Astek

Astek

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2018-01-15 12:00 przez: Aleksandra Orłowska (komentarze: 0)

JNR, który promuje swoją nadchodzącą płytę "MOVEMENT", ujawnił tracklistę wraz z okładką i listą gości. Na debiutanckiej płycie, pochodzącego z Jeleniej Góry rapera, pojawią się: VNM, Astek, Gedz oraz Kobik!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Video
dodano: 2017-10-18 16:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 0)

"Zaczęło się bardzo niewinnie, od użycia nazwiska żużlowca w tytule utworu z płyty Te-Trisa "Definitywnie", w którym gościnnie udzielili się Astek i Ras. Jednak sportowca uraziło nie tyle użycie jego nazwiska, co określenie go epitetem "pierdolony" przez Astka w jego zwrotce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale proces ciągle trwa." - pisaliśmy jakiś czas temu o precedensowym procesie, który raperom wytoczył Jerzy Mordel.

Sprawa znalazła już w czerwcu pomyślne zakończenie, a przed naszą kamerą Te-Tris po raz pierwszy szerzej opowiedział o całej sytuacji...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-06-24 14:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

"Zaczęło się bardzo niewinnie, od użycia nazwiska żużlowca w tytule utworu z płyty Te-Trisa "Definitywnie", w którym gościnnie udzielili się Astek i Ras. Jednak sportowca uraziło nie tyle użycie jego nazwiska, co określenie go epitetem "pierdolony" przez Astka w jego zwrotce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale proces ciągle trwa." - pisaliśmy jakiś czas temu o precedensowym procesie, który raperom wytoczył Jerzy Mordel. Mamy nowe wieści!

Tagi:
kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2017-03-27 18:30 przez: Kacper Szymański (komentarze: 6)

Nie milkną echa konfliktu między znanym, byłym żużlowcem, Jerzym Mordelem, a Te-Trisem. Zaczęło się bardzo niewinnie, od użycia nazwiska żużlowca w tytule utworu z płyty Te-Trisa "Definitywnie", w którym gościnnie udzielili się Dwa Sławy. Jednak sportowca uraziło nie tyle użycie jego nazwiska, co określenie go epitetem "pierdolony" przez Astka w jego zwrotce. Sprawa znalazła swój finał w sądzie, ale proces ciągle trwa. Jego kulisy zdradził Astek w wywiadzie z Jackiem Adamkiewiczem.

dodano: 2015-06-19 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 18)

Przeszliśmy przez cały pierwszy hip-hopowy boom, docieramy więc do czasów, gdy hip-hop zniknął z wielkich mediów, ale coraz mocniej wyglądał na podziemnej niwie. Pozorna posucha, kryzys w rapbiznesie i niedobór głośnych legalnych debiutów pokrywa się więc z tym, że w składzie do Młodych Wilków mimo wszystko naprawdę byłoby z kogo wybierać...

Wcześniejsze roczniki: - 2001, 2002, 2003, 2004.

kategorie: Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2015-02-18 13:02 przez: Mateusz Natali (komentarze: 7)

Popularność Dwóch Sławów po premierze "Ludzi Sztosów" wciąż rośnie, pojawiają się też kolejne wywiady. Dopiero co zaprezentowaliśmy Wam nasz videowywiad z chłopakami, a teraz dostaliśmy wywiad Marcina Flinta i Andrzeja Cały, którzy porozmawiali z Astkiem i Radosnym m.in. o fanach, kalkulacjach czy późnym debiucie...

video
dodano: 2015-02-15 21:10 przez: Mateusz Natali (komentarze: 47)

"Ludzie Sztosy" (recenzja) to chyba na ten moment najgłośniejszy polski album roku 2015. Z Astkiem i Rado Radosnym spotkaliśmy się w lutowy niedzielny poranek, by przeprowadzić zderzenie Dwóch Pismaków z Dwoma Sławami. Co z tego wyszło? Sprawdźcie sami w naszym videowywiadzie!

recenzja
kategorie: Hip-Hop/Rap, Recenzje
dodano: 2015-01-18 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 12)

