Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop

dodano: 2022-04-08 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)

"Lustro" to kolejny singiel, promujący ostatni solowy album artysty - "82", który doczekał się teledysku. Klip do tego spokojnego, refleksyjnego numeru na autorskiej produkcji rapera ma dzisiaj swoją premierę. Jak wypadł najnowszy obrazek jednego z protoplastów trójmiejskiej sceny rap? Sprawdźcie co nowego przygotował Brahu w rozwinięciu newsa.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-07 22:00 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Dokładnie 25 lat temu, 7 kwietnia 1997 roku, w warszawskim, nieistniejącym już Colosseum, odbyła się impreza Rap Day, na której przed Run-D.M.C. wystąpiła ówczesna czołówka polskiej sceny hip-hopowej - m.in. Molesta, Trzyha, Kaliber 44 czy Wzgórze Ya-Pa 3. Los chciał, że był to również pierwszy w życiu koncert, jaki wspólnie zagrali Sokół i Pono. Współtworzący już wówczas (o czym wielu pewnie nie wie) duet TPWC raperzy dali wtedy iskrę zapalną dla sformalizowania trzymającej się już jakiś czas razem ekipy ZIP Skład. A potem? Potem to już historia...

Tagi:
dodano: 2022-04-07 21:00 przez: Kontakt (komentarze: 3)

Yacob to pierwszy reprezentant muzyki trap w Asfalt Records! Młody, 19-letni freestyle'owiec jest jedenastym uczestnikiem akcji Coca Cola Zero Cukru Asfalt NEXT. Yacob nie jest postacią anonimową w hip-hopowym podziemiu. Prowadząc swój kanał na YouTube dał się poznać jako bardzo płodny artysta, nagrywający dużo i często. Yacob podczas nagrań posługuje się freestylem. Jego swobodny i wyluzowany styl przypomina rap z początków istnienia kultury hip-hop w Polsce, co w połączeniu z solidnym trapowym bitem i wpadającymi w ucho refrenami tworzy naprawdę wybuchową mieszankę.

dodano: 2022-04-07 19:41 przez: Redakcja (komentarze: 4)

Możemy napisać tylko "wow". Pobiliście absolutny rekord głosów w Popkillerach... jest już ponad 500 000, a został jeszcze tydzień na głosowanie. Dziękujemy za tak ogromne zainteresowanie, nie ma lepszego dowodu na to, że cała inicjatywa ma dla Was znaczenie. W ramach podziękowań mamy specjalny konkurs!

video
dodano: 2022-04-07 19:40 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

Ghetto Cognac to cykl, który gości różnych artystów z całego świata. Każdy z nich prezentuje swoje okolice, miejsce z którym się utożsamia. Całość ograna jest w stylistyce ulicznej z najwyższej jakości muzyką. Ghetto w nazwie reprezentuje prostolinijność i nieskomplikowaność opakowania (klipu), natomiast Cognac stoi za ekskluzywnością i wysokim poziomem esencji projektu - muzyki. - tak zapowiadają projekt jego autorzy, a dziś został opublikowany już szósty numer z tego cyklu.

Po m.in. Bonsonie czy Kabe, tym razem wjeżdża Floral Bugs, który jest przecież w trakcie promowania nadchodzącego wspólnego albumu z Opałem. Tym samym raper udowadnia, że ewidentnie nie jest z tych, co każą fanom długo czekać na nowe rzeczy. Na bicie oczywiście 4Money.

video
dodano: 2022-04-07 19:26 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 1)

Połączenie tych dwóch raperów ewidentnie jest gwarancją sukcesu... Po ledwie trzech godzinach od publikacji licznik wyświetleń pod "Lotem", czyli najnowszym singlem Kizo z gościnnym udziałem Waca, przebił na spokojnie liczbę 100.000. I choć mamy dopiero kwiecień, to Kizownik, jak rapuje w numerze, najwyraźniej już zaczyna swoje wakacje. I słusznie, bo batony Kizzers goszczą na dobre na półkach sklepowych, preorder albumu odpalony, zaś trasa koncertowa "Ostatni Taniec Tour" startuje od 2 czerwca.

