L Pro

L Pro

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-25 17:04 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 0)

Przytoczyliśmy Wam dziś wypowiedź L Pro, który wyzwał Sitka do walki w Fame MMA z uwagi na to, że "nie rozliczył się z nim za bit". Wrocławski raper odniósł się do całej sytuacji.

Tagi:
kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2021-11-25 14:00 przez: Wiesław Kłoda (komentarze: 5)

L Pro ma na swoim koncie współprace z Chadą, Pihem, Białasem czy Sitkiem - i jak mówi to po stworzeniu "Pomóż mi wstać" z ostatnim z nich postanowił wycofać się z dostarczania bitów raperom.

Tagi:
kategorie: Polska, Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2019-08-16 13:16 przez: Kontakt (komentarze: 3)

Ciąg dalszy konfliktu na skraju rapu i YouTube'a. Jakiś czas temu w Sieci pojawiło się video, gdzie Kubańczyk okłada pięściami L Pro, a teraz producent znany ze współpracy m.in. z Pezetem, Liroyem, Chadą czy Fabolousem atakuje kolejnym dissem studyjnym.

video
dodano: 2014-09-22 16:30 przez: Krystian Krupiński (komentarze: 0)

"Rostbef" to solowy utwór Piha wyprodukowany przez L Pro będący ostatnim singlem promującym album "V/A: Step Records - Rap Najlepszej Marki". Za klip odpowiada ekipa M.L. Filmz.

dodano: 2014-05-10 17:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dzisiejszy gość to jeden z najpopularniejszych obecnie producentów. Swego czasu mający okazję nagrać z samym Fabolousem. Na rodzimej scenie jego współpraca z wieloma artystami zaoowocowała takimi utworami jak m.in. "Widzę, spływam", "***** skurwiel" czy chyba jednym z najbardziej komentowanych singli tego roku - "Pomóż mi wstać". Co zdradził nam L PRO?

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2014-01-11 17:00 przez: Krzysztof Cyrych (komentarze: 1)

Jedną z bardziej pominiętych premier końca 2013 był materiał "Zawsze Najgorszy" duetu Radonis x L PRO. Gościnnie na albumie pojawili się m.in. RY23 i Młody M. Za skrecze odpowiadają tu DJ Cider oraz DJ eMBe. Pełny odsłuch, czyli 18 kawałków znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-12-11 20:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 5)

Pamiętacie cykl mixtape'ów Białasa "H8ME"? Tworzone jeszcze przed zawiązaniem na dobre współpracy w duecie z Solarem materiały to wciąż chyba mój ulubiony, a na pewno darzony największym sentymentem, etap twórczości rapera z Teresina. Druga i trzecia część "H8ME" swego czasu mocno zaznaczyły ksywkę Białas w polskim podziemiu i wykręciły mi sporo odsłuchów na przeróżnych sprzętach, dlatego niezmiernie jestem ciekaw czego możemy spodziewać się po nadchodzącej części czwartej. Dziś czas na pierwszy singiel, wyprodukowany przez L Pro i oskreczowany przez DJ-a Flipa. Więcej info i klip - po Nowym Roku.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2013-06-19 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 2)

Ogrom pracy jaki w podziemiu wykonali Solar i Białas jest godny podziwu, szacunku i sam w sobie jest świetnym uzasadnieniem tego, że w końcu podpisali kontrakt z jedną z największych rapowych wytwórni w kraju. Ilość wspólnych materiałów, solowych produkcji, mixtape'ów, luźnych numerów, collabos z innymi MC's, bitew freestylowych i koncertów jest prawdopodobnie kilka razy większa niż w przypadku innych raperów w ich przedziale wiekowym. Zaangażowanie, determinacja i pasja zawsze były ich atutem, a konsekwencja koniec końców musiała zaowocować legalnym debiutem.

"Stage Diving" miało być pchnięciem polskiego rapu w drugą dekadę XXI wieku, zerwaniem z konserwatywnym i anachronicznym spojrzeniem na tą muzykę i kolejnym otwarciem drzwi Prosto Label na nowe trendy w dzisiejszym hip-hopie. Poprzedzające materiał luźne numery pokazywały, że w przeciwieństwie do zdecydowanej większości polskich raperów, Solar i Białas naprawdę czują ten styl. Jak ostatecznie prezentuje się krążek?

dodano: 2013-06-13 17:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

Premiera pierwszego legalnego albumu naszych artystów tygodnia na dniach. Duet zapowiadał, że nowy krążek będzie zdecydowanie bardziej newschoolowy i oparty o nowsze patenty niż te, które w polskim rapie są eksploatowane najczęściej. Tytuł nowego singla, który właśnie pojawił się na oficjalnym profilu Prosto mówi wiele - "Mainstream". W kawałku gościnnie pojawił się coraz częściej zbierający propsy za swoje refreny Danny, a produkcją zajął się L Pro i ze swojego zadania wywiązał się wzorowo. Jak wam siedzi?

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-06-01 15:30 przez: Step Records (komentarze: 0)

L PRO - uznany polski producent muzyczny wyda album w Step Records, tym samym dołączając do grona artystów opolskiej wytwórni.  Muzyk, znany ze współpracy m.in. z Fabolousem, Chadą, Waldemarem Kasta, VNM’em, Kajmanem, Tede, Liroyem  i zespołem Projekt Nasłuch, podczas ostatniego pobytu w siedzibie swojego nowego labelu udzielił obszernego video wywiadu, w którym opowiada o swojej dotychczasowej karierze, dotarciu do raperów zza Oceanu z perspektywy beatmakera z małego europejskiego kraju, kolaboracji z Dodą i Edytą Górniak, czy też potencjalnym sukcesie albumów producenckich w erze singli, na przykładzie Donatana.

Tagi: