Świadomy Słuchacz - co nas tu sprowadza?

dodano: 2014-03-06 16:00 przez: Świadomy Słuchacz (komentarze: 5)

"Dzięki tej akcji poznacie pewne tajniki tego gatunku, otwierając się na zupełnie nowe doznania; bo dobry rap to znacznie więcej niż "zajebista nawijka na tłustym bicie" czy też "kozak nuta". Projekt Świadomy Słuchacz to rzecz niezwykle potrzebna w naszym środowisku - przede wszystkim nieoceniona dla nowych słuchaczy, ale docenią ją także osoby, które siedzą w rapie od lat. Dowodem na to jest długa lista raperów z pierwszej ligi, którzy propsują tę akcję." - w ten sposób pisaliśmy o akcji Świadomy Słuchacz w momencie jej startu. Teraz mamy przyjemność poinformować, że ekipa projektu na dobre zadomowi się na Popkillerze a Wy jej artykuły, dbające o poziom wiedzy dotyczącej hip-hopu, regularnie i cyklicznie czytać będziecie mogli już bezpośrednio na Popkillerze!

Fala popularności rapu sprawia, że słuchaczy jest coraz więcej i choć nie każdy zainteresowany jest tym, by hip-hopowe aspekty zgłębić trochę bardziej to ci którzy chcą dowiedzieć się skąd co się wzięło i co naprawdę oznaczają dane terminy (nie wiem czy np. jeden promil używających terminu 'trueschool' używa go w poprawnym znaczeniu) często nie wiedzą skąd owe informacje brać. My o "edukację" dbamy od dawna, choćby poprzez zagraniczne wywiady, profile, felietony czy Klasyki Na Weekend, teraz wesprze nas w tym ekipa Świadomego Słuchacza, którym poniżej oddajemy głos...

"Mamy ogromną przyjemność poinformować, że "Świadomy Słuchacz" od dzisiaj zostaje wcielony w szeregi portalu Popkiller jako jego integralny, stały dział, zachowujący jednak dotychczasową tematyczną i opiniotwórczą autonomię. Ta zmiana, mamy nadzieję, ucieszy fanów obu inicjatyw. Część z Was zapewne nie miała okazji poznać naszego projektu, więc zaczniemy od krótkiego wprowadzenia. Zadanie tej inicjatywy polega na zapełnieniu ważnej luki w rapowych mediach, jest to idea mająca na celu powiększenie nie listy odsłuchanych numerów, a wiedzy słuchaczy o rapie (i nie tylko), co będzie skutkowało lepszym jego odbiorem. Chcemy w konstruktywnej pigułce dostarczyć Wam rzetelne informacje dotyczące kwestii związanych z samą muzyką, poszerzając tę tematykę o inne elementy całej kultury oraz wszystko, co jej dotyczy, a jest niezbędne do pełnowartościowego odsłuchu rapu oraz zauważenia i docenienia jego złożoności.

Świadomy Słuchacz

Mamy nadzieję, że podniesienie wymagań u słuchaczy zaowocuje podwyższaniem poprzeczki u samych raperów. Świadomy Słuchacz to miejsce stworzone dla odbiorców, dlatego dołożymy wszelkich starań, żeby położyć jeszcze większy niż dotychczas nacisk na interakcję z czytelnikami i wyjaśnić Wam wszystkie ważne kwestie, również te, o których Wy sami będziecie chcieli się od nas dowiedzieć. Sztandarowym dla naszego projektu cyklem są artykuły dotyczące m.in. rodzajów rymów, hashtagów, emisji i barwy głosu, historii hip hopu, procesu powstawania płyt, marketingu, stylistyk, czy festiwali, a znajdziecie w nich coś więcej niż suche fakty i regułki. Stale poszerzamy tę listę zagadnień, własne i Wasze horyzonty, a współpraca z Popkillerem pomoże nam realizować większą ilość pomysłów na nowe, coraz ciekawsze tematy i w przystępniejszej formie. Ponadto już wspólnie, pod jednym szyldem będziemy realizować dodatkowe, okolicznościowe akcje. "Moda" na rap według jednych wprowadziła, według innych uwydatniła chaos w środowisku hiphopowym, związany z coraz większą ilością słuchaczy i raperów, do którego niestety często ci pierwsi, a co gorsza drudzy, trafiają z przypadku. Z naszą inicjatywą chcemy dotrzeć do wszystkich odbiorców rapu, niezależnie od ich wieku, gustu muzycznego, czy obecnego stanu wiedzy i mamy nadzieję robić to w taki sposób, żebyście chętnie do nas wracali i wyczekiwali publikacji nowych materiałów, które faktycznie okażą się dla Was pomocne. Poza samymi tekstami znajdziecie u nas też trochę rozrywki, między innymi w formie quizów ze znajomości faktów i ciekawostek dotyczących szeroko pojętego hip hopu i zagadnień muzycznych. Dodatkowo cały czas będziemy aktywnie prowadzić nasz facebookowy fanpage, na którym spodziewajcie się znaleźć nie tylko dobrą muzykę, ważniejsze newsy i ciekawostki oraz informacje o nowościach od nas, zamieszczanych już bezpośrednio na stronie popkiller.pl, ale także dyskusje na przeróżne tematy związane z rapem i najświeższymi wydarzeniami w środowisku. Zapraszamy i mamy nadzieję sprostać Waszym oczekiwaniom!"


Oficjalny fanpage: https://www.facebook.com/swiadomi.muzyki

Już wieczorem czasowa rozpiska najbliższych tekstów i działań pojawi się właśnie na fanpage'u Świadomego Słuchacza.

reklama
jfg
jebać popkillera, nara
hoody
zapraszamy do nas - hiphop.pl
dwd
@jfg prawda boli, w końcu ktoś Ci uzmysłowił, że jesteś gównem a nie słuchaczem :*
Zzajawkowicz
To świetnie, w końcu będę wiedział wszystko o polskim rapie.
nieswiadomy_sluchacz
Zajebiście by było, jakby zrobili jakąś historię rapu - artykuły obejmujące dane lata, wraz z najważniejszymi płytami/singlami.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>