2Pac - 15 rocznica śmierci

kategorie: USA, Hip-Hop/Rap, Klasyka, News, R.I.P.
dodano: 2011-09-13 16:03 przez: Paweł Miedzielec (komentarze: 23)


Dokładnie 15 lat temu, o 16:03 w szpitalu University Medical Center w Las Vegas zmarł Tupac Amaru Shakur - bezapelacyjnie najpopularniejszy raper wszech czasów i najciężej pracujący człowiek w hip-hopowym przemyśle, który spośród wszystkich czarnych artystów wywarł chyba największy wpływ na słuchaczy oraz współtwórców "czarnej muzyki".


Dla milionów fanów na całym świecie 2Pac na zawsze pozostanie największą ikoną hip-hopu i ciężko uwierzyć, że od jego śmierci minęło już półtorej dekady..

Dzisiaj sława Shakura wykracza już daleko poza arkana muzyki, o czym świadczą niezliczone ilości wciąż ukazujących się publikacji na temat artysty.
Dla jednych jest to bezczelne odcinanie kuponów i próba zarobienia pieniędzy na zmarłym, dla innych chęć utrzymania jego legendy przy życiu.
Jedno jest pewnie - świat nigdy nie zapomni o Tupacu o co zadbał sam zainteresowany, zostawiając po sobie naprawdę ogrom pracy w postaci setek niepublikowanych wcześniej utworów, z których spora cześć ukazała się na przestrzeni lat na pośmiertnych albumach lub wyciekła do internetu, oraz stosów poezji czy nawet scenariusza filmowego, który powstał w 1995 roku podczas pobytu rapera w więzieniu.
Podobnie jak w przypadku Michaela Jacksona, Elvisa Presley'a, Boba Marley'a czy Marvina Gaye, legenda Tupaca żyje już własnym życiem, tak samo jak jego muzyka, która wciąż wywiera wpływ na kolejne pokolenia hip-hopowych słuchaczy.

2Pac był zbyt charyzmatyczną, zbyt skomplikowaną i zbyt kontrowersyjną postacią, aby zostać zapomnianym dlatego tak długo jak będzie istnieć muzyka rap i show biznes, Tupac 'Makaveli' Shakur będzie żył wiecznie... R.I.P.Jupi
Bład panowie! Po 2 miesiacach 5 x platyna czyli 5 mln kopii co najmniej za zycia
Kondi
RIP
Anonim
RIP/
PDP
Specjalnie w dzień 15 rocznicy śmierci Tupaca, Pokój Dla Palących prezentuje drugi singiel RYBY WARSZAWSKIEGO MC - "Sława". Promuje on nadchodzący materiał solowy o tytule - "Rewolta Wyzwolonych Myśli". Za produkcję bitu odpowiedzialni są The Cratez. http://youtu.be/_2qXIhKH_60
Anonim
Koleś był wielki. Choć nie był może najlepszym raperem w historii, to na pewno wywarł wielki wpływ na pokoleniu, które go słuchało. I to dzięki temu jego legenda będzie trwać i trwać. Proponowałbym nie kłócić się jak zwykle w takich tematach, czy Pac był dobrym raperem, czy chujowym i czy B.I.G. był lepszy.
HaS
Szacunek!
Casines
niesamowicie podoba mi sie ten artykuł! :)
Aulu
RIP Daddy
Anonim
TUPAC ŻYJE!
alideverci
RIP
Kolo
Rest In Peace, Makaveli [*]
Anonim
Rest in Beats
Tupacojciec
R(a)P [*]
Anonim
2Pac - PAMIĘTAMY.
Anonim
Zdecydowanie najlepszy raper. 2PAC>BÓG RAPU>INNI RAPERZY>JUSTIN BIBBER
Anonim
Tupac Amaru Shakur - Do końca będzie moim sercu !
Anonim
Był zajebisty, wielki sentyment, ale bez przesady, moim zdaniem najlepsi raperzy nadal żyją.
Klasyk
Zaraz się napiję z metrowym Tupac'iem na mojej ścianie
Gawi
Ciekawe jakby wygladala jego kariera teraz... Jest dla mnie jednym z pierwszych od ktorych zaczalem sluchac rapu. I nadal uwielbiam jego muzyke. A tak w ogole to newsa powinniscie napisac nie o 16.03 a o 7.03 bo w las vegas jest -9h w stosunku do nas :)
Amaru
2PAC KING OF KINGZZZ 4 EVER WEST SIDEEE !!!!!!
Anonim
moim osobistym idolem był big pun szkoda ze 7 lutego nie wspomina tak środowisko rapowe jak 13 września... żeby ktoś mnie nie źle zrozumiał. w świetle zasług dla rapu i sukcesu komercyjnego to jedynie obok 2paca może się równać tylko biggie i to tylko za sprawą jednej z jego płytek pośmiertnych (diamentowa płyta dla biggiego po śmierci dla 2paca w trakcie życia). ale scena rapowa straciła już tyle swoich ikon a także w szczegolnosci rownież tych utalentowanych, że człowiek nie da rady zliczyć. nie wiem o co tu chodzi ale od śmierci guru a pozniej nate dogga to zaczyna być niepokojące.
Anonim
All Eyez On Me za życia Paca sprzedało się w około 3 milionach egzemplarzy. Więc nie miał diamentu za życia.
Anonim
a to sorreczka za błąd. dzięki za info.

Plain text

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>