób - od specjalnie nagranych przez Eminema i Kendricka Lamara zwrotek Prodigy'ego w wersji acapella. Eminem odtworzył słynną zwrotkę P z "Survival of the Fittest", natomiast Kendrick zarapował zwrotkę z "Genesis" z solowego debiutu pochodzącego z Queensbridge rapera "H.N.I.C.".

video
dodano: 2017-06-29 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Na długo zanim Prodigy i Havoc wzięli szturmem nowojorską scenę i ulicę, atakując nieśmiertelnymi singlami "Shook Ones Pt. II" i "Surival of the Fittest" oraz drugim albumem w swoim dorobku "The Infamous", Hav i P zdążyli już zaliczyć skromny debiut, kiepską sprzedaż "Juvenile Hell" i będące jej skutkiem rozstanie z wytwórnią 4th & Broadway. Jak opowiadali zresztą w naszym pierwszym wywiadzie, album ten był dla nich swoistą bazą treningową, pierwszym poważnym testem i okazją do sprawdzenia się oraz szlifowania swoich - już wtedy niemałych jednak - umiejętności.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2017-06-28 15:00 przez: Łukasz Własiukiewicz (komentarze: 5)

Śmierć Prodigy'ego zaskoczyła wszystkich. Pierwszy raz w moim życiu, odszedł raper, który od wielu lat był jednym z moich idoli i którego życie i twórczość śledziłem na bieżąco wyczekując zawsze nowych numerów. Myslę, iż śmiało mogę stwierdzić, że ja i moi rówieśnicy przeżylismy to, co pokolenie przed nami 21 lat temu gdy odszedł 2pac. 

W naszym kraju reakcje na śmierć Prodigy'ego można było zaobserwować raczej tylko wśród artystów i słuchaczy związanych z hip-hopem. Za oceanem jednak odejście rapera dotknęło znacznie większe grono osób - od raperów i producentów po gwiazdy muzyki pop, celebrytów i sportowców. Drużyna baseballowa New York Yankees postanowiła uczcić pamięć reprezentanta swoje miasta i tuż przed meczem z Los Angeles Angels na stadionie rozbrzmiał instrumental „Shook Ones Pt. II”, a zgromadzeni fani oddali hołd zmarłemu raperowi. 

video
dodano: 2017-06-27 11:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Równe dwa tygodnie temu, 12 czerwca, do Sieci trafił klip do wspólnego numeru AZ, Raekwona i Prodigy'ego "Save Them". Zaangażowany społecznie, niesiony brudnym, boom-bapowym podkładem autorstwa Buckwilda numer to esencja dobrej, starej nowojorskiej szkoły rapu i kolejny smakowity kąsek, który zaostrza nasze apetyty na wyczekiwane i zapowiadane od dawien dawna "Doe Or Die 2". To także prawdopodobnie ostatni teledysk, w którym zdążył wystapić reprezentant Mobb Deep przed śmiercią...

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2017-06-26 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Podobnie jak w przypadku takich artystów jak Nas, Jay-Z czy The Notorious B.I.G., jednym z pierwszych uznanych producentów, którzy współpracowali z Mobb Deep był stale trzymający rękę na pulsie nowojorskiej ulicy DJ Premier.

Już na debiutanckim albumie duetu "Juvenile Hell" z 1993 r. znalazł się numer "Peer Pressure", ale nie jest to jedyny utwór, wyprodukowany przez Preemo dla Prodigy'ego i Havoca w tym okresie...

Strony