20Syl

20Syl

video
dodano: 2017-10-29 12:00 przez: Sebastian Rydzewski (komentarze: 0)

Rewelacja tegorocznego Kempu, projekt członków Hocus Pocus i Procussions atakuje nowym klipem! Track "Muggsy Bogues" promuje krążek "Facing Giants".

Weteran francuskiej sceny 20syl wysmażył niesamowicie bujający bit, a Mr. J. Medeiros, raper z Los Angeles, serwuje świetne linijki i niebanalne flow.

video dnia
dodano: 2015-05-30 20:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 5)

Dlaczego: Niezawodny frontman Hocus Pocus 20syl połączył siły z reprezentującym Fresno autorem "Boy Meets World" i tegorocznego "The Ecology" Fashawnem, aby dostarczyć nam ultraświeży, zobrazowany pomysłowym, zabawnym wideoklipem numer "Copycat". Singiel promuje wydaną na początku maja EPkę 20syla "Motifs II".

Tagi:
kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2014-08-02 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Jakarta Records to prężnie działająca niemiecka wytwórnia płytowa, działająca na skalę międzynarodową, która wydaje płyty m.in. takich artystów jak Blitz The Ambassador, Dynasty, Ta-ku czy IAMNOBODI.

Właśnie ukazał się darmowy projekt pod szyldem Jakarta, na którym znajdziecie 14 nowych utworów, zarówno wokalnych jak i instrumentalnych, od artystów takich jak m.in. 20syl z Hocus Pocus, Ta-ku, Pawcut, Suff Daddy czy IAMNOBODI, i wielu wielu innych. Odsłuch i darmowy download całości w rozwinięciu. Enjoy!

dodano: 2014-06-04 18:30 przez: Karolina Dobkowska (komentarze: 2)

20syl (kojarzony z grupą Hocus Pocus) już 16 czerwca wydaje swoją producencką EPkę Motifs. Dziś otrzymaliśmy pierwszy singiel promujący to wydawnictwo, gdzie na featuringu pojawia się Oddisee. Oprócz niego, na krążku na pewno zagoszczą Rita J i Ibrahim Maalouf. Jeśli singiel to dla Was stanowczo za mało, zachęcamy do sprawdzenia udostępnionego przez francuskiego producenta miksu stworzonego dla portalu Hypetrak, gdzie odnaleźć można kolejne 3 numery z nadchodzącej EPki oraz wiele nieopublikowanych dotąd tracków, zwrotki od duetu AllttA (współtworzonego przez 20syl'aMr. J. Medeiros'em) oraz remixy.

Tagi:
video
dodano: 2014-01-06 21:37 przez: Mateusz Natali (komentarze: 8)

Rok 2013 pod względem opublikowanych wywiadów był dla nas chyba rekordowy, jeżeli chodzi o ilość a wśród 83 wywiadów, które opublikowaliśmy dla Was w roku 2013 znalazły się takie tuzy jak KRS-One, AZ, De La Soul, Stalley czy Ill Bill, a z Polski: Peja, Tede, Ten Typ Mes, Borixon, KęKę, White House, Pokahontaz czy W.E.N.A... W tym roku również będzie tego sporo a zaczniemy dwoma dużymi strzałami, które jeszcze w tym tygodniu.

Pierwszy to legenda i ikona ze Stanów, jeden z tych MC, którzy wprowadzili wiele nowego, byli wzorami dla największych spośród swoich następców i do dziś darzeni są ogromnym szacunkiem, zarówno przez raperów jak słuchaczy. Przepytaliśmy go we dwóch (Mateusz i Daniel), a ten materiał to z pewnością jeden z tych, z których zdobycia jesteśmy w historii Popkillera najbardziej dumni. Drugi to autorzy jednej z głośniejszych, popularniejszych i budzących najwięcej internetowych kontrowersji polskich płyt roku 2013, którzy od premiery nie udzielili chyba jeszcze żadnego videowywiadu. My złapaliśmy ich na dość obszerną i ciekawą rozmowę, w której poruszamy masę przeróżnych tematów.

Jednak zanim to nastąpi... przypomnimy wam niedostępny do tej pory na YouTubie jeden z lepszych wywiadów w naszym dorobku, w którym naprzeciw siebie usiadły dwie barwne i niebanalne osoby, zdecydowanie wyróżniające się talentem na tle swojej rodzimej sceny.

