Dayne Jordan

Dayne Jordan

video
dodano: 2018-05-23 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Kiedy rozmawiałem z DJ'em Jazzy Jeffem prawie równe 3 lata temu w Sopocie, pod koniec wywiadu zapewnił mnie, że jeszcze zamierza wydać kolejny solowy album. Oryginalnie planowany na rok 2006, czyli dziesiątą rocznicę klasycznego "The Magnificent", a wydany w tym miesiącu krążek "M3" to spełnienie tej obietnicy, zamknięcie trylogii "Magnificent" i otwarcie nowego rozdziału w karierze legendarnego DJ'a i producenta z Filadelfii.

"M3" to pierwszy w pełni niezależny album Jeffa i celebracja brzmienia i magicznego klimatu, które udało mu się osiągnąć z pomocą wieloletnich przyjaciół. Rapowy trzon "M3" tworzą trzej MC's - zdobywca Grammy i Oscara Rhymefest, charyzmatyczny Dayne Jordan i młodziutki Uhmeer. Dodatkowo gościnnie pojawia się m.in. Masego. Odsłuch całości oraz teledysk do "Skaters Paradise" w rozwinięciu, nie przegapcie tego!

kategorie:
dodano: 2018-05-23 10:16 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Oryginalnie planowany na rok 2006, czyli dziesiątą rocznicę klasycznego "The Magnificent", a wydany maju tego roku krążek "M3" to zamknięcie trylogii "Magnificent" i otwarcie nowego rozdziału w karierze legendarnego DJ'a i producenta z Filadelfii.

"M3" to pierwszy w pełni niezależny album Jeffa i celebracja brzmienia i magicznego klimatu, które udało mu się osiągnąć z pomocą wieloletnich przyjaciół. Rapowy trzon "M3" tworzą trzej MC's - zdobywca Grammy i Oscara Rhymefest, charyzmatyczny Dayne Jordan i młodziutki Uhmeer. Dodatkowo gościnnie pojawia się m.in. Masego.

dodano: 2017-06-28 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Niecałe dwa lata po kapitalnym, autobiograficznym albumie "Memoirs of Dayne Jordan" (nasza recenzja), utalentowany protegowany DJ'a Jazzy Jeffa powraca z nowym materiałem. Składająca się z 8 kawałków EPka "In Transition" ukazuje nam inne oblicze filadelfijskiego MC - tym razem mniej stawiającego na jazzowo-soulowe wibracje, a śmiało poruszającego się w elektroniczno-funkowej stylistyce. Gościnnie artystę wsparł m.in. SiR z ekipy TDE.

Tagi:
video
dodano: 2016-02-24 14:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Recenzowany przez nas autobiograficzny debiut Dayne'a Jordana "Memoirs of Dayne Jordan" to bez wątpienia jeden z najbardziej unikalnych albumów zeszłego roku. Dopracowany w najmniejszych szczegółach, nasączony klasyczną mieszanką filadelfijskiego soulu i jazzu krążek to bezkreśnie szczery, retrospekcyjny przelot przez całe dotychczasowe życie podopiecznego DJ'a Jazzy Jeffa.

Widzieliśmy już teledyski do pasjonującego storytellingu "In Progress" oraz wspominającego obraz dzielnicy z lat dziecięcych rapera "Beautiful Day In The Neighborhood", a teraz Dayne prezentuje filmowe video do numeru "Family Man", rozprawiającego się z wzorcami związków i rodzicielstwa zakorzenionymi w świadomości młodzieży za sprawą sitcomów i popkultury, a także pochylającego się nad problemem rodziców samotnie wychowujących dzieci.

video dnia
dodano: 2015-08-29 18:02 przez: Marcin Natali (komentarze: 1)

Dlaczego: Dopiero co publikowaliśmy nasz videowywiad z Daynem Jordanem, a także recenzję jego przepięknego debiutanckiego albumu "Memoirs of Dayne Jordan", a teraz pochodzący z Filadelfii MC zabiera nas w podróż po swoich rodzinnych stronach. "Beautiful Day In The Neighborhood" to retrospektywne, nostalgiczne i pełne refleksji spojrzenie na osiedle widziane oczami młodego chłopaka z North Philly. Sceny nakręcono dokładnie w tych samych korytarzach i na tych samych ulicach oraz alejach, na których wiele lat temu artysta spędzał czas z przyjaciółmi. Co ciekawe, również wszyscy ludzie, którzy pojawiają się w klipie - zarówno dzieci, jak i dorośli, odgrywają ważne role w życiu prywatnym Dayne'a. 

recenzja
dodano: 2015-08-27 20:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Dayne Jordan. Truly important... Odkryłem go zupełnie przypadkowo, surfując sobie po Sieci w poszukiwaniu jakichś dobrych, nowych kawalin. Wyhaczyłem pierwszy z brzegu kawałek - "Wash It Down", zaciekawiony tym, że za jego produkcją stoi TEN DJ Jazzy Jeff - i odpłynąłem całkowicie... Cała EPka "In Progress", którą "Wash It Down" rozpoczyna, to istna perełka - pisałem zresztą o niej w osobnym artykule, gorąco zachęcając do odsłuchu. "In Progress" miało być zaledwie przekąską, przedsmakiem przed pełnoprawnym debiutanckim albumem Dayne'a - "The Memoirs of Dayne Jordan"... W końcu 21 lipca - Wspomnienia ręką Dayne'a Jordana spisane trafiły do Sieci. 

