News

News

wydarzenie
dodano: 2017-08-30 17:50 przez: Marek Adamski (komentarze: 0)

W najbliższy piątek warszawska Wytwórnia Wielkie Joł będzie obchodziła swój 15 jubileusz! Z tej okazji 1 września w warszawskim klubie Iskra zagra Tede, liczna reprezentacja artystów związanych z wytwórnia tego rapera oraz zaproszeni goście specjalni – JWP, Solar i Białas, Łapa TWM oraz pierwszy wydawca TEDE, czyli Krzysztof Kozak! Ponadto w planie są spotkania z artystami i prezentacje poświecone historii wytwórni.

dodano: 2017-04-25 15:34 przez: Grzegorz Jakubowski (komentarze: 0)
Adi

"Głos Poznania w Warszawie czy głos Warszawy w Poznaniu? Niezależnie jak na to spojrzeć, to reprezentujący warszawską wytwórnie Poznaniak 28 kwietnia bieżącego roku wypuszcza swój pełnoprawny debiut fonograficzny. Adi Nowak, bo o nim mowa dał się poznać szerszej publiczności epką "Nienajprawdziwsze", która zebrała świetne opinie wśród słuchaczy. Tak samo dobrze oceniono trzy klipy promujące album "VR". Świętowanie premiery z Adim zaczynamy 13 maja w warszwskim klubie Miłość by tydzień później, 20 maja przenieść się do poznańskiego klubu Projekt LAB. Bilety w cenie od 20 zł dostepne w aplikacji GOING. Zapraszamy!" - pisze Asfalt.

video
dodano: 2017-04-11 17:39 przez: Grzegorz Jakubowski (komentarze: 0)
Teledysk

To będzie piąty, a trzeci oficjalny krążek, który wyjdzie w świat od wrocławskiego rapera. W kawałku "Wstawaj" gościnnie udzielili się Szad Akrobata - były członek Trzeciego Wymiaru, nowojorski reprezentant Gang Starr Foundation - Afu-Ra oraz WB Motyv - odpowiedzialny za wideo 

Ten numer jest kontynuacją  projektu "Obudź się". na krążku "Antologia" nie będzie plastikowych brzmień i bezsensownych treści - mówi Antone

dodano: 2014-03-06 16:00 przez: Świadomy Słuchacz (komentarze: 5)

"Dzięki tej akcji poznacie pewne tajniki tego gatunku, otwierając się na zupełnie nowe doznania; bo dobry rap to znacznie więcej niż "zajebista nawijka na tłustym bicie" czy też "kozak nuta". Projekt Świadomy Słuchacz to rzecz niezwykle potrzebna w naszym środowisku - przede wszystkim nieoceniona dla nowych słuchaczy, ale docenią ją także osoby, które siedzą w rapie od lat. Dowodem na to jest długa lista raperów z pierwszej ligi, którzy propsują tę akcję." - w ten sposób pisaliśmy o akcji Świadomy Słuchacz w momencie jej startu. Teraz mamy przyjemność poinformować, że ekipa projektu na dobre zadomowi się na Popkillerze a Wy jej artykuły, dbające o poziom wiedzy dotyczącej hip-hopu, regularnie i cyklicznie czytać będziecie mogli już bezpośrednio na Popkillerze!

Fala popularności rapu sprawia, że słuchaczy jest coraz więcej i choć nie każdy zainteresowany jest tym, by hip-hopowe aspekty zgłębić trochę bardziej to ci którzy chcą dowiedzieć się skąd co się wzięło i co naprawdę oznaczają dane terminy (nie wiem czy np. jeden promil używających terminu 'trueschool' używa go w poprawnym znaczeniu) często nie wiedzą skąd owe informacje brać. My o "edukację" dbamy od dawna, choćby poprzez zagraniczne wywiady, profile, felietony czy Klasyki Na Weekend, teraz wesprze nas w tym ekipa Świadomego Słuchacza, którym poniżej oddajemy głos...

dodano: 2012-09-23 21:00 przez: Anonim (komentarze: 3)

01. Wicher - Intro (prod. Jimmy Kiss) - Official Video

Zapraszamy do sprawdzenia najnowszej płyty Wichra pt. "Efekt Motyla", która ma swoją premierę w dniu dzisiejszym.
Aby zamówić digipack, należy napisać na: efektmotyla2012@interia.pl. W mailu zwrotnym otrzymamy informację odnośnie wysyłki i płatności.
Jeżeli chcesz być na bieżąco, odwiedzaj profil: https://www.facebook.com/WicherMusic.
Download MP3:
http://db.tt/aFeFjnNI

kategorie:
dodano: 2012-07-13 18:00 przez: admin (komentarze: 2)
Po świetnej płycie Kaliego "Gdy zgaśnie słońce" wytwórnia Ganja Mafia nabiera wiatru w żagle.

