Rappin 4-Tay

Rappin 4-Tay

dodano: 2017-07-01 17:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 14)

The best time of the year is finally here! Dokładnie cztery lata temu - w 2013 roku, zapoczątkowałem tutaj cykl wpisów mający na celu podzielenie się z czytelnikami Popkillera moją urlopową playlistą, by umilić im wakacyjne chwile relaksu porcją świetnej muzyki. Po czterech latach przerwy postanowiłem odkurzyć ten cykl i uzbrojony w sporą ilość nowych petard prosto z Kalifornii, ponownie zabrać was wszystkich w muzyczną podróż po zachodnim wybrzeżu.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-19 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że historia follow-upu/kradzieży (zależnie od interpretacji) wersów Rappin' 4-Taya przez Drake'a zakończyła się koniecznością zapłaty przez Kanadyjczyka 100 tysięcy dolarów. Wygląda na to, że wszystko zakończono zgodnie z regułą "business is business", lecz pokojowo, teraz bowiem słyszymy o planach... współpracy obu raperów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-07-16 23:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Who Do You Love" to jeden z największych hitów tego roku, tak jak jednym z największych hitów roku 1994 było w Kalifornii "Playaz Club" Rappin' 4-Taya. Skłonność Drake'a do follow-upów i odwołań do klasyki jest znana, ale tym razem postanowił - przypuszczam, że w ramach ukłonu w stronę kalifornijskiego gospodarza YG - sfollowupować całą zwrotkę 4-Taya w swoim wejściu do tegorocznego hitu. Jednak jako że w zwrotce nie pada ksywka Rappin' 4-Taya to zauważy to tylko ten, kto dobrze zna klasyczny pierwowzór a pretensje miał o ten nie do końca udany tribute także sam raper z San Francisco, który punktował właśnie brak jakiegokolwiek wrzucenia ksywki czy odniesienia. Oskarżył on więc Drizzy'ego o kradzież wersów i... wygrał, a gwiazdor z Toronto będzie musiał zapłacić spore zadośćuczynienie...

dodano: 2013-06-18 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Black C - Cup of Game ft. Rappin' 4-Tay, Yella

Black C to jeden z tych kalifornijskich weteranów, którzy w ostatnich latach utrzymują najrówniejszą formę i wciąż potrafią zaskoczyć świeżością i poziomem mimo stawiania na klasyczne westcoastowe brzmienie. Sprawdźcie jego najnowszy singiel z udziałem innych legend - Rappin' 4-Taya i Yelli, który poza leniwym i wpadającym w ucho bitem oferuje porcję refleksji dotyczących rapgry.

video
dodano: 2013-02-13 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Mac Mall - DLK Presents - Pistol In Da Club

Myślę, że każdy fan rapu z regionów Bay Area po zobaczeniu kto nawija w tym posse-cucie zrobi soczyste 'wow'. Mimo tego, że czas w miejscu nie stoi a pozycja tych panów już nie taka jak kiedyś to tak czy tak - usłyszeć w jednym tracku Mac Malla, 4-Taya, Spice'a i San Quinna to nie lada gratka. A ze wsparciem Blaque'a na refrenie wyszedł z tego całkiem przyjemny numer.