Gdy recenzowałem debiutancki legal Sławów, biłem się z myślami przez dość długi czas. Ostatecznie "Nie wiem, nie orientuję się" otrzymało ode mnie czwórkę, czyli ocenę dobrą, ale świadczącą o nie sprostaniu sporym oczekiwaniom. Po tymże tekście zgarnąłem parę słów krytyki ze strony czytelników, zacząłem się nawet zastanawiać, czy może rzeczywiście nie byłem zbyt surowy. Jednak po przesłuchaniu "Ludzi sztosów" moje sumienie stało się z powrotem czyste jak łza. Sprawa jest prosta, gdybym przyznał poprzedniczce piątkę, to w tym wypadku nasza skala straciłaby na znaczeniu.

video
dodano: 2015-01-16 17:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 9)

Logika nakazuje, by podobnie jak wczoraj w tygodniu ze Sławami zaserwować Wam jakiś dobry zapomniany numer, zwłaszcza że ich podziemna dyskografia jest naprawdę bogata. Radosny i Astek tworzyli wspólnie sztosy już w 2007 roku, kiedy to w sieci pojawiła się płyta "Dla Sławy", na której nawijał Rado, Astek zaś odpowiadał w całości za produkcję. Uznałem jednak, że słuszniejszym rozwiązaniem będzie przypomnienie wam jednego z najlepszych singli 2013 roku (i nie tylko - przyp. BobAir), na którym szalony duet wystąpił gościnnie. Chodzi mi oczywiście o fantastyczne "W 3 dupy" z płyty Polskiego Karate.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-01-15 20:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 0)

Strach pomyśleć, że minęło już osiem lat od pierwszej wspólnej płyty Radosnego i Astka pod szyldem Dwa Sławy. Astka miałem okazję usłyszeć już wcześniej, jego świetna "Akustyka ust Asteka" (tutaj tekst w ramach Przegapifszy) była dołączona pod postacią mp3 do płyty w czasopiśmie "Ślizg" (ciekawe ile osób kojarzy ten tytuł wyłącznie z uwagi na forum). Miał on wszystko, co powinno doprowadzić słuchacza do szału: wysoki głos, wydumane tematy (był tam numer o wyższości swetrów nad bluzami, serio!) i dziwne skity. Cóż z tego, skoro to wszystko brzmiało świetnie, a charyzma Astka porywała od pierwszego wersu. Gdy dowiedziałem się, że na płycie "Dla Sławy" ma odpowiadać wyłącznie za bity, byłem rozczarowany. Kim jest w ogóle ten Radosny? Za kogo się leszcz uważa? A w ryj dostać przypadkiem nie chce? Po przesłuchaniu materiału doznałem nagłego opadu szczęki (#Roger Ebert). Tak autentycznie zabawnej płyty nie słyszałem od czasu debiutu Łony. A teraz, skoro przedstawiłem wam pokrótce moje początki z muzyką Sławów... zapraszamy na reklamy.

kategorie: Hip-Hop/Rap, Inna Strona
dodano: 2015-01-14 21:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 15)

Witajcie w Innej Stronie - cyklu, który pozwoli wam poznać artystów hip-hopowych nie tylko na polu muzycznym, ale także nieco bardziej prywatnym i da wam możliwość, by usłyszeć odpowiedzi na pytania, których nie spotkacie w normalnych wywiadach. Dlaczego? Ponieważ nawet rzeczy tak banalne jak ulubiony film czy wymarzone do odwiedzenia miasto mogą przekładać się bezpośrednio na to, co słyszymy na albumach. Mogą pozwolić też poznać wam ulubionych raperów trochę lepiej. Co w końcu jest dla artysty większą inspiracją, niż życie samo w sobie?