Tagi:
dodano: 2015-08-16 20:18 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dayne Jordan, znany wcześniej pod ksywą Dosage, to 25-letni MC rodem z Filadelfii, który przeszedł długą drogę, od bycia podopiecznym Lupe Fiasco i grania supportów w trasie przed Lupe, aż do wydania swojego pierwszego debiutanckiego LP "Memoirs of Dayne Jordan" w lipcu tego roku. Wyprodukowany w całości przez legendarnego DJ'a Jazzy Jeffa autobiograficzny album to zapis niezliczonych historii, wspomnień i doświadczeń z życia Dayne'a oraz przypomnienie wagi zagubionej sztuki storytellingu w rapie. Nam udało się porozmawiać ze skromnym, pozytywnym raperem podczas jego wizyty w Polsce na początku maja, z okazji koncertu DJ'a Jazzy Jeffa w sopockiej Zatoce Sztuki.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, News, Premiery
dodano: 2015-07-23 19:00 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

A więc nadszedł ten czas. Po znakomitej EPce "In Progress" Dayne Jordan, Philadelphia born and raised, protegowany legendarnego Jazzy Jeffa, a wcześniej Lupe Fiasco, kilkakrotnie propsowany przez nas na Popkillerze - prezentuje swój debiutancki album, wyprodukowany w całości przez DJ'a Jazzy Jeffa -  "Memoirs of Dayne Jordan". 

Tagi:
video dnia
dodano: 2015-06-30 19:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Dlaczego: Dopiero co pisaliśmy o głównym singlu promującym zapowiedziany na 21 lipca debiutancki album Dayne'a Jordana "Memoirs of Dayne Jordan", a teraz pochodzący z Filadelfii kompan DJ'a Jazzy Jeffa wypuszcza teledysk do "In Progress". Autobiograficzny, refleksyjny numer opisujący długą drogę, jaką przeszedł w biznesie muzycznym dawny podopieczny Lupe Fiasco, zobrazowany został klipem, ukazującym młodego MC w podróży i przywołującym różne wydarzenia i istotne momenty z jego przeszłości.

dodano: 2015-06-14 13:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

Najnowszy podopieczny legendarnego DJ'a Jazzy Jeffa dał się poznać polskiej publice na początku maja przy okazji wystepu wspólnie z Jeffem w sopockiej Zatoce Sztuki. Również w tym okresie przypominaliśmy wam zeszłoroczny projekt filadelfijskiego MC, kozacką EPkę "In Progress EP".

Teraz Dayne przygotowuje się do wydania oficjalnego debiutanckiego LP w duecie z DJ'em Jazzy Jeffem, a my mamy dla was pierwszy singiel promujący "Memoirs of Dayne Jordan" - autobiograficzne, wspominkowe "In Progress...", w którym MC przestawia całą swoją historię - od początków, przez epizod, kiedy był podopiecznym samego Lupe Fiasco, aż po najnowsze wydarzenia.

kategorie: Audio, Hip-Hop/Rap, Ot tak
dodano: 2015-05-04 17:30 przez: Maciej Wojszkun (komentarze: 0)

Dayne Jordan? Kto? Czy Marcin Natali przypadkiem nie wrzucał jakichś jego singielków? Tak, dobrze pamiętacie - Dayne Jordan to reprezentujący Philadelphię, dysponujący znakomitymi skillsami i energią na majku MC, nowy protegowany Jazzy Jeffa. To wreszcie koleś, który w ostatni piątek w Sopocie wspaniale sprawdził się u boku Jeffa w roli Mistrza Ceremonii. Pod koniec zeszłego roku panowie wypuścili szereg singli i teledysków - zaś w grudniu sprezentowali nam dojrzały już owoc wspólnej pracy - EPkę "In Progress". 

video
dodano: 2014-11-30 12:00 przez: Marcin Natali (komentarze: 0)

PLAY DAT! - DJ Jazzy Jeff feat. Dayne Jordan

Jeśli pod swoje skrzydła bierze Cię sam DJ Jazzy Jeff, mający na koncie pierwsze Grammy w kategorii rap i współpracę z najlepszymi MC's w grze, to nie może być w tym przypadku. Od pewnego czasu Jeff promuje pochodzącego z jego rodzinnej Filadelfii rapera Dayne'a Jordana. Opublikowane już jakiś czas temu "PLAY DAT!" to idealna introdukcja dysponującego wysokim, energicznym wokalem rapera. W rozwinięciu natomiast znajdziecie kolejny klip duetu Jazzy Jeff - Dayne Jordan z gościnnym udziałem wokalistki Ebony Joi, refleksyjny, osobisty track "Lost".