Celly Cel

Celly Cel

dodano: 2020-04-29 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 7)

Spróbujcie wyobrazić sobie sytuację, w której na jednym z największych i najbardziej chłonnych rapowych rynków tworzy się supergrupa, złożona z trzech uznanych artystów, potrafiących jeszcze parę lat wstecz sprzedawać w pojedynkę naprawdę duże ilości solowych dokonań, a jakby tego było mało – do współpracy zostają także zaproszeni topowi raperzy i producenci z regionu. Każdy z Was na pierwszy strzał pomyśli pewnie to samo, co ja przed laty reagując na wzmianki o tym przedsięwzięciu - projekt skazany na murowany sukces. Niestety nic bardziej mylnego i to właśnie komercyjna klapa tercetu Criminalz najlepiej obrazuje wydawniczy stan zachodniego wybrzeża i stosunek ówczesnego mainstreamu do kalifornijskiego gangsta rapu na początku nowego millenium.

dodano: 2017-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

The best time of the year is finally here! Dokładnie cztery lata temu - w 2013 roku, zapoczątkowałem tutaj cykl wpisów mający na celu podzielenie się z czytelnikami Popkillera moją urlopową playlistą, by umilić im wakacyjne chwile relaksu porcją świetnej muzyki. Po czterech latach przerwy postanowiłem odkurzyć ten cykl i uzbrojony w sporą ilość nowych petard prosto z Kalifornii, ponownie zabrać was wszystkich w muzyczną podróż po zachodnim wybrzeżu.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-15 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Celly Cel to niezaprzeczalna legenda gangstarapu z Bay Area, by przywołać jedynie nieśmiertelny letniak "Hot Sunny Day". Teraz Celly w swoim najnowszym singlu rekrutuje jedną z najgłośniejszych młodych strzelb, specjalistę od klubowych bangerów Sage'a The Gemini i łączy z nim siły na bicie The Mekanix. Co za collabo! Sprawdźcie co wyszło z takiej mieszanki.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-10-13 12:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 0)

NEW OFFICIAL VIDEO - CELLY CEL "AFTER THIS" Ft. Suryil

Weteran sceny Bay Area - Celly Cel, powrócił niedawno po dłuższej absencji z nowym materiałem. Krążek "Morphine" jest dostępny w sklepach od 24 września a my prezentujemy wam najnowszy singiel z tel produkcji - klubowy bangier "After This", opatrzony teledyskiem autorstwa Bro Jacksona.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2013-09-19 18:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 9)

Minęło sporo czasu od premiery ostatniego albumu jednej z legend Bay Area. Celly Cel zrobił się co prawda bardziej aktywny, wypuszczając w ubiegłym roku EP "Black Faces", ale na solowy materiał artysty czekaliśmy 7 długich lat. Czas oczekiwania skończy się 24 września, kiedy to w sklepach pojawi się nowa płyta Cela - "Morphine".

dodano: 2010-06-10 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)
Są takie dni, gdy z Polski jest zaskakująco blisko do Kalifornii a warunki życia choć w jednym aspekcie zdają się pokrywać. Są takie dni, gdy słońce sprawia, że naprawdę zostawiamy ślady w asfalcie a umysł obok chłodnego bro dopomina się rapu z regionu, gdzie palm jest więcej niż jedna.

Są takie dni, gdy wewnętrznie wołamy "Cali", "L.A." czy "Bay". W takie właśnie dni z pomocą wygłodniałym czytelnikom przyjść musi Popkiller.