Dzisiaj goszczą u nas Dwa Sławy, czyli Ludzie Sztosy we własnych osobach!

video
dodano: 2014-04-04 14:00 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Kaspe to pochodzący z Łodzi raper. W tym roku wydał darmowy mixtape, na którym próbuje swoich możliwości na newschoolowych bitach. Wśród gości na płycie możecie usłyszeć m.in. Astka z Dwóch Sławów, Joteste i dawno nie słyszanego Wallesa. Klipem promującym to wydawnictwo jest "Łódzkie", gdzie obok gospodarza możecie usłyszeć wspomnianą połowę Dwóch Sławów, Joteste i Tezeta. W załączniku możecie zapoznać się również z odsłuchem całego mixtape'u. Zapraszam.

kategorie:
dodano: 2014-03-28 20:49 przez: Wojciech Graczyk (komentarze: 0)

Kaspe to raper z Łodzi. Ma za sobą m.in. epkę z Xeyosem i płytę z DJ Mixairem i Chmurą jako Nastaw Radio. Tym razem prezentuje się sam, na nowoczesnych bitach, wsparty m.in. przez innych łódzkich MC's: Astka z Dwóch Sławów, Joteste, czy Wallesa.

video
dodano: 2014-01-06 21:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Rok 2013 pod względem opublikowanych wywiadów był dla nas chyba rekordowy, jeżeli chodzi o ilość a wśród 83 wywiadów, które opublikowaliśmy dla Was w roku 2013 znalazły się takie tuzy jak KRS-One, AZ, De La Soul, Stalley czy Ill Bill, a z Polski: Peja, Tede, Ten Typ Mes, Borixon, KęKę, White House, Pokahontaz czy W.E.N.A... W tym roku również będzie tego sporo a zaczniemy dwoma dużymi strzałami, które jeszcze w tym tygodniu.

Pierwszy to legenda i ikona ze Stanów, jeden z tych MC, którzy wprowadzili wiele nowego, byli wzorami dla największych spośród swoich następców i do dziś darzeni są ogromnym szacunkiem, zarówno przez raperów jak słuchaczy. Przepytaliśmy go we dwóch (Mateusz i Daniel), a ten materiał to z pewnością jeden z tych, z których zdobycia jesteśmy w historii Popkillera najbardziej dumni. Drugi to autorzy jednej z głośniejszych, popularniejszych i budzących najwięcej internetowych kontrowersji polskich płyt roku 2013, którzy od premiery nie udzielili chyba jeszcze żadnego videowywiadu. My złapaliśmy ich na dość obszerną i ciekawą rozmowę, w której poruszamy masę przeróżnych tematów.

Jednak zanim to nastąpi... przypomnimy wam niedostępny do tej pory na YouTubie jeden z lepszych wywiadów w naszym dorobku, w którym naprzeciw siebie usiadły dwie barwne i niebanalne osoby, zdecydowanie wyróżniające się talentem na tle swojej rodzimej sceny.

Oparty w całości na produkcjach 20Syla z Hocus Pocus album łódzkich Dwóch Sławów narobił w 2010 roku sporo zamieszania, docierając nawet do Francuzów, którzy napisali o nim na swoim facebooku. Planując więc wywiad z liderem formacji przy okazji wizyty na Warsaw Challenge 2011 postanowiliśmy umożliwić chłopakom drugie starcie... Astek jako wielki fan Hocus Pocus, do tego perfekcyjnie władający angielskim wydawał się idealną osobą do przeprowadzenia wywiadu z 20Sylem a żeby było ciekawiej postanowił nie zdradzać przed rozmową, że to właśnie on współtworzył "Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową" i korespondował w jej sprawie z Sylvainem. Wszystko wypłynęło jednak w trakcie wywiadu...

kategorie: Hip-Hop/Rap, News, Teledyski
dodano: 2013-03-03 19:00 przez: Embryo Nagrania (komentarze: 7)

Dwa Sławy - "Unplugged" (Live bez prądu feat DJ Flip & ŁDZ Orkiestra)

Prezentujemy akustyczną wersję dwusławowego "Unplugged". Dwa Sławy, Dj Flip i ŁDZ Orkiestra bez prądu. Rapsy, akustyczne instrumenty i bardzo duży dystans do siebie. Spontaniczny track, który powstał w wyniku spotkania poświęconego degustacji płynów wpływających na poprawę percepcji ogólnej. Bez cięć, bez poprawek. Sprawdździe na czym skreczuje Dj Flip!

 

 

 

Strony