Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop

dodano: 2013-05-24 16:42 przez: Mateusz Natali (komentarze: 12)

"Co prawda większość kawałków na płytę powstało w roku 2013, ale długo się przygotowywaliśmy do tej płyty. Bardzo chcieliśmy wyrwać się z klimatu poprzedniego wydawnictwa „Z Ostatniej ławki” i zrobić coś nowego dla nas. Nie udałoby się tego osiągnąć bez ciężkiej pracy nad umiejętnościami. Polem treningowym był mixtape „ToNiePolskeYess”, rundy oraz mnóstwo luźnych zarówno opublikowanych jak i nieopublikowanych kawałków. Eksperymentowaliśmy z efektami, ćwiczyliśmy przyspieszenia, rozwijaliśmy flow, mozolnie zbieraliśmy bity, a najlepsze pomysły przychodzące po drodze zachowywaliśmy na nową płytę. Cały ten bagaż pomysłów i nowych umiejętności wlaliśmy w te wydawnictwo, najlepiej jak byliśmy w stanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalnego efektu." - mówią Solar i Białas. Ich legalny debiut pojawi się 17 czerwca a my znamy już okładkę oraz tracklistę!

dodano: 2013-05-24 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

No to znamy kolejny amerykański strzał na Kempie i jest to artysta, który z całą pewnością do klimatu festiwalowego pasuje idealnie. Jak mówi info prasowe HHK: "Absolutna i niezaprzeczalna legenda światowego hip hopu, człowiek instytucja, rapowy aktywista, aktor, filozof, nauczyciel" - w skrócie KRS-One!

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2013-05-23 23:13 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)

Czyżby szykowała się afera, mająca na grubo zarysować piękną rapową karierę? Trzy miesiące temu pisaliśmy Wam o śmierci legendarnego Tim Doga a świetny okolicznościowy tekst z tej okazji napisał dla nas Rychu Peja, teraz coraz głośniej mówi się o oszustwie. Dog miałby sfałszować informację o swojej śmierci, by uciec od płacenia zaległych pieniędzy ludziom, których oszukał! Wiecie, że stronimy od plotek i wieści niemuzycznych, ale na horyzoncie widnieje jedna z większych i bardziej niechlubnych rapowych afer w historii!

Tagi:
dodano: 2013-05-23 23:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Już jutro do sklepów trafia trzecie solo w dorobku Kajmana, zatytułowane "Prototyp" i promowane świetnymi singlami takimi jak "Moje Pięć Minut" czy "Bad Boy". Reprezentant Kielc narobił apetytu na album, także nam, postanowiliśmy więc przyjrzeć mu się bliżej w nadchodzącym tygodniu. Przypomnimy co nieco z poprzednich projektów, naświetlimy i zrecenzujemy "Prototyp"... Boom, to będzie kajmanowe pięć minut.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2013-05-23 22:05 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Przyznam szczerze, że albumu Birdmana i Rossa wydanego w roku 2013 nie chciałoby mi się nawet ściągać. Jednak tutaj sytuacja jest inna - panowie postanowili opublikować materiał nagrany w roku 2008 i do tej pory schowany w szufladzie. Hola hola - 2008? Czyżby rok-dwa przed pojawieniem się Lugera i ekspansją jego podejścia do trapu? Hell yeah, toż to okres, gdy brzmienie southowego mainstreamu rozkładało na łopatki mocą, przepychem i "grubością". Po paru pierwszych numerach wiem już, że jest tak jak oczekiwałem i że takiego właśnie brzmienia mi w tym głównym nurcie brakowało - check it.

dodano: 2013-05-22 18:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Odcinek piętnasty to jeden z najbardziej oczekiwanych tegorocznych debiutantów, radomski "raper, alkoholik, erudyta", nasz ubiegłoroczny Młody Wilk - KęKę. Co ma do dodania od siebie z trochę Innej Strony?

recenzja
dodano: 2013-05-22 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 11)

"Nie jestem tu za wcześnie jak Spinache, mój czas jest, ej, możesz się spinać błaźnie - Gedziula a.k.a. dopiero teraz się zacznie" - te zawarte w intrze wersy świetnie ilustrują debiutancki album Gedza. Bowiem mimo że ja czekałem na niego już od dawna - a z wytężoną uwagą od czasu pierwszej edycji Młodych Wilków - to po pierwszym wrażeniu można odetchnąć. Gedziula szlifując długo debiut nie zamulił swojej chwili jak Papoose czy Ya Boy. Sytuacja wygląda diametralnie inaczej.

