Rhymefest

Rhymefest

kategorie:
dodano: 2024-02-09 23:10 przez: Bartosz Skolasiński (komentarze: 0)

Nowy album Rhymefesta.

Tracklista:

01. Intro
02. Triggered feat. Helixx C. Armageddon
03. Elderberry feat. Teefa & Frayne Vibez
04. Creator feat. Brittney Carter & Rell Suma
05. Who You Talking To? feat. Freddie Old Soul
06. Deja Vu feat. Helixx C. Armageddon
07. Pop feat. Abstract Mindstate
08. Blackman feat. D. Lylez & C-Red
09. Surprise

Tagi:
video
dodano: 2018-05-23 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kiedy rozmawiałem z DJ'em Jazzy Jeffem prawie równe 3 lata temu w Sopocie, pod koniec wywiadu zapewnił mnie, że jeszcze zamierza wydać kolejny solowy album. Oryginalnie planowany na rok 2006, czyli dziesiątą rocznicę klasycznego "The Magnificent", a wydany w tym miesiącu krążek "M3" to spełnienie tej obietnicy, zamknięcie trylogii "Magnificent" i otwarcie nowego rozdziału w karierze legendarnego DJ'a i producenta z Filadelfii.

"M3" to pierwszy w pełni niezależny album Jeffa i celebracja brzmienia i magicznego klimatu, które udało mu się osiągnąć z pomocą wieloletnich przyjaciół. Rapowy trzon "M3" tworzą trzej MC's - zdobywca Grammy i Oscara Rhymefest, charyzmatyczny Dayne Jordan i młodziutki Uhmeer. Dodatkowo gościnnie pojawia się m.in. Masego. Odsłuch całości oraz teledysk do "Skaters Paradise" w rozwinięciu, nie przegapcie tego!

kategorie:
dodano: 2018-05-23 10:16 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Oryginalnie planowany na rok 2006, czyli dziesiątą rocznicę klasycznego "The Magnificent", a wydany maju tego roku krążek "M3" to zamknięcie trylogii "Magnificent" i otwarcie nowego rozdziału w karierze legendarnego DJ'a i producenta z Filadelfii.

"M3" to pierwszy w pełni niezależny album Jeffa i celebracja brzmienia i magicznego klimatu, które udało mu się osiągnąć z pomocą wieloletnich przyjaciół. Rapowy trzon "M3" tworzą trzej MC's - zdobywca Grammy i Oscara Rhymefest, charyzmatyczny Dayne Jordan i młodziutki Uhmeer. Dodatkowo gościnnie pojawia się m.in. Masego.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-04-29 18:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Duet Rhymefest & DJ Jazzy Jeff zaprezentował się wyśmienicie w kawałku "Jeff n Fess" z płyty "The Return of The Magnificent" z 2007 roku. Idealne połącznie charakterystycznego, pełnego smakowitych linijek rapu chicagowskiego MC oraz energicznej produkcji i kapialnych skreczy filadelfijskiego weterana przyniosło wtedy jeden z jaśniejszych punktów całego albumu.

Dwa lata później, w 2009 roku, mieliśmy okazję usłyszeć drugi wspólny utwór autora "Blue Collar" i naszego Artysty Tygodnia. Pochodzący z mixtape'u Rhymefesta "Dangerous: 5.18" track "Bring It Back" to numer diametralnie inny od "Jeff n Fess" - zarówno pod względem klimatu, jak i tekstu. Po raz kolejny jednak połączenie to gwarantuje rap z najwyższej półki.

video dnia
dodano: 2014-03-02 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

FINAL CALL - KENNY DOPE, RAHEEM DEVAUGHN, FT.RHYMEFEST (Official Video)

Dlaczego: Does the music get better when a artist dies?
or can we give Stevie his flowers while he's still alive?

Pracujący obecnie nad trzecim solowym albumem "Violence Is Sexy" Rhymefest udowadnia, że wciąż wie, jak charyzmatycznie rzucać trafiające w samo sedno linijki, Raheem DeVaughn przypomina o tym, że jest zdecydowanie jednym z najlepszych głosów w męskim r&b, a nowojorski producent Kenny Dope dostarcza wyśmienity, klimatyczny podkład. Do tego dostajemy ponad 9-minutowy, mistrzowski teledysk do ciekawie zaaranżowanego, zaangażowanego społecznie utworu. Czego chcieć więcej? MOC.

dodano: 2010-06-08 16:30 przez: Mateusz Natali (komentarze: 3)
Nie podejmę się strzału kiedy pierwszy raz słyszeliśmy zapowiedź premiery "El Che". Na pewno telenowela z drugim solo Rhymefesta trwała przez całą działalność Spinnera, czyli lekką ręką możemy dać dwa lata.

Na szczęście wreszcie utalentowany chicagowski MC i autor jednej z najlepszych płyt 2006 roku czyli "Blue Collar" wypuszcza dziś na sklepowe półki kontynuację swojego debiutu. Co na niej znajdziemy?