Oparty w całości na produkcjach 20Syla z Hocus Pocus album łódzkich Dwóch Sławów narobił w 2010 roku sporo zamieszania, docierając nawet do Francuzów, którzy napisali o nim na swoim facebooku. Planując więc wywiad z liderem formacji przy okazji wizyty na Warsaw Challenge 2011 postanowiliśmy umożliwić chłopakom drugie starcie... Astek jako wielki fan Hocus Pocus, do tego perfekcyjnie władający angielskim wydawał się idealną osobą do przeprowadzenia wywiadu z 20Sylem a żeby było ciekawiej postanowił nie zdradzać przed rozmową, że to właśnie on współtworzył "Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową" i korespondował w jej sprawie z Sylvainem. Wszystko wypłynęło jednak w trakcie wywiadu...

dodano: 2013-08-29 16:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 1)

W ostatnich latach w siłę rośnie grupa anglojęzycznych afrykańskich hip-hopowców, a jak pokazują m.in. dokonania K'Naana, istnieje też duża grupa odbiorców, którzy chcą usłyszeć "głos Afryki" z pierwszej ręki. Blitz The Ambassador, pochodzący z Ghany raper jest jednym z najciekawszych MC's z "motherland" na których warto zwrócić uwagę. Jego materiały z The Embassy zjednały mu wielu zwolenników. Teraz Blitz dostarcza nam nową epkę na której gościnnie pojawiają się artyści z całego Świata - Nigeryjka Nneka, Brytyjczyk Ty, pochodzący z Cali Fashawn, Francuz 20Syl z Hocus Pocus czy Brazylijczyk MC Emicida. Epka w założeniu miała wymykać się podziałom gatunkowym, dlatego czerpie garściami m.in. z afrobeatu czy jazzu. Cały materiał ukazał się na limitowanym wosku, ale możecie również pobrać go za darmo w rozwinięciu artykułu. Kto z was nadal wraca do "Stereotype"?

dodano: 2012-12-16 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

C2C - Happy Feat. Derek Martin (official video)

C2C to francuski zespół hip-hopowy, w skład którego wchodzą znany lider Hocus Pocus, raper i producent 20syl, a także DJ Greem, DJ Pfel & DJ Atom. Utwór "Happy" to przepozytywna, energiczna petarda promująca  ich najnowsze LP "Tetra". Jeśli odczuwacie zimową zamułkę, ten numer powinien podnieść was na duchu. You'll never feel happy, until you try!

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News
dodano: 2012-10-12 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

The Procussions to pochodzący z Kalifornii duet, w którego skład wchodzą znany też z twórczości solowej Mr. J. Medeiros i Stro Elliot. Na koncie mają dwa albumy "As The Sharpens Iron" i wydane nakładem Rawkus "5 Sparrows for 2 Cents", nagrane jeszcze z trzecim członkiem Rezem, który opuścił grupę w 2006 roku.

Z okazji wznowienia działalności muzycznej (po 7 latach przerwy) w zeszłym roku oraz trwających prac nad nowym krążkiem długogrającym, Mr. J. Medeiros i Stro Elliot postanowili przypomnieć o sobie i swoich dokonaniach darmowym projektem "Up Till Now". Jest to swoisty zbiór 20 najlepszych utworów spod szyldu The Procussions, pochodzących z lat 1999-2012. Gościnnie usłyszymy tu m.in. takich artystów jak Talib Kweli, Shad, 20Syl, Hocus Pocus czy ekipę Strange Fruit Project.

video
dodano: 2011-06-02 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 29)
Oparty w całości na produkcjach 20Syla z Hocus Pocus album łódzkich Dwóch Sławów narobił w ubiegłym roku sporo zamieszania, docierając nawet do Francuzów, którzy napisali o nim na swoim facebooku. Planując więc wywiad z liderem formacji przy okazji wizyty na Warsaw Challenge postanowiliśmy umożliwić chłopakom drugie starcie...

Astek jako wielki fan Hocus Pocus, do tego perfekcyjnie władający angielskim wydawał się idealną osobą do przeprowadzenia wywiadu z 20Sylem a żeby było ciekawiej postanowił nie zdradzać przed rozmową, że to właśnie on współtworzył "Nieśmiertelną Nawijkę Dwusławową" i korespondował w jej sprawie z Sylvainem. Wszystko wypłynęło jednak w trakcie wywiadu...

dodano: 2011-05-30 21:00 przez: Daniel Wardziński (komentarze: 12)
Wiele wskazywało na to, że największą gwiazdą tegorocznego Warsaw Challenge będą autorzy takich płyt jak "3 Feet High And Raising", "Stakes Is High" czy "The Grind Date" - De La Soul. Wygląda jednak na to, że emocje, które wywołał występ francuskiego Hocus Pocus, uczyniły ich występ największym wydarzeniem festiwalu. Dziś możecie sprawdzić, jeśli byliście wśród tych nieszczęśników, którzy się tam nie znaleźli lub chcecie sobie przypomnieć atmosferą panującą wtedy w amfiteatrze.