Rappin' 4-Tay

Rappin' 4-Tay

video
kategorie: Hip-Hop/Rap, Teledyski, Video
dodano: 2015-03-27 12:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

Rappin' 4-Tay, YMX & Carolyn Rodriguez - Sometimes

Kalifornijski rap to nie tylko lekkie bangery. W nowym singlu legendarny Rappin' 4-Tay serwuje nam refleksyjne spojrzenie na walkę z codziennymi problemami, wsparte melodyjnym refrenem w klimacie R&B.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-07-19 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 1)

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że historia follow-upu/kradzieży (zależnie od interpretacji) wersów Rappin' 4-Taya przez Drake'a zakończyła się koniecznością zapłaty przez Kanadyjczyka 100 tysięcy dolarów. Wygląda na to, że wszystko zakończono zgodnie z regułą "business is business", lecz pokojowo, teraz bowiem słyszymy o planach... współpracy obu raperów.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Klasyka, News
dodano: 2014-07-16 23:35 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)

"Who Do You Love" to jeden z największych hitów tego roku, tak jak jednym z największych hitów roku 1994 było w Kalifornii "Playaz Club" Rappin' 4-Taya. Skłonność Drake'a do follow-upów i odwołań do klasyki jest znana, ale tym razem postanowił - przypuszczam, że w ramach ukłonu w stronę kalifornijskiego gospodarza YG - sfollowupować całą zwrotkę 4-Taya w swoim wejściu do tegorocznego hitu. Jednak jako że w zwrotce nie pada ksywka Rappin' 4-Taya to zauważy to tylko ten, kto dobrze zna klasyczny pierwowzór a pretensje miał o ten nie do końca udany tribute także sam raper z San Francisco, który punktował właśnie brak jakiegokolwiek wrzucenia ksywki czy odniesienia. Oskarżył on więc Drizzy'ego o kradzież wersów i... wygrał, a gwiazdor z Toronto będzie musiał zapłacić spore zadośćuczynienie...

dodano: 2013-07-21 21:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 16)

Kolejny tydzień i kolejna porcja klimatycznych numerów o wakacyjnym zabarwieniu, które tym razem poświęcimy utworom sprzyjającym słodkiemu lenistwu i klasycznemu nic nie robieniu. W końcu wakacje to czas zasłużonego wypoczynku a lejący się z nieba żar tym bardziej sprzyja typowemu obijaniu się od rana do wieczora... Zatem rozwalcie się wygodnie na siedzeniu, miejcie w gotowości jakiś dobrze schłodzony, orzeźwiający napój i startujemy!

dodano: 2011-09-22 14:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 2)


Rappin' 4-Tay feat. E The Don - What Kinda Life Is That (2011)

Dlaczego: Anthony Forte to doskonały przykład rapera z uliczną przeszłością, który od życia nie raz dostał po dupie a dziś stara się wskazać młodym drogę i uchronić przed tym, czego sam doświadczył. Nowy album "Still Standing" jest wprawdzie nierówny, ale dojrzałej życiowej treści na nim nie brakuje - podobnie jak w pierwszym teledysku promującym krążek.

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2011-06-04 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)
Znany głównie ze współpracy z 2Pakiem, Snoopem i paru nierdzewnych westcoastowych klasyków takich jak "Playaz Club", "I'll Be Around" czy "Off Parole" reprezentant San Francisco wciąż jest aktywny. Choć ostatnio dużo o nim ciszej a najnowszy materiał "Still Standing" ukazał się w Sieci bez praktycznie żadnej promocji to, mimo ostatniego natłoku premier, jako posiadacz wszystkich dotychczasowych albumów 4-Taya nie mogłem przegapić także tej płyty.

Jak prezentuje się nowy, dziewiąty w dorobku i wydany 4 lata po "That's What You Thought" album?