Małolacką przewózkę i bezczelność w amerykańskim stylu przytemperował a uzyskaną w ten sposób energię przekuł w to, że mamy tu już nie potencjał a ukształtowanego rapera z pomysłem na siebie. A może po prostu warto było też poczekać na dorastanie słuchacza? Gdy parę lat temu Gedz śledził najświeższe trendy za oceanem to trafiał do niszy a "standardowy polski słuchacz" hejtował z miejsca bo "komercja, techno, tylko sample" czy "pedalskie flow jak Lil Wayne i inne lamusy co zabijają klasyczny hip-hop". Dziś gdy cała scena zaczyna obracać się ku zaoceanicznym nowościom i stara się wyczuć, o co w nich chodzi i jak je ugryźć, Gedz może patrząc za siebie uśmiechnąć się szeroko niczym Baraka - bo etap ten ma dawno za sobą i teraz serce bije mu w naprawdę świeżym rytmie.

video
dodano: 2013-05-22 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Go Gettas - Cali Nights ft. Clyde Carson (Official Music Video)

Nie wiem jak Wy, ale ja wszystkie westcoastowe numery z "Cali" w tytule sprawdzam w ciemno. I zazwyczaj jest czego posłuchać, podobnie w tym wypadku. Ekipa Go Gettas i znany Wam już z naszych łamów Clyde Carson wysmażyli całkiem przyjemny lajtowy letniaczek.

video dnia
dodano: 2013-05-21 23:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

Dlaczego: Wraz z nadchodzącą reedycją "Muzyki Rozrywkowej" dostajemy klip do remixu jednego z najlepszych numerów na albumie, wytrącającego oręż z ręki wszystkim tym, którzy chcieliby spłycać ten krążek do "gadki o melanżu". Świetny, mocny, gorzki i refleksyjny track i choć remix zabiera mu trochę klimatu to i tak warto go sprawdzić.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-05-21 19:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Wiz i Curren$y ponownie jednoczą siły przy pełnym projekcie i z okazji święta palaczy wypuszczają EP będące swoistą kontynuacją mixtape'u "How Fly", a zapowiadając je dzień wcześniej siedzą na youtube'owym livestreamie i jarają jointy. Czy dziwi czego możemy spodziewać się po zawartym tu materiale?

video
dodano: 2013-05-21 18:17 przez: Mateusz Natali (komentarze: 21)

Daz Dillinger, WC - Late Nite

Info o tej płycie to potężny strzał dla każdego fana kalifornijskich brzmień. Dwie ikony westu, członkowie Westside Connection i Tha Dogg Pound łączą siły, by dać nam album zatytułowany po prostu "West Coast Gangsta Shit". Daz Dillinger i WC! Krążek ukaże się 2 lipca, poniżej znajdziecie okładkę, a powyżej - teledysk promujący. Throw ya dubs up!

Tagi:
video
dodano: 2013-05-21 15:21 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Gedz - Hipnoterapia gość. Gruby Mielzky i Dj Gondek (prod. Henson)

Kolejny klip promujący nadchodzący w tym tygodniu debiut Gedza pt "Serce Bije W Rytm" to zarazem najbardziej staroszkolna odsłona albumu. Numer, który na płycie poza Mielzkym zawiera również zwrotkę Kota Kulera to zadymiony, jazzujący, bassowy klimat lat 90-tych i leniwy, klimatyczny rap. Mi kojarzy się z brzmieniem w stylu A Tribe Called Quest, a Wam? Już jutro nasza recenzja albumu.

video
dodano: 2013-05-21 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

H-Town (PARENTAL ADVISORY)

Brytyjczyk Dizzee Rascal postanowił wyskoczyć w houstońskie klimaty i razem z dwiema legendami tamtejszej sceny nagrać numer "H-Town". Wyszło całkiem nieźle. Przypominamy przy okazji, że już jutro Bun B pojawi się w Warszawie.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-05-21 13:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Konsekwencja, ambicja i wytrwałość uczyniły z Wale'a postać, z którą coraz mocniej trzeba się liczyć. Gdy debiutanckie "Attention Deficit" przeszło bez większego echa wydawało się, że to jeden ze Świeżaków, którzy przepadną w gąszczu szaraków. Jednak przejście w szeregi MMG i album - notabene - "Ambition" pozwoliły złapać wiatr w żagle.

Trzecie solo zatytułowane "Gifted" pojawi się 25 czerwca nakładem MMG/Atlantic a my poznajemy okładkę i drugi singiel. Jeżeli tak ma to brzmieć to ja jestem na wielkie tak - świetny numer.

Tagi:
video
dodano: 2013-05-21 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 9)

Guova/Adam L - Smutno czy nudno [OFFICIAL VIDEO 2013]

"Kawałek od tekstu przez bit po nagrywkę, mix/mastering i nagranie klipu powstał w trzy dni, wrzucamy go więc z trzydniową obsuwą." - pisze raperka. "Smutno czy nudno" to singiel zapowiadający projekt Guovy i Adama L o tym samym tytule.

Tagi:

Strony