Świadomy Słuchacz - start projektu

dodano: 2013-04-06 16:00 przez: Piotr Zdziarstek (komentarze: 6)

Niezwykle nam miło objąć patronatem tak szczytne akcje jak ta. Jak mówią autorzy projektu Świadomy Słuchacz: Naszym celem jest w przemyślany sposób zorientować słuchaczy na świadomy odbiór rapu. Chcemy, aby ten projekt dotarł do ludzi w jakikolwiek sposób związanych z hip hopem, niezależnie od ich wieku, stanu wiedzy, czy wykształcenia."  Rap to muzyka piękna i wcale nie tak banalna jakby to mogło się wydawać.

Dzięki tej akcji poznacie pewne tajniki tego gatunku, otwierając się na zupełnie nowe doznania; bo dobry rap to znacznie więcej niż "zajebista nawijka na tłustym bicie" czy też "kozak nuta". Projekt Świadomy Słuchacz to rzecz niezwykle potrzebna w naszym środowisku - przede wszystkim nieoceniona dla nowych słuchaczy, ale docenią ją także osoby, które siedzą w rapie od lat. Dowodem na to jest długa lista raperów z pierwszej ligi, którzy propsują tę akcję. Więcej informacji znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Zauważyliśmy, że mimo wzrastającego zainteresowania rapem (jak również innymi elementami hip-hopu), ogólna wiedza na jego temat spada - mówią autorzy projektu. - Rzadko kto zastanawia się nad tym, co składa się na tę muzykę (czy szerzej: kulturę). Odbiorcy coraz częściej idą w ilość odsłuchanych numerów. Nie mają pojęcia, jakie czynniki decydują o tym, że danych kawałków słucha nam się dobrze i że to właśnie te utwory dotarły do kogoś naszego pokroju. Chcemy wierzyć, że czasem wręcz żenujące, nie wnoszące nic internetowe komentarze są częściej wynikiem niewiedzy, niż kiepskiej mentalności słuchaczy. Z tych obserwacji narodził się pomysł na coś, czego jeszcze w Polsce nie ma - portal (a może nawet wortal), który w rzetelny sposób dostarczy słuchaczom rozległą wiedzę na temat rapu, zahaczając o inne elementy hip hopu. Nie chcemy indoktrynować. To od Was zależy, czy skorzystacie z dostarczonych przez nas materiałów, aby lepiej zrozumieć kulturę, którą przecież wszyscy kochamy.

Dołożymy wszelkich starań, żeby stworzyć ten portal interesującym dla wszystkich, bez względu na to, czy ulubionym raperem danego czytelnika jest Popek, Fokus, Mes, Łona czy ziomek z osiedla obok. Wszyscy z jakiegoś powodu słuchamy tego samego gatunku, więc chyba każdy z nas chce być w tej dziedzinie dobrze zorientowany. Dlatego będziemy przekazywać szeroką wiedzę z zakresu rapu i jego otoczki - od składowych takich pojęć jak technika i flow przez projekty okładek, klipy, proces powstawania płyty po target wykonawcy, beefy, "modę" i marketing.

Dziś powstał nowy artykuł, który rozpatruje cechy pożądane u świadomego słuchacza. Oczywiście nie panuje tutaj zamordyzm - to są tylko sugestie i przemyślenia; konstruktywność i delikatne podkręcenie wymagań u słuchaczy oraz - co ważne - raperów, które mogą nam tylko przynieść korzyści. Tekst znajdziecie pod tym adresem.

Więcej informacji oraz inne artykuły (m.in. o emisji głosu. Czytać i przestać się dziwić, że nieustannie na nią psioczę w swoich recenzjach) znajdziecie pod tym adresem: Świadomy Słuchacz.

Zachęcamy także do polubienia facebookowej strony projektu, w ten sposób będziecie otrzymywać wszelkie informacje na bieżąco, a przy okazji pomożecie wypromować słuszną ideę. Liczymy na was, szkoda by taki fajny pomysł miał się zmarnować. Popkiller jest głównym patronem medialnym akcji.

Brg
Super, bardzo przydatna kwestia, przyda się uzupełniać wiedzę w tym zakresie. Czekam na poradnik emisji głosu :D
QWERT731
zacznijcie od siebie i przestańcie kurwa wrzucać najgorsze i najpodlejsze gówno jakie wychodzi tylko dlatego, że wydaje to ktoś znany i musicie lizać mu kutasa a potem zacznijcie ogarniać słuchaczy.
knapis
Dokładnie zacznijcie od siebie, 90% newsów tutaj to asapowe gówno i inne jemu podobne podśpiechujki. Rozumiem, że można się przy tym pobujać i że to spoko i w ogóle ale kurwa nie mam lańcuchów i tony dziwek więc jakoś ciężko mi się z tym identyfikować. Więcej Sadistików, Slugów, cunninlynguistsow a mniej demoralizującego dzieciakó gówna!
Wilkołak
Gość nade mną ma niestety 200% racji. Zacznijcie od siebie potem uczcie innych
laciak
Ja bym zrobił akcjie świadomy raper. Myśle że wielu słuchaczy jest bardziej świadomych od niektórych raperów (w szczególności tych młodych)
laciak
Gdyby wszyscy słuchacze byli świadomi to nie wychodziło by takie gówno jak sount blunt system... Problem w tym, że nigdy wszyscy słuchacze nie będą swiadomi. Zawsze znajdą się jakieś żółtodzioby co będą jarać się słabiakiem przed mutacjią:) To właśnie wytwórnie powinny działać świadomie i kreować dobre gusta polaków. Gwarantuje że pieniądze szybko by sie zwróciły....

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>