Na przełomie września i października nakładem katowickiego labelu ukaże się debiutancki album Kacpra HTA znanego dobrze ze składów HipoToniA WIWP oraz Nie Dla Wszystkich. Krążek zatytułowany "Ghetto Sound" będzie utrzymany w rytmach dancehall/ragga, a więc klimaty praktycznie niedostępne do tej pory na polskiej scenie.

kategorie: Świat, Grime
dodano: 2012-07-10 13:00 przez: Łukasz Rawski (komentarze: 1)
Po bardzo dobrze przyjętym debiucie wydanym w roku 2010 raper z Dagenham w Londynie nie próżnuje. Kilka miesięcy temu wydał darmowe EP "The Directors Cut", teraz przyszedł czas by uruchomić machinę promocyjną nowe wydawnictwo. Jego drugi solowy long play nosił będzie tytuł "A Moving Picture".

Czego możemy oczekiwać od Brytyjczyka? Dowiemy się już 29 października, kiedy krążek trafi na półki sklepowe.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2012-05-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)


No i w ten piękny majowy weekend trafiła do nas smutna informacja. W wieku 47 lat, po długoletniej walce z rakiem odszedł Adam Yauch, znany także jako MCA, jeden z członków kultowego tercetu Beastie Boys, który na stałe odcisnął swoje piętno nie tylko na rapie, ale na muzyce w ogóle. Powyżej jeden z ich nierdzewnych klasyków.

dodano: 2012-04-29 15:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)

Zdecydowanie najmocniejszą stroną "Knajpy Upadłych Morderców" są teksty Hukosa - mocne, celne, dojrzałe i przesiąknięte osobistymi doświadczeniami. Jak powstają? O tym poniżej.

kategorie:
dodano: 2012-02-24 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 6)

Clear Soul Forces - Get No Better (Official Video)

Clear Soul Forces to chyba jedna z niewielu nowych ekip rapowych, przywołujących na myśl klasyczne grupy z lat 90. Czterech MC's, często zmieniających się za mikrofonem i wyczuwalna na kilometr chemia. W trzech słowach "zajawka kipi gęsto". Do tego zabawny, ciekawie poskładany klip. "Get No Better" promuje nadchodzący album Clear Soul Forces "Detroit Revolution(s)", przewidziany na marzec tego roku. Póki co możecie ściągnąć mp3 "Get No Better".

kategorie: USA, Klasyka, News, Pop, R&B, R.I.P., Soul
dodano: 2012-02-12 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)


W wieku 48 lat odeszła kolejna legenda, artystka, która w ciągu swojej kariery sprzedała 170 milionów płyt i odebrała 415 nagród. Zarazem kolejna wielka gwiazda, której życie prywatne układało się dużo gorzej niż muzyczne. Whitney Houston zmarła w jednym z hoteli w Beverly Hills, ale piętno, które wywarła na muzyce pop, soul i r&b pozostanie niezatarte.

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2011-11-13 19:30 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 2)


"Heavy Mr Big Stuff" to pierwszy z wielu hołdów hip-hopowej społeczności dla zmarłego przed kilkoma dniami rapera Heavy D, jakie z pewnością pojawią się w nadchodzących tygodniach. Krótki, aczkolwiek treściwy utwór jest wyrazem szacunku, jaki okazuje nieżyjącej legendzie kalifornijski weteran DJ Quik. Do sprawdzenia powyżej - R.I.P. Heavy D.
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, R.I.P.
dodano: 2011-11-08 23:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)
Pamiętacie rapera o ksywce Heavy D, który z ekipą pod szyldem Heavy D & The Boyz bujał - nie tylko hiphopową - publikę, na początku lat '90-tych? To legenda hip-hopu, jedna z najważniejszych postaci przełomu lat 80. i 90., która zainspirowała chociażby takich wymiataczy jak Fat Joe, Big Pun czy Notorious B.I.G., który wspominał go w swoim legendarnym "Juicy".

Teraz pewnie znów wspominać będą go kolejne tuzy, bo właśnie dotarła do nas wieść o śmierci Heavy'ego D...

kategorie: Polska, Hip-Hop/Rap, News, R.I.P.
dodano: 2011-10-27 19:50 przez: Mateusz Natali (komentarze: 26)


"Odszedł dziś od nas Bartosz Zjawin, genialny producent i dobry kolega. Porzućmy na moment wszelkie zatargi, spory i konflikty, skłońmy się ku refleksji... R.I.P." - napisał na swoim profilu facebookowym Chada. Więcej szczegółów odnośnie tej wyjątkowo przykrej informacji na razie nie mamy...

Tagi:
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2011-09-13 16:03 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 23)


Dokładnie 15 lat temu, o 16:03 w szpitalu University Medical Center w Las Vegas zmarł Tupac Amaru Shakur - bezapelacyjnie najpopularniejszy raper wszech czasów i najciężej pracujący człowiek w hip-hopowym przemyśle, który spośród wszystkich czarnych artystów wywarł chyba największy wpływ na słuchaczy oraz współtwórców "czarnej muzyki".

Strony