Klasyka

Klasyka

dodano: 2021-12-14 19:00 przez: Mateusz Gzyra (komentarze: 0)

Legenda Rzymu. Noyz Narcos z kapitalną informacją dla fanów. Nowy album nadchodzi wielkimi krokami!

Najlepsze powroty, to te niespodziewane. Fani legendarnego rapera z Rzymu będą zachwyceni. Noyz Narcos nadciąga. Opublikował na swoim Instagramie krótki teaser, zapowiadający nowe wydawnictwo. 

recenzja
dodano: 2012-09-16 16:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 18)

"Me Against The World". Niewątpliwy Klasyk przez duże K i album, który stawiam na równi z "Illmatic" i "Reasonable Doubt". Top 5 moich ulubionych płyt i krążek, który chyba nigdy mi się nie znudzi…

Pamiętam jak jeszcze jako małolat zostałem zachęcony przez pewnego kolekcjonera i kupiłem piracką wersję tej płyty na pamiętnym Stadionie Dziesięciolecia. Okładka kserowana w domu i nagrana na kompie cd-r wątpliwej jakości… Nie minęło wiele czasu, jak zaopatrzyłem się w oryginał. Tak zaczęła się moja przygoda z najlepszym według mnie albumem, jaki w ciągu swojej krótkiej, lecz intensywnej kariery stworzył Tupac Amaru Shakur.

video
dodano: 2012-07-17 17:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 10)
Czasy gęstej rotacji rapu w muzycznych telewizjach to zarazem czasy wielu karier jednego numeru - numeru, który latał w TV na okrągło, który znali wszyscy... zarazem często nie wiedząc nic więcej o jego autorze.

Kilka dni temu w trakcie rozmowy o owych czasach przypomniałem sobie właśnie ten track, promujący album DJ-a Teraz Polska "Taki Sobie Temat".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2012-05-04 20:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 22)


No i w ten piękny majowy weekend trafiła do nas smutna informacja. W wieku 47 lat, po długoletniej walce z rakiem odszedł Adam Yauch, znany także jako MCA, jeden z członków kultowego tercetu Beastie Boys, który na stałe odcisnął swoje piętno nie tylko na rapie, ale na muzyce w ogóle. Powyżej jeden z ich nierdzewnych klasyków.

kategorie: USA, Klasyka, News, Pop, R&B, R.I.P., Soul
dodano: 2012-02-12 11:00 przez: Mateusz Natali (komentarze: 4)


W wieku 48 lat odeszła kolejna legenda, artystka, która w ciągu swojej kariery sprzedała 170 milionów płyt i odebrała 415 nagród. Zarazem kolejna wielka gwiazda, której życie prywatne układało się dużo gorzej niż muzyczne. Whitney Houston zmarła w jednym z hoteli w Beverly Hills, ale piętno, które wywarła na muzyce pop, soul i r&b pozostanie niezatarte.

dodano: 2011-11-19 16:00 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 11)
Większość z was wie już zapewne, że 8 listopada straciliśmy kolejną wielką legendę w osobie Dwighta Myers'a, którego świat poznał pod pseudonimem Heavy D.

Ta niespodziewana i szokująca śmierć w wieku 44 lat każe nam ponownie spojrzeć na jego bogaty dorobek artystyczny.
kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, R.I.P.
dodano: 2011-11-08 23:40 przez: Mateusz Natali (komentarze: 13)
Pamiętacie rapera o ksywce Heavy D, który z ekipą pod szyldem Heavy D & The Boyz bujał - nie tylko hiphopową - publikę, na początku lat '90-tych? To legenda hip-hopu, jedna z najważniejszych postaci przełomu lat 80. i 90., która zainspirowała chociażby takich wymiataczy jak Fat Joe, Big Pun czy Notorious B.I.G., który wspominał go w swoim legendarnym "Juicy".

Teraz pewnie znów wspominać będą go kolejne tuzy, bo właśnie dotarła do nas wieść o śmierci Heavy'ego D...

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2011-09-13 16:03 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 23)


Dokładnie 15 lat temu, o 16:03 w szpitalu University Medical Center w Las Vegas zmarł Tupac Amaru Shakur - bezapelacyjnie najpopularniejszy raper wszech czasów i najciężej pracujący człowiek w hip-hopowym przemyśle, który spośród wszystkich czarnych artystów wywarł chyba największy wpływ na słuchaczy oraz współtwórców "czarnej muzyki".

kategorie: USA, Klasyka, News, R&B, R.I.P., Soul
dodano: 2011-08-25 22:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 10)


Dzisiaj mija równo 10 lat od tragicznej, przedwczesnej śmierci tej równie pięknej, co utalentowanej wokalistki. Aaliyah Dana Haughton w ciągu 22 lat życia zdążyła wydać 3 albumy, z których każdy odnosił coraz większy sukces. Od nagranego pod skrzydłami R.Kelly'ego w 1994r. debiutu "Age Ain't Nothing But a Number", po wspaniałe "One In a Million" dwa lata później, aż po niesamowite "Aaliyah" w 2001 roku.

dodano: 2011-08-15 13:00 przez: admin (komentarze: 16)
Po długiej walce z rakiem, w nowojorskim szpitalu odeszła legenda graffiti.

Wczoraj w nocy czasu nowojorskiego zmarł Case 2 - King Of Style. Była to postać nietuzinkowa, posiadająca bardzo unikalny styl rysunku.


dodano: 2011-06-13 13:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 37)
Jak podaje Gk24.pl, znany koszaliński raper Onil nie żyje. Informację tę serwis otrzymał od jego znajomych...

Grzegorza "Onila" Oniszczuka mogliście znać przede wszystkim z wydanej w 2001 roku płyty "Jeden Dla Wszystkich", z duetu z 4P czy współpracy z Yaro i Liroyem - to właśnie Onil nawijał pierwszą zwrotkę w klasycznej "Imprezie".

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R&B, R.I.P.
dodano: 2011-03-16 09:20 przez: Mateusz Natali (komentarze: 65)
Z samego rana dotarła do nas wyjątkowo smutna informacja. Długa i ciężka walka o dojście do siebie po dwóch udarach zakończyła się dla Nate Dogga porażką...

Wg serwisu DubCnn Nathaniel Dwayne Hale zmarł dziś, w wieku 41 lat. W ten sposób już wiemy, że 16 marca stanie się kolejną smutną rocznicą dla rapu...