Oglądaliście już specjalny międzypokoleniowy podcast z udziałem Vienia, Zeusa i Silesa, teraz pora na drugą część, w której obok VNM'a i FonTama pojawiają się inni reprezentanci trzech pokoleń sceny rapowej - Bilon, W.E.N.A. i Milu!
Zagraniczny i polski hip-hop, muzyka, wykonawcy - Najlepszy portal hip-hop
"Sprawdzajcie ten klip, to najlepsza i najbardziej ambitna produkcja w mojej karierze i jestem z niej niesamowicie dumny" - pisze Cukier.
“Benny Hinn” to pierwszy solowy singiel Cukra od czasu udziału w Młodych Wilkach 8. Osadzony w gospel-rapowej stylistyce utwór odwołuje się do postaci Benny Hinna, kontrowersyjnego amerykańskiego kaznodziei znanego z widowiskowych spotkań modlitewnych.
Przyznamy, że przy wielu newsach o strzelaninach w L.A. czegoś takiego jeszcze nie spotkaliśmy... Popularny raper Drakeo The Ruler nie żyje, a zamordowany został na festiwalu w Los Angeles.
"Czy pamiętasz pierwszy moment, gdy skumałeś, że możesz zarabiać pieniądze z muzyki?" - to pytanie padło w podcaście, w którym gośćmi VNM'a i FonTama byli Vienio, Zeus i Siles. Okazało się, że każde z pokoleń napotkało na to w trochę innym momencie karier.
"Ognisko Niedomowe" wbija kij w... ognisko. Rozdrapuje trudną przeszłość Adiego Nowaka, robiąc to jednak w charakterystycznym dla niego nieoczywistym stylu. Z reprezentantem SBM Label porozmawialiśmy o płycie, jej odbiorze, terapeutycznej funkcji muzyki, masce żartownisia, wypadku samochodowym na finiszu prac nad albumem czy featuringu Piotra Reissa.
Wielka niespodzianka dla tegorocznego Młodego Wilka. Floral Bugs po obudzeniu zobaczył dziś... swoją muzykę na profilu jednego z najpopularniejszych raperów w Europie!
asthma i Młody zdecydowali się zobrazować cały "Manifest" klipami, a najnowsze video to koncertowy obrazek do jednego z ciekawszych numerów na płycie, czyli posse-cuta, w którym krzyżuje się szereg ciekawych styli. Poza gospodarzami słyszymy tu Bobera, Floral Bugsa, Madę, Ryfę Ri, Pryksona Fiska, RakRaczeja, Młodego Leszcza i JHN'a. Czyli w skrócie - underground ma się dobrze.
Kolejny singiel z EP-ki "WAW-CDG" Malika Montany to mocne uderzenie. Zarówno w kwestii kooperacji jak planu zdjęciowego. W numerze usłyszymy Sofiane, jednego z czołowych francuskich raperów. A gdzie kręcona była całość?
Fundacja Raban przygotowała specjalną mikołajkową licytację, w której możecie pomóc walczącej z rakiem Monice, a przy okazji wzmocnić swoją kolekcję o kilka unikatów.
W trakcie naszego podcastu zrealizowanego wraz z DeNekstBest raperzy z różnych pokoleń mieli okazję wymienić się spostrzeżeniami na temat obecnego stanu hip-hopu. Bardzo ciekawą refleksją podzielił się Vienio.
Czy to jeszcze rap czy już nie rap? Debata na ten temat jest chyba tak stara jak... sam hip-hop. Każde kolejne pokolenie wnosi coś swojego, redefiniując formę wyrazu i wprowadzając do niej nowe elementy, co wywołuje wiele dyskusji.
Ciekawe jest jak na ten aspekt patrzą przedstawiciele trzech różnych pokoleń polskiej rapgry, którzy zaczynali w momentach gdy definicja rapu jak i jego ramy wyglądały całkowicie inaczej.
Wiz wrócił znienacka z nowym projektem... i to jakim!
"W bitach Cardo jestem niezmiennie zakochany od dekady - to jeden z największych diamentów w środowisku około-taylor-gangowym, wiele z najlepszych perełek Wiza Khalify wyszło spod jego ręki, podobnie najlepsze single Bernera. Jak mało kto Cardo potrafi stworzyć klimat błogiego relaksu, rozpływającego się na głośniki. Świat wokół zwalnia a ty literalnie rozpływasz się w brzmieniu i stworzonym z dźwięków świecie." - pisałem we wrześniu recenzując EP Larry'ego June'a z Cardo.
Połączenie Khalify z bitami Cardo i Sledgrena to od zawsze była magia. Od czasu wynalezienia złotej formuły na "Kush & O.J." często były to dla mnie obok numerów z I.D. Labs najlepsze momenty płyt Wiza i cały czas gdybałem sobie co by było jeśli szef Taylor Gangu zrobiłby cały projekt tylko z nimi. No i w końcu zrobił!
Klasyczny producent, który swoją karierę zaczął jeszcze w latach 90 współtworząc formację OMP, wydał swoją ostatnią płytę w 2004 roku, natomiast drugą część pamiętnych "Kompilacji" w 2001. Teraz po 20 latach od jej premiery O$ka wraca z 3 częścią "Kompilacji"!
Producent, którego mogliście zobaczyć wręczającego nagrodę na gali Popkillery 2021 serwuje nam muzyczny powrót do przeszłości, przywołując soczyste brzmienie początków polskiego rapu. W sentymentalnym singlu "Magister Blokers" pojawiają się reprezentanci kolejnego pokolenia warszawskiej sceny, formacja WCK oraz DJ B. Jest klimat!
Dziś premiera "Fighting Demons". Na pośmiertne wydawnictwo Juice WRLD'a trafiły utwory nagrane z takimi artystami jak Justin Bieber, Trippie Redd, SUGA z BTS czy Polo G, pojawił się też Eminem.
Wczoraj w Chicago po raz pierwszy obchodzony był też Juice WRLD Day – wydarzenie zorganizowane we współpracy z fundacją Live Free 999 założoną przez matkę artysty. W jego ramach w najsłynniejszym mieście stanu Illinois odbył się szereg wydarzeń dla fanów, współpracowników oraz najbliższych artysty. Fani na całym świecie mogli oglądać transmisję z wydarzenia za pośrednictwem Twitcha.
3 pokolenia raperów rozmawiają o spojrzeniu na dzisiejszy hip-hop!
Łączący 3 generacje polskiej sceny i mający jutro premierę "De Nekst Best Mixtape 2" był idealną okazją, by ten ponadpokoleniowy dialog poprowadzić poza muzyką także w formie rozmowy. Efektem będą dwa podcasty Popkillera prowadzone przez VNM'a, w których gościnnie pojawią się właśnie reprezentanci trzech pokoleń - pionierów, 'średniej generacji' oraz nowej fali. Wszyscy pojawiający się na DNB Mixtape.
W pierwszym materiale obok VNM'a i reprezentującego De Nekst Best FonTama pojawili się Vienio ('77), Zeus ('83) oraz Siles ('98). Sprawdźcie godzinną rozmowę i dyskusję ukazującą różne perspektywy na hip-hop!







