Tagi:
video
dodano: 2022-04-07 19:04 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 3)

Kolejne drillowe uderzenie od Alberto - reprezentant GM2L właśnie opublikował swój nowy singiel, jednocześnie od razu tłumacząc jego niewątpliwie głośny tytuł. Raperowi, jak sam pisze, "nie chodzi o skill", a mówiąc o sobie "Czarny Eminem" bardziej nawiązuje do przebytej przez siebie drogi, jednocześnie budując zgrabną analogię "czarny raper w Polsce/biały raper w Ameryce". Za bit odpowiadają Szamz, Franklin i Bruno, a klip wyprodukowało Mzq_media.

Tagi:
dodano: 2022-04-07 12:00 przez: Kontakt (komentarze: 0)

Maro - polski producent, znany m.in. ze współpracy z czołówką świata muzycznego i zagranicznymi muzykami - zapowiedział za pośrednictwem social mediów autorski projekt pt. “Rejects”. Udzielili się na nim artyści z całego świata - wśród nich członkowie legendarnego Wu-Tang Clanu - Ghostface Killah i Raekwon, Deadly Hunta czy jedna z ikon brytyjskiego rapu - P Money. Z trailera albumu wynika, że jego premiera odbędzie się już w czerwcu. Wkrótce możemy spodziewać się pierwszego singla. Projekt można śledzić na dedykowanym mu profilu Instagramowym - @rejects.tech.

kategorie: -
dodano: 2022-04-07 09:00 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Pusha i Jay znowu to zrobili. Sześć lat po ich współpracy w "Drug Dealers Anonymous" dwóch mistrzów rapowego rzemiosła wróciło i nagrało numer zatytułowany "Neck & Wrist" na bicie Pharrella.

dodano: 2022-04-07 07:00 przez: Kontakt (komentarze: 2)

Avi wraca z pierwszym autorskim numerem od czasu sukcesu "Akademii Sztuk Pięknych". W singlu, oddającym naturę nocnego życia Warszawy, połączył siły z Kazem Bałagane na bicie @atutowego.

dodano: 2022-04-07 00:56 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 6)

Po północy pojawił się nowy album Szpaka, a wraz z nim nastrojowy teledysk do bardzo osobistego numeru "Człowiek Motyl". "DDZPPM" jest już na streamingach, a video obejrzycie poniżej.

video
dodano: 2022-04-06 14:00 przez: Kontakt (komentarze: 6)

Mieli nagrać jeden wspólny numer, a wyszła cała płyta.”Kid Yakuza” to wspólny projekt Dj'a BRK i Mioda (lidera kultowego zespołu Jamal). Płyta jest owocem kilkumiesięcznej pracy w "Kurnik Studio" na Śląsku, a album ten to siedemnaście trapowo-dancehallowych petard, odpalonych prosto w twarz całemu establishmentowi. Chłopaki rapują, śpiewają i komentują dzisiejszą rzeczywistość, trochę w swoim specyficznym stylu, pełnym humoru i dystansu do świata. Z drugiej strony pokazują też, że ciągle nieobcy im jest bunt i młodzieńcze wk**wienie.

Tagi:
dodano: 2022-04-06 08:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 7)

W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się przełożona z początku roku, 64. ceremonia rozdania nagród Grammy, a jednym z największych zwycięzców był Jon Batiste, który zgarnął prestiżową nagrodę za Album Roku swoim krążkiem "We Are", pokonując w tej kategorii takich artystów jak Kanye West, Justin Bieber, Doja Cat, H.E.R., Billie Eilish czy Taylor Swift. 

Jakby tego było mało, nominowany w rekordowej w tym roku liczbie 11 kategorii Jon zgarnął jeszcze cztery nagrody - m.in. za Teledysk Roku "Freedom". Kim jest artysta, który w wieku 35 lat niespodziewanie wziął szturmem muzyczny świat i zorganizowaną w Las Vegas ceremonię Grammy?

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2022-04-05 20:19 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Jedna z najważniejszych płyt w dziejach polskiego rapu - połączone siły Płomienia 81 i Grammatika dały album, który zredefiniował spojrzenie wielu osób na to czym jest i czym może być polski hip-hop. Szczery do bólu raport z warszawskich blokowisk podany był w sposób bystry, na wskroś emocjonalny, a zarazem kładący nacisk na technikę, wielokrotne rymy i zgrabne metafory. "Muzyka Klasyczna" ukazała się 20 lat temu!

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2022-04-05 14:47 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

64. ceremonia rozdania nagród Grammy za nami. Statuetkę za Best Rap Album zdobył Tyler, The Creator i jego "CALL ME IF YOU GET LOST". Raper pokonał czterech innych nominowanych.

Strony